TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ БИТОЛА – КИЧЕВО Млада жена загина, малолетник тешко повреден

+инфо - 21.03.2023

Едно лице загинало, а едно е тешко повредено во сообраќајка што се случила попладнето во вторникот на регионалниот пат Битола – Кичево кај месноста Бели Мост, соопшти полицијата. Автомобил „Мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од ...

Страотна сообраќајка кај Битола – загина млада жена, дете е тешко повредено

Слободен Печат - 21.03.2023

Попладнево на регионалниот пат Битола-Демир Хисар кај месноста „Бели мост” се случила тешка сообраќајна несреќа во која автомобил „Мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки, управуван од Б.Г.

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

А1 On - 21.03.2023

Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар е нормализиран, информираат од АМСМ. Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска беше во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в.

Трагедија вечерва близу Битола: Загина млада жена, малолетно дете е тешко повредено – ова се првичните детали за ...

Centar - 21.03.2023

Според информации на Centar.mk, во 16.20 ч во СВР Битола пријавено беше дека на регионалниот пат Битола- Кичево кај м.в”Бели мост” случена е сообраќајна незгода во која патничко моторно возило марка “мерцедес” со демирхисарски регистарски ознаки ...

Голема трагедија вечерва во Македонија: Млада девојка загина, малолетник тешко повреден – ова се деталите

Вести плус - 21.03.2023

Денеска попладнево нешто по 16 часот во полицијата билоа пријавено дека на регионалниот пат Битола- Кичево кај местото викано “Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која кола “мерцедес” со регистарски ознаки од Демир Хисар, а управувано од ...

Сообраќајка го блокира патот Битола-Демир Хисар

Слободен Печат - 21.03.2023

Сообраќајна несреќа е причината поради која попладнево е прекинат сообраќајот на регионалниот пат Битола-Демир Хисар, соопшти Автомото-сојузот на Македонија ...

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Press24 - 21.03.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в. Бели мост, информираат од ...

Трагедија вечерва кај Битола: Неофицијално има загинат, сообраќајот е во прекин

Вести плус - 21.03.2023

Од 17:20ч. сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в. Бели мост е во прекин поради сообраќајна незгода. Неофицијално има една жртва. Повеќе информации се очекуваат од полицијата ...

Сообраќајка на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

А1 On - 21.03.2023

Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в. Бели мост, информираат од АМСМ. Повеќе информации се очекуваат ...

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Опсервер - 21.03.2023

– Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в. Бели мост, информираат од ...

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Press24 - 21.03.2023

Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар е нормализиран, информираат од АМСМ. Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска беше во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в.

Вечерва близу Битола во сообраќајка загина млада жена, малолетно дете е тешко повредено

Либертас - 21.03.2023

Според информации на Centar.mk, во 16.20 часот во полицијата пријавено било дека на регионалниот пат Битола- Кичево кај местото викано “Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило марка “мерцедес” со демирхисарски ...

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Во Центар - 21.03.2023

– Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Локално - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

25-годишна девојка загина во тешка сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

А1 On - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби 25-годишната Ј.Г. која живее во демирхисарското село Белче.

Дваесет и петгодишна сопатничка загина во сообраќајка на патот Битола-Кичево

Независен - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Жена загина, а дете е тешко повредено откако возач со автомобил излета од патот

МКД - 21.03.2023

Дваесет и петгодишна жена од село Белче почина, а малолетен сопатник е повреден во сообраќајка на региналниот пат Битола-Кичево. До несреќата дошло откако возач со мерцедес излетал од патот, а загинатата и детето биле сопатници.

Дваесет и петгодишна сопатничка загина во сообраќајка на патот Битола-Кичево

Курир - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола – Кичево – едно лице загина

ТВ21 - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

ТРАГЕДИЈА: Тешка сообраќајна несреќа на патот Битола-Кичево – загина млада девојка

4NEWS - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Во сообраќајка кај Битола загина млада жена, тешко повредено е дете

360 степени - 21.03.2023

Увидот е извршен од страна на увидната екипа на СВР Битола, а од страна на јавен обвинител издадена е наредба врз телото на починатата да се изврши обдукција Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево ...

Загина 25-годишна девојка, а малолетник е тешко повреден во „мерцедес“ кој излетал од патот Битола-Кичево

Фокус - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Девојка загина во сообраќајна несреќа на патот Битола-Кичево, малолетен сопатник е тешко повреден

Вечер Прес - 21.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Вечер Прес - 21.03.2023

Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар е нормализиран, информираат од АМСМ. Поради сообраќајна незгода од 17:20 часот денеска беше во прекин сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар, кај м.в.

Жена загина откако автомобил излетал од регионалниот пат Битола-Кичево

Н.Македонија - 21.03.2023

Попладнево во 16.20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост” се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.

Млада жена го загуби животот во сообраќајна несреќа кај Бели мост

Нетпрес - 21.03.2023

Попладнето во вторникот околу 16,20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано Бели мост се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби 25-годишната Ј. Г.

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

MakPress - 22.03.2023

Попладнево во 16:20 часот во СВР Битола е пријавено дека на регионалниот пат Битола-Кичево кај местото викано „Бели мост" се случила сообраќајна незгода во која животот го загуби Ј. Г. (25 г.) која живее во демирхисарското село Белче.