TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НБА преглед: Санс со 14-ти триумф во низа, Јута подобра во Оклахома Сити

Нетпрес - 25.11.2021

Феникс Санс ноќта кон четвртокот ги совладаа Кливленд Кавалирс на негов терен со 120:115. За Санс ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27-ми октомври од Сакраменто Кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот кош со ...

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Курир - 25.11.2021

Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со ...

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Опсервер - 25.11.2021

ript> – Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот ...

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Кајгана - 25.11.2021

Екипата на Феникс Санс ноќеска го совлада Кливленд Кавалирс на негов терен со 120:115 со што ја продолжи победничката серија. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто Кингс, кога Харисон ...

Феникс ја забележа 14. победа по ред

Lider - 25.11.2021

Екипата на Феникс санс ноќеска го совлада Кливленд кавалирс на негов терен со 120:115. За „Сонцата“ ова е 14-та победа во низа. Санс последен пат беа поразени на 27 октомври од Сакраменто кингс, кога Харисон Барнс го постигна победничкиот удар со ...