TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Луксузниот живот на Првата дама на пеколот: Која е Асма ал Асад?

Кајгана - 16.04.2018

Ако го погледнете Instagram профилот на првата дама на Сирија ќе видите снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања. Ништо од впечатокот што го остава сопругата на сирискиот претседател Башар ал Асад не укажува дека ...

(ФОТО) ЈА НАРЕКУВААТ “ПУСТИНСКА РУЖА”: Таа е жената која му роди 3 деца на Асад и денес за неа зборува цел свет !

Маркукуле - 16.04.2018

Асма ал Асад (41) ја нарекуваат “пустинска ружа” и “Првата дама на пеколот”. Првата дама на Сирија и сопруга на Башар ал Асад привлекува внимание каде и да се појави. Асма е дел од имиџот кој го пропагира Башар, сигурна е во себе и горда на тоа што ...

Во Сирија беснее војна, но сопругата на Асад ужива во раскош

iPortal - 16.04.2018

На Instagram профилот на првата дама на Сирија, Асма Ал Асад има снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања, а во земјата веќе седум години има граѓанска војна.

Митинг за поддршка на Асад во Дамаск

Сител - 16.04.2018

Илјадници Сиријци се сообраа денеска на митиниг во Дамаск за да им изразат поддршка на сирискиот претседател Башар ал-Асад и на Армијата на Сирија, по саботните напади на САД, Велика Британија и Франција врз цели во земјата.

Ракетите не можат да ги урнат Путин и Асад

Окно - 16.04.2018

Километрите се важни. Ако некогаш сте биле во војна, знаете колку е подобро од првата борбена линија да се биде оддалечен еден километар, отколку 100 метри. Два километри се подобри од еден.

„Блиц“ со анализа: Три причини зошто Путин не ја напушта Сирија

МК News - 15.04.2018

Речеси зад секој конфликт на Блискиот Исток што ќе се појави во поновата историја лежи нафта или гас. Задржување на Башар ал Асад на власт, елиминација на Исламска држава, пресметка со бунтовниците кои ги финансира САД, обезбедување на единствениот ...

Во Сирија беснее војна, но сопругата на Асад ужива во раскош

Фактор - 16.04.2018

На Instagram профилот на првата дама на Сирија, Асма Ал Асад има снимки од претседателската палата, скапа гардероба и егзотични патувања, а во земјата веќе седум години има граѓанска војна.

Сирија од минута во минута: Асад порача: Сиријците не се плашат од НАТО, сега видовме дека оружјето им е застарено! ...

Република - 15.04.2018

– Од деведесеттите години во американските филмови гледавме дека руското оружје е „застарено“. А сега гледаме кој навистина застарел, рече Асад. Тој истакна дека Сирија ќе го продолжи својот самостоен развој „и покрај плановите кои ги наметнува ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

А1 On - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. – Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...

Асад: Сирискиот народ не се плаши од НАТО

Канал5 - 15.04.2018

Сирискиот претседател Башар ал Асад истакнал дека сирискиот народ не се плаши од НАТО после неодамнешното бомбардирање, пренесува „Спутник“. Како што се наведува, тој ги пофалил советските системи за противвоздушна одбрана кои “му помогнале на ...

Асад: За обнова на сиријската економија ќе требаат 400 милјарди долари

Макфакс - 15.04.2018

Сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска изјавил дека за обнова на сиријската економија ќе бидат потребни 400 милјарди долари. „Важно е прашањето за обнова на инфраструктурата. Тоа нема да чини помалку од 400 милјарди долари и ќе трае во период ...

Асад за воздушните напади

Тера - 15.04.2018

Сирискиот претседател Башар ал-Асад порача дека нападите што рано изутринава ги изведоа САД, Велика Британија и Франција врз цели во Сирија, само ја зајакнуваат решеноста на Дамаск да продожи со борбата против тероризмот.

Aсад до руските пратеници: “После ракетниот напад Сиријците повеќе не се плашат од НАТО”

Маркукуле - 15.04.2018

Според руските пратеници, сирискиот претседател ги пофали советските системи за воздушна одбрана, што му помогна на Дамаск да отфрли 71 западен ракетен систем – пренесува “Спутник”. Според гувернерот Комаров, за време на состанокот со руските ...

Митинг за поддршка на Асад во Дамаск

Курир - 16.04.2018

Илјадници Сиријци се сообраа денеска на митиниг во Дамаск за да им изразат поддршка на сирискиот претседател Башар ал-Асад и на Армијата на Сирија, по саботните напади на САД, Велика Британија и Франција врз цели во земјата.

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

Независен - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. - Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...

Башар ал Асад: За обнова на сиријската економија ќе требаат 400 милјарди долари

Денар - 15.04.2018

Сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска изјавил дека за обнова на сиријската економија ќе бидат потребни 400 милјарди долари. „Важно е прашањето за обнова на инфраструктурата. Тоа нема да чини помалку од 400 милјарди долари и ќе трае во период ...

Митинг за поддршка на Асад во Дамаск

+инфо - 16.04.2018

Митингот, што беше директно пренесуван на сириската државна телевизија, се одржа на исторскиот плоштад Омајад во центарот на Дамаск. Илјадници Сиријци се сообраа денеска на митиниг во Дамаск за да им изразат поддршка на сирискиот претседател Башар ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

Слободен Печат - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. – Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

+инфо - 15.04.2018

Според руските пратеници, Асад бил добро расположен и продолжувал да работи нормално. Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

ТВ21 - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. – Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

Курир - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. – Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

Сител - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. - Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...

Асад се сретна со руски пратеници, вели дека Сирија е цел на агресија

Алсат-М - 15.04.2018

Сирискиот водач Башар ал Асад денеска се сретна со група руски пратеници, при што изјави дека ракетните напади на САД, Британија и Франција врз Дамаск и Хомс се „акт на агресија“. – Од гледна точка на претседателот, ова беше агресија, а ние го ...