TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Барнс погоди со сирената за победа на Сакраменто, нови порази за Лејкерс и Бруклин (Видео)

Дерби - 28.10.2021

Харисон Барнс е херојот на Сакраменто во драматичната победа над Феникс, постигнувајќи тројка со звукот на сирената. Кингс славеа со 107:110 на ова незгодно гостување во Аризона, а на Барнс му беа доволни 1,4 секунди за да упати шут и да реализира ...

ВИДЕО: Продолжува кризата во редовите на ЛА Лејкерс

Дриблинг - 28.10.2021

Кошаркарите на ЛА Лејкерс го запишаа третиот овосезонски пораз во петиот натпревар во НБА лигата, откако загубија на гостувањето кај Оклахома со 123:115. Без Леброн Џејмс во составот, Ентони Дејвис беше најдобриот кај поразените со 30 поени, кај ...

Вестбрук ефект: Срамен „кватрипл-дабл“ за крај на легендарниот рекорд на Лејкерс стар 25 години

Екипа - 28.10.2021

Лос Анџелес Лејкерс го претрпеа и третиот пораз на почетокот на новата сезона во НБА лигата. Овој пат тимот од „градот на ангелите“ потфрли на гостински терен против Оклахома со 123-115. Лејкерс по првата четвртина имаа предност од 41-19, а во текот ...

Сите фаворити во НБА загубија: Лејкерс прокоцкаа неверојатна предност (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.10.2021

Лос Анџелес лејкерс откако славеа против Сан Антонио утринава загубија на гостувањето кај Оклахома со 123-115. Фаворитот имаше убедлива предност во првото полувреме која постојано беше над 20 поени разлика, а во неколку наврати и највисоки +26.

ВИДЕО: Кошмарна ноќ за фаворитите во НБА

Слободен Печат - 28.10.2021

Минатогодинешните финалисти Милвоки бакс и Феникс санс како и фаворитите за трофејот оваа сезона, Бруклин нетс и ЛА Лејкерс се поразени во утринските натпревари во НБА лигата. Шампионот Милвоки е поразен од Минесота со 113:108, а победата на ...

Лејкерс прокоцкаа предност од 26 разлика и загубија од Оклахома (ВИДЕО)

МКД - 28.10.2021

Трет пораз за Лос Анџелес Лејкерс на стартот од сезоната, овојпат загубија на гостувањето кај Оклахома со 123-115 иако во еден момент имаа водство и од 26 поени разлика. Во петтиот меч од новата сезона Лос Анџелес Лејкерс го забележа третиот пораз, ...

ВИДЕО: Лејкерс без Леброн се врати на поразите, Мајами го изненади Бруклин

Gol.mk - 28.10.2021

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс тукушто врзаа две победи во новата сезона, бргу се вратија со нов пораз. Овојпат, капитулираа кај Оклахома Сити Тандер со 123-115. На овој натпревар изостана Леброн Џејмс поради повреда, па неговите соиграчи не ...

Колапс на Лејкерси во Оклахома, Барнс им пресуди на Фeникс, пораз на шампионот од Минесота

Точка - 28.10.2021

Лејкерси, Милвоки, Фeникс, Бостон, Бруклин, изминатата ноќ запишаа порази во НБА лигата. Без Леброн Џејмс, Лејкерси добија уште една шлаканица на почетокот на сезоната. Оклахома ги совлада „езерџиите“ со 123:115.

(ВИДЕО) Лејкерс имаа 230-0… се до ноќеска

Спортклуб - 28.10.2021

Лос Анџелес Лејкерс го претрпе третиот пораз во новата сезона откако на гостувањето кај Оклахома загуби со 115-123. Конечниот резултат е неверојатен ако се знае дека тимот од Калифорнија водеше со 41-19 на крајот од првата четвртина, во вториот ...

ПРВ ПАТ ПО 25 ГОДИНИ: Лејкерс изгуби на гостувањето кај Оклахома

Курир - 28.10.2021

Екипата на Лос Анџелес лејкерс, ноќеска загуби на гостувањето кај Оклахома со 123:115 во натпревар од регуларниот дел на НБА-лигата. Тимот од Лос Анџелес загуби натпревар за прв пат по 25 години, вклучително и играњето во плејофот, кога имал ...

