TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Онана стравува дека ќе го загуби стартното место во Јунајтед ако отиде на Африканскиот куп!

Sport 1 - 30.11.2023

„Гардијан“ пишува дека Андре Онана се плаши дека може да го загуби првотимскиот статус во Манчестер јунајтед доколку отиде да брани за Камерун на Африканскиот куп на нации. Онана оваа сезона беше стартер на сите натпревари за Манчестер јунајтед, но ...

Тен Хаг со ултиматум до Онана: Уште една грешка и на клупа

Спортски

Тен Хаг со ултиматум до Онана: Уште една грешка, и…

Екипа

„Гревовите“ на Онана од аголот на Тен Хаг: Ќе биде добар, но една работа мора да промени

Спортклуб

Онана во Интер беше друг голман - споредбата е неверојатна! (ФОТО)

Sport 1

Teн Хаг се огласи за грешките на Онана против Галатасарај

Спортски

Тен Хаг застана во одбрана на Онана по ремито во Истанбул

СуперСпорт

TopSport Спортманија Sport 1 СуперСпорт Спортски Екипа Дерби Спортски

Првиот гол на Зијеш за Галатасарај е нерегуларен !

24Инфо - 30.11.2023

Галатасарај и Манчестер јунајтед одиграа возбудлив и неизвесен натпревар во 5. коло од групната фаза во фудбалската Лига на шампионите кој на крајот заврши 3:3. Од ремито задоволен е турскиот претставник Галатасарај, кој во последното коло од А ...

На Онана тешко му падна ремито во Истанбул, знае дека вината е негова! (ВИДЕО)

24Фудбал

(Не)возможна мисија за Јунајтед - да го победи Баерн, а во Копенхаген да заврши нерешено!

Sport 1

Чудо му е потребно на Јунајтед да остане во ЛШ

TopSport

На Манчестер јунајтед му е потребно чудо во последното коло за да остане во ЛШ

Спортманија

Сколс: Овој Јунајтед тешко би го победил и „комбинираниот“ Баерн

Дерби

Што му треба на Манчестер јунајтед за пласман во осминафиналето од ЛШ?

24Фудбал

Дерби Sport 1 Спортманија Канал5 Sport 1 Sport 1 Sport M Екипа

Ова е прекрасниот гол на Галатасарај против Манчестер Јунајтед за кој се тврди дека е нерегуларен (ВИДЕО)

Sport M - 30.11.2023

Петтото коло во Лигата на шампионите го одбележа голеада полна со пресврти на натпреварот меѓу Галатасарај и Манчестер Јунајтед (3:3), а дамка беше фрлена на големиот кам-бек на турскиот тим на оваа средба.

Првиот гол на Галата е нерегуларен поради правило кое ретко кој го знае

Gol.mk

Погледнете поради каков офсајд на Икарди му беше поништен прекрасен погодок

Спортски

Првиот гол на Галатасарај е нерегуларен поради едно правило кое малкумина го знаат! (ФОТО)

24Фудбал

Манчестер јунајтед пропушти предност од два гола и освои само бод кај Галатасарај (ВИДЕО)

МКД

Јунајтед и Севиља испуштија два гола предност - „ѓаволите“ висат, Шпанците испаднаа (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Јунајтед пак испушти „плус два“ во ЛШ, Зијеч е херој на Галата!

Gol.mk

Sport M Дерби Спортски Слободен Печат TopSport SportSport МакФудбал СуперСпорт