TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Три знаци кои ќе раскинат до крајот на месецот

Женски магазин - 14.01.2020

РИБИ Таман што ќе помислат дека пронашле нова љубов, ќе бидат исправени пред сериозни предизвици. Припадниците на овој хороскопски знак многу тешко ги забораваат поранешните партнери, многу често живеат во минатото и на тој начин не знаат да уживаат ...

Хороскопски знаци кои избегнуваат долги врски

Кајгана - 14.01.2020

Без оглед на тоа што во повеќето случаи наоѓаат човек со кого сакаат да бидат до крајот на животот, овие хороскопски знаци всушност сакаат кратки авантури, пишува Elite Daily. Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на ...

Нив никој не може да ги раздели: Хороскопски двојки на кои им е судена вечна љубов

Вечер - 14.01.2020

Некои хороскопски знаци во двојка се сложуваат подобро од други комбинации во Зодијакот. Кога ќе се пронајдат и совпаднат, тие се надополнуваат и сочинуваат една душа. Нив им е судена вечна љубов, бидејќи по начинот на размислување, функционирање и ...

Три хороскопски знаци кои најчесто остануваат вљубени во бившите

Екран - 14.01.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Една студија за 2017 година објавена во „The Journal of Positive Psychology“ открила дека се потребни во просек три ...

3 хороскопски знаци кои ги очекува навистина возбудлив февруари

Скопје24 - 14.01.2020

Нè очекува најкраткиот месец од годината кој на следниве хороскопски знаци ќе им донесе возбудливи познанства, можности и животни промени. Погледнете за кои хороскопски знаци станува збор. 1.

Ова се најчувствителните хороскопски знаци

Локално - 14.01.2020

Тие најчесто се чувствуваат несфатено и како никој да не ги цени доволно. Личностите родени во овие хороскопски знаци се исклучително чувствителни и емоциите најчесто играат главна улога во нивните животи.

Луѓето родени во овие хороскопски знаци не ги почитуваат правилата

Кафе пауза - 14.01.2020

Сите луѓе имаат бунтовник во себе кој се буни за одредени работи, но некои хороскопски знаци се родени бунтовници. Тие не сакаат да живеат според стандардите на општеството, туку сакаат да ги пронајдат сопствените вредности во светот, а овие шест ...

Овие 3 хороскопски знаци ќе останат со празни џебови во Февруари- Ќе мора да го бројат и последниот денар

Нане - 14.01.2020

Астролозите предвидуваат многу случувања и настани за сите хороскопски знаци во текот на 2020-та година, а еве кои 3 хороскопски знаци ќе се соочат со нестабилност на финансиското поле. Иако Раковите редовно добиваат подароци од судбината, така ќе ...

Хороскопски знаци кои тешко препознаваат дека се во токсична врска

Црнобело - 14.01.2020

Лицата родени во 3 хороскопски знаци го гледаат светот низ розови очила и ги идеализираат своите љубовни партнери и ситуации. Секако, на тронот е вечната романтична душа. Рибите во сите го гледаат најдоброто, дури и кога во личноста нема ништо добро.

Дневен хороскоп за 14.01.2020: Стрелците ја имаат контролата, Близнаците ќе постават штит

Црнобело - 14.01.2020

Пад на енергијата, потреба од баланс во исхраната, нови работни обврски, промени на љубовно поле - што го очекува денес вашиот хороскопски ...

Не веруваат во карма: Овие два хороскопски знаци се најзлобни

Кумановски м. - 14.01.2020

Повеќето луѓе се водат по златно правило кое вели „не прави му го на другиот она што не сакаш да ти го прават тебе“. Меѓутоа, доколку ги прашате личностите родени во овој хороскопски знак, тоа за нив не вреди. loading...

Хороскопски знаци на кои им успева секогаш да го добијат токму тоа што го сакаат!

Слободен Печат - 13.01.2020

Доколку припаѓате во оваа група тогаш вие сте бестрашни и одлучни, па токму затоа секогаш го добивате посакуваното. Некои луѓе знаат што сакаат и како да го добијат тоа. Тие се одлучни и бестрашни и ништо не може да им застане на патот.

Најлошите одлики на хороскопските знаци

Кајгана - 13.01.2020

Секој хороскопски знак има тенденција да се однесува злобно и сурово, без разлика дали сакаме тоа да го признаеме или не, пишува Your Tango. Еве кои се најлошите одлики кај сите 12 хороскопски знаци: Овен – бездушни прекини Овните прекинуваат односи ...

На само 2 хороскопски знаци во 2020 ќе им оди во љубовта

Женски магазин - 13.01.2020

Годината на стаорецот ќе им донесе стабилност и среќа во нивните лични односи Бик За Бикот 2020 година ќе биде поволен период за љубовни врски. Претставниците на овој хороскопски знак ќе бидат опкружени со пријатни чувства и романса.

