TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рангник го предупреди Рашфорд, ова повеќе не може вака

Дриблинг - 15.01.2022

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник, на последната прес-конференција говореше за формата на Маркус Рашфорд, тоа што го прикажа против Астон Вила не е на ниво на врвен напаѓач. Рангник тврди дека Рашфорд тренира посветено, но додаде дека ...

Засилената Астон Вила сака одмазда против Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 15.01.2022

Стивен Џерард по пристигнувањето во Астон Вила успеа да го подигне моралот на тимот и на тој начин да го извлече од канџите на опасната зона. Со својата големина, оваа зима успеа да привлече две големи засилувања.

Доказ за хаосот во Јунајтед: Рангник им дал слободен ден на фудбалерите па – заборавил!

Sport 1 - 15.01.2022

Екипата на Манчестер Јунајтед никако да застане на нозе и да почне да ги оправдува очекувањата на милиони навивачи ширум светот, дури и по доаѓањето на Ралф Рангник на местото на Оле Гунар Солшер на менаџерската функција, со оглед што и Германецот ...

Рагник им дал слободен ден на фудбалерите па заборавил

Спортски - 15.01.2022

Германскиот стратег Ралф Рагник го замени неодамна Оле Гунар Солскјер на местото менаџер на Манчестер Јунајтед. Искусниот тренер потпиша договор до крајот на сезоната, но засега неговото доаѓање не помогна премногу на „црвените ѓаволи“ кои играат ...

Рангник им дал слободен ден на фудбалерите на Манчестер јунајтед па заборавил, се чудел зошто ги нема на тренинг!

24Фудбал - 15.01.2022

Манчестер јунајтед е убедливо најголемиот клуб кој го водел Ралф Рангник, па на Германецот се чини дека му е потешко отколку што самиот очекуваше, доказ за тоа е една случка од оваа недело.

Рангник дојде на тренинг на Манчестер, но на него немаше никој!

СуперСпорт - 15.01.2022

Германскиот тренер Ралф Рангник го замени Оле Гунар Солскјер на кормилото на Манчестер јунајтед и потпиша договор до крајот на сезоната. Неговото пристигнување на „Олд Трафорд“ досега не му помогна премногу на тимот, кој игра ужасно во Премиерлигата.

Рангник отворено за можноста да му ја одземе капитенската лента на Мегваер: Се додека…

Дерби - 15.01.2022

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник пред денешниот натпревар со Астон Вила во рамките на Премиер лигата одговараше на разни новинарски прашања. Едно од прашањата кои му беа поставени на германскиот стручњак беше и тоа дали ќе му ја одземе ...

Рангник призна дека се уште ја нема вистинската формација за Јунајтед: Направивме неколку чекори напред

Дерби - 14.01.2022

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник говореше за тоа што има сработено во изминатиот период на „Олд Трафорд“. Според Германецот, јасно се видливи некои подобрувања во играта, пред се во фазата на одбрана, која повеќе не е толку порозна како ...

Рангник со совет до двајцата незадоволни фудбалери на Манчестер Јунајтед: Треба да останат

Дерби - 14.01.2022

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ралф Рангник упати совет до двајца незадоволни членви на клубот да останат во тимот до крајот на оваа сезона. Станува збор за голманот Дин Хендерсон и играчот од средниот ред, Дони Ван Де Бек, кои се незадоволни со ...

Рангник му вети дека ќе игра, па се премисли и го избрка од тренинг!

СуперСпорт - 14.01.2022

Ралф Рангник неодамна беше избран за привремен тренер на Манчестер јунајтед, но не му оди најдобро во Премиерлигата. Манчестер јунајтед пред неколку дена на домашен терен ја победи Астон вила со 1-0 во ФА-купот, но навивачите не се задоволни од ...

Рангник изненаден од Премиер лигата: Во Германија посилните редовно ги победуваат послабите

SportMedia - 14.01.2022

Менаџерот на Манчестер Јунатед Ралф Рангник зборуваше пред новинарите пред гостувањето кај Астон Вила во двобој од 22 коло на англиската Премиер лига. Германецот неодамна го презеде Јунајтед и се очекува од него да направи револуција, но засега тоа ...

Нема крај на проблемите во Манчестер јунајтед: Играч побара да си замине од клубот поради „лагите“ на Рангник

Спортманија - 14.01.2022

Иако се чинеше дека со доаѓањето на Ралф Рангник, Манчестер јунајтед конечно ќе се стабилизира и ќе се врати на старите победнички патеки, сепак тоа не се случува барем на почетокот. Германецот никако да го стабилизира тимот и речиси секоја недела ...

Рангник му ветил дека ќе игра, па се предомислил: Заминал од тренингот, а не ни дошол на натпревар

Sport M - 14.01.2022

Ралф Рангник неодамна беше избран за нов тренер на Манчестер Јунајтед, но на „Олд Трафорд“ не му оди баш најдобро. Германскиот стручњак не успеа да ја сврти ситуацијата во тимот откако дојде на местото на Оле Гунар Солскјер, а навивачите веќе ...

Рангник му ветил дека ќе игра, па се предомислил: Заминал од тренинг и не се појави на мечот

Спортклуб - 14.01.2022

Ралф Рангник неодамна беше избран за нов тренер на Манчестер Јунајтед, но на Олд Трафорд не му оди баш најдобро. Германскиот стручњак не успеа да ја сврти ситуацијата во тимот откако дојде на местото на Оле Гунар Солскјаер, а навивачите веќе покажаа ...

Манчестер Јунајтед бара решение за Ван Де Бек иако Рангник сака да го задржи

Дриблинг - 14.01.2022

Репрезентативецот на Холанд, Дони Ван Де Бек се чини дека нема иднина на „Олд Трафорд“ и покрај тоа што Рангник неодамна изјави дека сака да го задржи во тимот барем до јуни. Играчот за врска бил понуден на Њукасл и на Борусија Дортмунд, двата клуба ...