TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички не погреши и против Куманово

Дерби - 13.01.2018

Куманово се обиде, но не успеа да го изненади лидерот Работнички, со што најтрофејниот македонски кошаркарски клуб останува без пораз во домашното првенство. Работнички победи со 81:77 во 12.

Никој нема лек за центарци: Работнички ги преслуша кумановци за безгрешни 12-0!

Sport 1 - 13.01.2018

Кошаркарите на Работнички остануваат единствениот непоразен тим досега во Првата лига, откако вечерва, на домашен терен, дојдоа до 12. победа по ред и тоа во дерби пресметката со Куманово (81-77).

Работнички одигра „тесно“ со Куманово, ама стигна до триумф

Екипа - 13.01.2018

Работнички ја оствари 12.победа во Првата лига и продолжува со максимален ефект, откако вечерва во салата „Градски парк“ го совлада тимот на Куманово со 81-77. Избраниците на Марин Докузовски го контролираа резултатот во најголем тек од натпреварот, ...

КК Куманово не успеа да го запре Работнички

Кумановски м. - 13.01.2018

loading... Кошаркарите на Куманово забележаа пораз на првиот меч од втората полусезона која започна денеска, откако на гостински терен составот на Работнички реализираше 12та победа со резултат 81:77.