TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Ќе имплементираме европски стандарди на полето на стерилизацијата

Press24 - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

Министерството за здравство: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести за јавната набавка за воспоставување ЈПП за интегрирано ...

Макфакс - 15.05.2019

Министерството за здравство реагира до политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за прес-конференцијата во која, како што велат од таму, се изнесени бројни невистини и лаги за јавната набавка за воспоставување на јавно приватно партнерство за интегрирано ...

ВМРО - ДПМНЕ: Филипче направил скандалозна набавка за 13 милиони евра

Сител - 15.05.2019

Нов скандалозен тендер распиша министерот Венко Филипче за централизација на стерилизација на инструменти, обвинува ВМРО - ДПМНЕ. Тендерот бил активен, а опозициската партија се сомнева дека ќе го добие фирма блиска до власта, на штета на пацинетите.

СДСМ:ВМРО-ДПМНЕ нека намали со лажните вести, нема никакви скандали во јавните набавки во здравството

24Инфо - 15.05.2019

Нема никакви скандали во јавните набавки во здравството, нека намали ВМРО-ДПМНЕ со лажните вести. Крајно време е ВМРО-ДПМНЕ да го напушти овој систем на прес конференции единствено базирани врз лажни вести односно невистини.

Арсовски: Нов скандал на Филипче, подготвен е за чистење и метла

24Инфо - 15.05.2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски го прозва министерот Венко Филипче дека повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните бидејќи на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Арсовски: Филипче е подготвен за чистење и метла, оставката му е неизбежна

Скопје1 - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

(ВИДЕО) Филипче: Не поднесувам оставка, направивме максимум што можевме

А1 On - 14.05.2019

Во пресрет на „метлата“, министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека не чувствува потреба да си поднесе оставка и верува во исправните политики на премиерот, кој најдобро знаел кој работи и кој треба да биде во неговиот тим.

Филипче во нов скандал вреден 13 милиони евра: Ќе се централизира стерилизацијата на инструменти!

Република - 14.05.2019

На повидок нов скандал во здравството. Министерот Венко Филипче подготвува централизација на бизнисите со стерилизацијата во здравствените установи. Се подготвува ли централниот бизнис со стерилизацијата да го преземе под своја капа, бизнисмен ...

Филипче: Ќе имплементираме европски стандарди на полето на стерилизацијата

+инфо - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

Централизација на бизнисите со стерилизацијата во здравствените установи

Скопје1 - 14.05.2019

Министерот Венко Филипче подготвува централизација на бизнисите со стерилизацијата во здравствените установи. Кој ќе го превземе овој ...

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести за јавната набавка за воспоставување на ЈПП за интегрирано менаџирање

24Инфо - 15.05.2019

Министерството за здравство реагира до политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за прес-конференцијата во која, како што велат од таму, се изнесени бројни невистини и лаги за јавната набавка за воспоставување на јавно приватно партнерство за интегрирано ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нека намали со лажните вести, нема никакви скандали во јавните набавки во здравството

1tv - 15.05.2019

Нема никакви скандали во јавните набавки во здравството, нека намали ВМРО-ДПМНЕ со лажните вести. Крајно време е ВМРО-ДПМНЕ да го напушти овој систем на прес конференции единствено базирани врз лажни вести односно невистини.

Арсовски: Нов тендер во Министерството за здравство за поскапи услуги за граѓаните

МКД - 15.05.2019

На повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство. Скандал помалку или повеќе сличен или идентичен на тендерот за реагенси кој пропадна инаку вреден 35 милиони евра.

Филипче: Хируршките сали ќе се стерилизираат по европски стандарди

1tv - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести за јавната набавка за воспоставување на ЈПП за интегрирано менаџирање

Press24 - 15.05.2019

Министерството за здравство реагира до политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за прес-конференцијата во која, како што велат од таму, се изнесени бројни невистини и лаги за јавната набавка за воспоставување на јавно приватно партнерство за интегрирано ...

