TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сите Samsung Galaxy S20 модели ќе имаат 12 GB RAM

Телефони.мк - 14.01.2020

Samsung Mobile годинава нема да се ограничува воопшто кога се во прашање хардверските потенцијали на сите модели од новата премиум серија на смартфони Samsung Galaxy S20 кои доаѓаат на 11 февруари.

По Galaxy Bloom сега Galaxy Z Flip се најавува како името на наредниот телефон од Samsung со екран кој се превиткува

Smartportal - 14.01.2020

Името го најавува Ice universe и е повеќе веројатно од досега најавуваното за кое се веруваше дека е само кодно име кое се користи внатре во компанијата Најавите досега се дека на 11-ти февруари, кога ќе бидат претставени новите Galaxy S20-ки , ...

Вака би можел да изгледа Samsung Galaxy Z Flip (ВИДЕО+ФОТО)

USB - 14.01.2020

Во текот на 2020. година се очекуваат интересни иновации на полето на паметните телефони. Кога се во прашање флексибилните смартфони, ќе го видиме враќањето на преклопниот (clamshell) формат со целосно свитливи дисплеи.

iPhone 9 ќе биде поевтин смартфон со поголем дисплеј

Телефони.мк - 14.01.2020

Apple долгоочекуваниот смартфон во средната класа со пониска цена најверојатно ќе го материјализира како iPhone 9 кој ќе има поголем дисплеј од неговиот претходник iPhone 8, а наместо Touch ID скенер за отпечатоци ќе има само Face ID.

OnePlus потврди дека следниот смартфон на компанијата ќе има 120Hz екран

USB - 14.01.2020

Во текот на CES 2020 саемот во Лас Вегас, Извршниот директор на One Plus, Пит Лау потврди дека следниот премиум смартфон на компанијата (веројатно OnePlus 8), ќе има екран со освежување од 120 Hz.

Xiaomi Mi A2 ја доби надградбата со Android 10

Телефони.мк - 14.01.2020

Xiaomi ја стартуваше софтверската надградба за смартфонот од средната основна класа Xiaomi Mi A2 кој сега стигнува до најновата верзија на оперативниот систем Android 10. Xiaomi Mi A2 со новиот софтвер на Android 10 ќе добие повеќе избор на Dark ...

Следниот флегшип смартфон на Samsung ќе се вика Galaxy S20

Кајгана - 13.01.2020

Судејќи по шпекулациите и фотографиите што „протекоа“ на интернет, следниот флегшип смартфон на компанијата Samsung нема да се вика Galaxy S11, туку Galaxy S20. Поточно, на фотографиите е Galaxy S20 Plus, што укажува дека е можно јужнокорејската ...

“Протекоа” фотографии од новиот флегшип на “Samsung”

Точка - 13.01.2020

“Samsung” на 11-ти февруари веќе го најави својот настан наречен “Unpacked” на кој ќе бидат претставени нови премиум модели на паметни телефони од серијата S. Новите телефони најверојатно ќе ја носат ознаката S20 (наместо претходно најавуваните ...

Први неофицијални слики од Galaxy S20 ја потврдуваат и промената во именувањето на S серијата од Samsung

Smartportal - 13.01.2020

Ова се првите слики од новите уреди од S серијата, а досега беа достапни само „рендери“ направени врз основа на достапните неофицијални информации Сите слики кои досега можевме да ги видиме за наредната генерација од Galaxy S серијата на Samsung беа ...

OnePlus 8 Pro ќе пристигне со 12GB RAM и Android 10

USB - 13.01.2020

Откако оствари голем успех со OnePlus 7 серијата телефони, OnePlus сега се подготвува за објава на OnePlus 8 моделот. Компанијата обично своите уреди ги претставува во вториот квартал од годината, а сега претстојниот OnePlus 8 Pro се појави на ...

Протекоа фотографии од претстојниот Samsung Galaxy S20+

USB - 13.01.2020

Samsung на 11. февруари во Сан Франциско ќе ја претстави својата Galaxy S20 линија паметни телефони, а XDA-Developers сега ни овозможува увид во изгледот на Galaxy S20+ 5G моделот, преку фотографии од уредот, до кои успеал сајтот да дојде.

Протекоа реални слики со Samsung Galaxy S20+

Телефони.мк - 13.01.2020

Samsung ќе има Unpacked настан на 11 февруари и очекуваме да ги видиме новите Galaxy предводници тогаш. Се уште не е официјално, но голема е веројатноста новата серија да продолжи со дваеска - Galaxy S20.

Кој телефон на преклоп најдобро се продава?

Денар - 13.01.2020

Mate X, преклопниот телефон на Huawei кој во ноември е лансиран во Кина, се продава многу добро. Иако цената му е околу 2.400 долари и покрај фактот дека е достапен само во Кина, месечно се продаваат повеќе од 100.000 примероци.

Apple бесплатно ќе ги заменува батериските маски за iPhone

USB - 12.01.2020

Многу корисници на iPhone искусија проблем со дополнителните паметни батериски маски, па Apple одлучи бесплатно да ја изврши нивната замена. Оваа програма на замена се однесува на заштитните маски со батерија произведени помеѓу јануари и октомври ...

Кој преклопен смартфон најдобро се продава?

USB - 13.01.2020

Преклопниот смартфон на Huawei, Mate X кој во ноември беше лансиран во Кина, се продава многу добро. Иако цената му е околу 2.400 долари и покрај фактот дека е достапен само во Кина, месечно се продаваат повеќе од 100.000 примероци.