Супер настапот на Јанис недоволен за победа на Милвоки, Атланта влезе во серија, трет пораз за Лејкерси 🎥

Спортски - 28.10.2021

И во изминатата вечер имаше возбудувања во НБА лигата каде што се одиграа повеќе натпревари. Tимот на Милвоки го претрпе и вториот пораз сезонава откако дома беа поразени од Минесота со 108:113.

Неверојатен пресврт на Оклахома, Лејкерси испуштија плус 26 (ВИДЕО)

SportMedia - 28.10.2021

Интересна НБА вечер е зад нас. А во центарот на вниманието се најдоа ЛА Лејкерс. Иако овој тим е еден од најголемите кандидати за титулата, сепак според стартот на новата сезона се чини дека се далеку од својот план.

Еден Јанис недоволен за победа над Минесота, Богдановиќ двоцифрен

Екипа - 28.10.2021

Актуелниот шампион Милвоки го претрпе и вториот пораз оваа сезона откако загуби на домашен терен од Минесота со 108-113. Неверојатната партија на Јанис Адетокупо во кој постигна 40 поени и забележа 16 скока и 7 асистенции не беа доволни за победа на ...

Ноќ на сензации во НБА: Адетокумбо броеше до 40, ама попусто кога „Бакси“ се шокирани од Минесота (ВИДЕО)

Спортманија - 28.10.2021

Не можеше сам да го победи противникот во ноќта каде што бевме сведоци на неколку изненадувачки резултати Јанис Адетокумбо постигна 40 поени во поразот на неговиот тим, Милвоки Бакс и тоа на домашен терен од Минесота Тимбервулфс со 108:113.

Лејкерс прокоцкаа предност од 26 разлика и загубија од Оклахома (ВИДЕО)

Курир - 28.10.2021

Трет пораз за Лос Анџелес Лејкерс на стартот од сезоната, овојпат загубија на гостувањето кај Оклахома со 123-115 иако во еден момент имаа водство и од 26 поени разлика. Во петтиот меч од новата сезона Лос Анџелес Лејкерс го забележа третиот пораз, ...

Лејкерс загубија натпревар за прв пат по 25 години, испуштајќи предност од 25+ поени

Опсервер - 28.10.2021

– Екипата на Лос Анџелес лејкерс, ноќеска загуби на гостувањето кај Оклахома со 123:115 во натпревар од регуларниот дел на НБА-лигата. Тимот од Лос Анџелес загуби натпревар за прв пат по 25 години, вклучително и играњето во плејофот, кога имал ...

Лејкерс изгуби на гостувањето кај Оклахома, за прв пат по 25 години

Нетпрес - 28.10.2021

Екипата на Лос Анџелес лејкерс, ноќеска загуби на гостувањето кај Оклахома со 123:115 во натпревар од регуларниот дел на НБА-лигата. Тимот од Лос Анџелес загуби натпревар за прв пат по 25 години, вклучително и играњето во плејофот, кога имал ...

Лејкерс загубија натпревар за прв пат по 25 години, испуштајќи предност од 25+ поени

Независен - 28.10.2021

САД– Екипата на Лос Анџелес Лејкерс, ноќеска загуби на гостувањето кај Оклахома со 123:115 во натпревар од регуларниот дел на НБА-лигата. Тимот од Лос Анџелес загуби натпревар за прв пат по 25 години, вклучително и играњето во плејофот, кога имал ...

Колапс на Лејкерси во Оклахома, Барнс им пресуди на Финикс, пораз на шампионот од Минесота

MTM - 28.10.2021

Лејкерси, Милвоки, Финикс, Бостон, Бруклин, изминатата ноќ запишаа порази во НБА лигата. Без Леброн Џејмс, Лејкерси добија уште една шлаканица на почетокот на сезоната. Оклахома ги совлада „езерџиите“ со 123:115.

НБА Топ 10: Експлозивно забивање на Вестбрук против Сан Антонио, Пелтл ја разби целата одбрана на Лејкерс (ВИДЕО)

Дерби - 27.10.2021

Во НБА лигата се одиграа пет натпревари, а највозбудливо беше во Тексас каде Лос Анџелес Лејкерс и без улугите на Леброн Џејмс се избори за славје над Сан Антонио Спарс од 125-121 и тоа по едно продолжение.