СДСМ: Нема скандали во јавните набавки во здравството, ВМРО-ДПМНЕ нека намали со лажните вести

Макфакс - 15.05.2019

Нема никакви скандали во јавните набавки во здравството, нека намали ВМРО-ДПМНЕ со лажните вести, велат од владејачката СДСМ како реакција на прес-конференцијата на Димче Арсовски кој обвини дека тендерот на министерот Венко Филипче е планиран по ...

(Видео) Арсовски: Тендерот на Филипче е планиран да воспостави монопол во наредните 15 години за стерилизации на ...

Макфакс - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Филипче: Ќе имплементираме европски стандарди на полето на стерилизацијата

24Инфо - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

ВМРО-ДПМНЕ да се извини за ширење на лаги и невистини, реагираат од Министерството за здравство

МКД - 15.05.2019

Министерството за здравство реагира на прес-конференцијата на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ на која, како што велат од таму, се изнесени бројни невистини и лаги за јавната набавка за воспоставување на јавно приватно партнерство за интегрирано ...

ВМРО-ДПМНЕ нека намали со лажните вести, нема никакви скандали во јавните набавки во здравството потврди и ...

Бриф - 15.05.2019

Нема никакви скандали во јавните набавки во здравството, нека намали ВМРО-ДПМНЕ со лажните вести. Крајно време е ВМРО-ДПМНЕ да го напушти овој систем на прес конференции единствено базирани врз лажни вести односно невистини.

Арсовски: Венко Филипче е подготвен за чистење и метла. Оставката му е неизбежна

Опсервер - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Филипче: Ќе имплементираме европски стандарди на полето на стерилизацијата

Независен - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

МЗ: ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести за јавната набавка за воспоставување на ЈПП за интегрирано менаџирање

Точка - 15.05.2019

Министерството за здравство реагира до политичката партија ВМРО-ДПМНЕ за прес-конференцијата во која, како што велат од таму, се изнесени бројни невистини и лаги за јавната набавка за воспоставување на јавно приватно партнерство за интегрирано ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нека намали со лажните вести, нема никакви скандали во јавните набавки во здравството

Либертас - 15.05.2019

Нема никакви скандали во јавните набавки во здравството, нека намали ВМРО-ДПМНЕ со лажните вести. Крајно време е ВМРО-ДПМНЕ да го напушти овој систем на прес конференции единствено базирани врз лажни вести односно невистини.

Арсовски: Нов скандал во здравството од 13 милиони евра

PressingTV - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Филипче: Ќе имплементираме европски стандарди на полето на стерилизацијата

Слободен Печат - 15.05.2019

Тоа вклучува нови инструменти за сите установи каде се вршат хирушки интервенции, според најсовремени европски стандарди Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нека намали со лажните вести, нема никакви скандали во јавните набавки во здравството – Потврди и ...

iPortal - 15.05.2019

Нема никакви скандали во јавните набавки во здравството, нека намали ВМРО-ДПМНЕ со лажните вести. – велат од СДСМ. Крајно време е ВМРО-ДПМНЕ да го напушти овој систем на прес конференции единствено базирани врз лажни вести односно невистини.

Арсовски: Нов скандал во здравството од над 13 милиони евра- Филипче е подготвен за чистење и метла

Курир - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Филипче најавува европски стандарди на полето на стерилизацијата со новиот тендер

Фокус - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

Арсовски: Венко Филипче е подготвен за чистење и метла

Сител - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Филипче: Хируршките сали ќе се стерилизираат по европски стандарди

Либертас - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

Арсовски: Нов скандал во здравството од 13 милиони евра

MakPress - 15.05.2019

Венко Филипче повторно ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Од медиумите вчера можевме да видиме дека на повидок има нов скандал за централизација на стерилизација во Министерството за здравство.

Филипче: Сведоци сме дека многу често се јавуваат болнички инфекции, сакаме да донесеме нови инструменти

МКД - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

Филипче: Хируршките сали ќе се стерилизираат по европски стандарди

iPortal - 15.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...

Филипче: Ќе имплементираме европски стандарди на полето на стерилизацијата

Опсервер - 16.05.2019

Здравствена заштита од болнички инфекции, унапредување на системот за стерилизација и намалување на ризикот од пост-оперативни инфекции ќе овозможи јавното-приватно партнерство за интегрирано менаџирање со иновативни решенија за хируршки зафати, што ...