Тешки и напорни: Овие хороскопски знаци најтешко се засакуваат

Локално - 13.01.2020

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци, поради нивниот неблагодарен карактер, најтешко ќе ги засакате.

Не веруваат во карма: Ова се двата најзлобни знаци во зодијакот

Екран - 13.01.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Повеќето луѓе се водат од златното правило во кое се вели: „Не правете им го на другите она што не сакате да ви го ...

Никогаш не се предаваат: Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци

Слободен Печат - 13.01.2020

Се борат до последен здив, а ако „паднат“ – не се предаваат, туку стануваат повторно на нозе, и одат напред. Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, Вагата.

Хороскопски знаци на кои храброста не им е посилна страна

Слободен Печат - 13.01.2020

Тие се лоши во донесување одлуки зашто не се чувствуваат добро кога се под притисок. Личностите родени во овие хороскопски знаци се плашат од секаков конфликт, не знаат да го одбранат својот став и не сакаат ризици.

Пет хороскопски знаци кои секогаш го добиваат тоа што го сакаат

Скопје инфо - 13.01.2020

Едно е да знаете што сакате, но дали знаете како да го добиете? Ако сте еден од овие хороскопски знаци, најверојатно секогаш знаете како да го добиете тоа што го сакате. Овен Не само што знаат да го решат секој проблем кој ќе се појави, тие знаат да ...

Од 14-ти јануари патот кон нов живот ќе се отвори за овие 3 хороскопски знаци! Судбината ќе им ги исполни сите желби

Нане - 13.01.2020

Честопати, иако луѓето донесуваат одлука да започнат нов живот, сепак поради различни причини, не секогаш работите одат според планираното, но овие 3 хороскопски знаци може да бидат безгрижни! Астролозите им предвидуваат блескави нови промени во ...

Најсреќните знаци за 2020-та година: Цела вселена ќе биде на нивна страна

Пулс24 - 13.01.2020

Еве на чија страна ќе биде целата вселена, која пријатно ќе ги израдува претставниците со голема среќа и успеси: 1. Скорпија Најсреќен хорскопски знак за 2020-та година ќе биде Скорпијата.

Која е најлошата љубовна комбинација според хороскопот?

Centar - 13.01.2020

Хороскопскиот знак може многу да влијаее и да го диктира успехот на вашата љубовна врска. Дефинитивно најлошата љубовна комбинација според хороскопот се… бикот и водолијата. Љубовна врска помеѓу бикот и водолијата е скоро невозможна.

Дневен хороскоп за 13.01.2020: Јарци - контролирајте го нетрпението, Лавови - мрднете од место

Црнобело - 13.01.2020

Нова работна недела, нови предизвици - што да очекувате од овој ден? Хороскопот ви помага подготвени да ги дочекате новите предизвици и случувања. Со што ќе се соочите денес прочитајте во дневниот ...

Овие хороскопски знаци секогаш успеваат да ги надмудрат другите со својата интелигенција

Точка - 13.01.2020

Тие не треба ни да се трудат да ги маѓепсаат останатите со својата интелигенција, на овие хороскопски знаци тоа им е вродено. Ако мислите дека ѕвездите не се поврзани со интелигенцијата и мудроста, се лажете.

Кои се трите најхаризматични знаци во хороскопот?

Магазин - 13.01.2020

Оваа личност поседува харизма која не може, а да не ја забележите. Најчесто во овие случаи станува збор за личност родена во еден од трите најхаризматични знаци во хороскопот. Кои се трите најхаризматични знаци во хороскопот? Проверете дали имате ...

Најлоша комбинација за љубовна врска…

Нетпрес - 13.01.2020

Хороскопскиот знак може многу да влијаее и да го диктира успехот на вашата љубовна врска. Дефинитивно најлошата љубовна комбинација според хороскопот се… бикот и водолијата. Љубовна врска помеѓу бикот и водолијата е скоро невозможна.

Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци кои никогаш не се предаваат

Press24 - 13.01.2020

Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, Вагата. Жената Вага насекаде го бара балансот, и во себе, и во меѓучовечките односи.

Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци кои никогаш не се предаваат

Скопје24 - 13.01.2020

Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, Вагата. Жената Вага насекаде го бара балансот, и во себе, и во меѓучовечките односи.

Ако сакате долга врска, бегајте од овие хороскопски знаци

Пулс24 - 14.01.2020

Без оглед на тоа што во повеќето случаи наоѓаат човек со кого сакаат да бидат до крајот на животот, овие хороскопски знаци всушност сакаат само кратки авантури, пишува Elite Daily. Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на ...

Ако сакате долга врска, бегајте од овие хороскопски знаци

Скопје24 - 14.01.2020

Без оглед на тоа што во повеќето случаи наоѓаат човек со кого сакаат да бидат до крајот на животот, овие хороскопски знаци всушност сакаат само кратки авантури, пишува Elite Daily. Повеќето луѓе бараат сериозна врска во која ќе бидат до крајот на ...