TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во „порше“ на кондовец кој го прекршил полицискиот час кај Гостивар најден кокаин

Нетпрес - 26.03.2020

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било ...

Шверцувал кокаин за време на полициски час

Gostivarpress.mk - 26.03.2020

Вчеравечер (25 март) околу 23 часот и 20 минути, на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.

На патот Кичево-Гостивар: Во „Порше“ пронајден кокаин

Република - 26.03.2020

Вчеравечер околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.

Кондовец со „порше“ фатен со кокаин кај Кичево за време на полициски час

24Инфо - 26.03.2020

На 25.03.2020 околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.

Скопјанец го прекршил полицискиот час, а кога полицијата извршила претрес во неговото „Порше“ останала во неверување

Курир - 26.03.2020

На магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, вчера околу 23:20 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А. Г.

Кондовец го прекршил полицискиот час, во неговото возило пронајден кокаин

МКД - 26.03.2020

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата со коронавируот, а про полициското пребарување на лускузното возило кое го упраувал било ...

Полициски службеници го лишиле од слобода А.Г.(31), од скопско Кондово

Опсервер - 27.03.2020

На 25.03.2020 околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.

Уапсен А.Г.(31), од скопско Кондово

Скопје инфо - 27.03.2020

На 25.03.2020 околу 23.20 часот, на магистралниот пат Кичево – Гостивар, на Здуњска крстосница, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода А.Г.