TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Голем пожар на Беласица, гореше бука и бел бор

Сител - 11.10.2018

Вчера во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина“ и место викано.„Сарикаја“, помеѓу селата Банско и Свидовица.

Пожар на планината Беласица

+инфо - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Над сто хектари шума изгоре на Беласица

Макфакс - 11.10.2018

Во попладневните часови на вчерашниот ден било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија, во правец на местото викано Тиха долина и местото викано Сарикаја, помеѓу селата Банско и Свидовица.

Пожар вечерва во Македонија - на местото нема пожарникари

Press24 - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

МВР со детали за пожарот на Беласица

Курир - 11.10.2018

На 10.10.2018 година во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина“ и место викано „Сарикаја“, помеѓу селата Банско и Свидовица, информираат од МВР.

Пожар на планината Беласица

Бриф - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Локализиран пожар на Беласица

МКД - 11.10.2018

Вчера во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина" и место викано.„Сарикаја", помеѓу селата Банско и Свидовица.

Пожар на планината Беласица

Слободен Печат - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Над сто хектари шума изгоре на Беласица

Centar - 11.10.2018

Во попладневните часови на вчерашниот ден било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија, во правец на местото викано Тиха долина и местото викано Сарикаја, помеѓу селата Банско и Свидовица.

Пожар на Беласица, огнот е во близина на спомен обележјето на петтемина убиени струмички студенти

Курир - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар. Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

МВР со детали за пожарот на Беласица

Press24 - 11.10.2018

На 10.10.2018 година во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина“ и место викано „Сарикаја“, помеѓу селата Банско и Свидовица, информираат од МВР.

Пожар на планината Беласица

Либертас - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Голем пожар на Беласица, гореше бука и бел бор

Нетпрес - 11.10.2018

Вчера во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина“ и место викано.„Сарикаја“, помеѓу селата Банско и Свидовица.

Пожар на планината Беласица

Вечер - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар. Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Голем пожар на Беласица, гореше бука и бел бор

iPortal - 11.10.2018

чера во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина“ и место викано.„Сарикаја“, помеѓу селата Банско и Свидовица.

Пожар на планината Беласица

А1 On - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Пожар на планината Беласица

Независен - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Пожар на Беласица: Гори во близина на споменикот на убиените струмички студенти

Денешен - 10.10.2018

Пожар избувна денеска на планината Беласица од страната на Валандово, а огнената стихија се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Пожар на планината Беласица

1tv - 10.10.2018

На планината Беласица од страната на Валандово денеска избувна пожар Огнената стихија споро се шири кон делот на планината што гравитира кон Струмица. Според информации од ТППЕ Струмица гори над селото Дорломбос, во близина на спомен обележјето на ...

Пожар на планината Беласица

Сител - 13.11.2018

Вчера околу 17,50 часот на планината Беласица, на место викано Ѓаволски Мост над село Банско и село Колешино, избувнал пожар. Се преземаат мерки за гаснење на ...