TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Xiaomi Redmi K30 наскоро во продажба

Кајгана - 03.12.2019

Изгледот на новиот модел на кинескиот производител Xiaomi, Redmi K30, веќе некое време е во очите на јавноста. Многу информации и фотографии се покажаа како лажни, но новите информации укажуваат на тоа дека нема да чекаме долго пред да ги дознаеме и ...

Xiaomi Mi Watch сега нуди поддршка за iOS

USB - 03.12.2019

Xiaomi Mi Watch е неодамна официјализиран, а сега го добива првото ажурирање на фирмверот со поголеми подобрувања – една од карактеристиките кои се издвојуваат е поддршката за iOS. Фирмверот се објавува заедно со Xiaomi Wear App за iOS.

Xiaomi прави реорганизација во компанијата

Локално - 02.12.2019

Xiaomi може да се пофали со силна продажба на паметни телефони во последните квартали. Благодарение на добрите перформанси, компанијата се етаблира како водечки производител во индустријата.

Новиот Redmi K30 на Xiaomi наскоро на пазарот (ВИДЕО)

USB - 04.12.2019

Изгледот на новиот модел на кинескиот производител Xiaomi, Redmi K30, веќе некое време ја окупира јавноста. Многу информации и фотографии се покажаа како лажни, но новите информации укажуваат на тоа дека нема да чекаме долго пред да ги дознаеме и ...