TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ШОКАНТНО: Светската рекордерка во атлетика избодена до смрт!

Вечер Прес - 14.10.2021

Голема трагедија ја потресе „кралицата на спортовите“, откако кениската атлетичарка Агнес Тироп, која настапи на Олимписките игри пред два месеци, беше пронајдена мртва во својата куќа со убодна рана во стомакот, објави британски „Мирор“.

Шокантна вест од Кенија: Светска рекордерка брутално избодена до смрт во својот дом

Дерби - 13.10.2021

Кениската атлетска Федерација денеска излезе со траорно соопштение и ја потврди ужасната вест која се случила во градот Итен, каде од неразјаснети причини е утврдена смрт на позната и репсектабилна атлетичарка од оваа земја.

Освојувачка на медали од светските атлетски првенства убиена во својот дом

SportMedia - 13.10.2021

Двојната освојувачка на медали на светските првенства во атлетика Агнес Јебет Тироп е пронајдена мртва во својот дом во Кенија. Тироп (25 години) е освојувачка на бронза на светските првенства 2017 и 2019 година во трките на 10.000 метри.

Убиена е атлетичарката, која годинава настапи на Олимпијадата- осомничен е сопругот

Канал5 - 13.10.2021

Атлетичарката од Кенија, Агнес Тироп, била пронајдена мртва со неколку убоди од нож. Имала 25 години. Тироп беше еден од најдобрите спортисти на 10.000 метри и освои бронзен медал на Светското првенство во Лондон во 2017 година и пред две години во ...

Убиена една од најдобрите атлетичарки на светот

Спортски - 13.10.2021

Кениската атлетичарка, Агнес Тироп е пронајдена мртва во својот дом во градот Итен, пренесуваат светските медиуми. Атлетичарката беше една од најдобрите во светот во дисциплина на 10.000 метри, каде што освои и бронзен медал на Светското првенство ...

Поранешна светска рекордерка пронајдена мртва

Екипа - 13.10.2021

Кениската атлетичарка Агнес Тироп е пронајдена мртва во својот стан. Како што пренесуваат локалните медиуми најверојатно се работи за самоубиство. 25-годишната Кенијка пред само еден месец го урна светскиот рекорд на улична трка на 10 километри.

Ужас! Светска рекордерка избодена до смрт, неодамна учествуваше на Игрите во Токио

Слободен Печат - 13.10.2021

Кениската атлетичарка Агнес Тироп го урна рекордот на 10.000 илјади метри во текот на изминатиот месец. Страшни вести ни доаѓаат од Кенија! Тамошната атлетичарка Агнес Тироп, која пред два месеци се натпреваруваше на Олимписките игри, пронајдена е ...

ФОТО: Убиена светската рекордерка од Кенија, Агнес Тироп пронајдена мртва со неколку убоди од нож

Дриблинг - 13.10.2021

Агнес Тироп од Кенија била пронајдена мртва со неколку убоди од нож, јавуваат медиумите од оваа земја. Атлетската федерација на Кенија потврди дека Тироп е пронајдена со убодни рани во нејзината куќа, и дека нејзиниот сопруг е осомничен за убиството.

Светската рекордерка на 10 километри, Агнес Тироп, избодена до смрт на 10 дена пред да наполни 26 години

365 - 13.10.2021

Најроби, 13 октомври 2021 (МИА) – Трофејната кениска атлетичарка Агнес Тироп е пронајдена мртва во нејзиниот дом во градот Итена. Од Кениската атлетска федерација објавија дека Тироп е пронајдена со убодни рани од нож во пределот на абдоменот, ...

Убиена една од најдобрите атлетичарки во светот!

СуперСпорт - 13.10.2021

Атлетичарката од Кенија, 25-годишната Агнес Тироп е пронајдена мртва, а на телото имала неколку убодни рани. Атлетичарката беше една од најдобрите во светот во дисциплина на 10.000 метри, каде што освои и бронзен медал на Светското првенство (СП) во ...

Олимпијка брутално убиена во својот дом во Кенија

Sport 1 - 13.10.2021

Кениската атлетичарка, Агнес Тироп е пронајдена мртва во својот дом во градот Итен во африканската земја. Според извештаите таа била избодена во пределот на стомакот што јасно укажува дека се работи за убиство.

Светот во шок, убиена една од најдобрите атлетичарки на светот

Спортклуб - 13.10.2021

Кениската атлетичарка, 25-годишната Агнес Тироп е пронајдена мртва. На телото имала и неколку убодни рани. Оваа атлетичарка беше една од најдобрите на светот во дисциплината 10.000 метри, дисциплина во која го освои бронзениот медал на СП во 2017 ...

Сурово убиство во Кенија, жртва е кралицата на уличните трки на 10 илјади метри

Спортманија - 13.10.2021

За убиството на Кенијката Агнес Тироп, која има две бронзи од СП во атлетика и светски рекорд на улична трка е осомничен нејзиниот сопруг Агнес Тироп е сурово убиена во Кенија и е пронајдена во нејзиниот стан со смртоносни рани од ладно оружје, а ...

Убиена една од најдобрите атлетичарки, осомничен нејзиниот сопруг

Lider - 13.10.2021

Атлетичарката од Кенија, Агнес Тироп, била пронајдена мртва со неколку убоди од нож. Имала 25 години. Тироп беше еден од најдобрите спортисти на 10.000 метри и освои бронзен медал на Светското првенство во Лондон во 2017 година и пред две години во ...

УБИЕНА ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ АТЛЕТИЧАРКИ ВО СВЕТОТ Агнес Тироп имала убодни рани по телото

+инфо - 14.10.2021

Оваа вест длабоко ги потресе не само кениската и африканската јавност, туку и светската, а Тироп се подготвуваше во иднина и во маратонска дисциплина да конкурира за медал од големите натпреварувања.

Трофејната кениска атлетичарка Агнес Тироп убиена во нејзиниот дом

MakPress - 14.10.2021

Трофејната кениска атлетичарка Агнес Тироп е пронајдена мртва во нејзиниот дом во градот Итена. Од Кениската атлетска федерација објавија дека Тироп е пронајдена со убодни рани од нож во пределот на абдоменот.

Кениска атлетичарка (25) пронајдена мртва во својот стан

Локално - 13.10.2021

Агнес Тироп, кениска спортистка, беше пронајдена мртва во нејзиниот стан во Итен. Имала само 25 години, а првите индикации покажуваат дека се работи за самоубиство. Пред само еден месец, Кенијката го собори светскиот рекорд на улична трка на 10 ...