TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Маж починал од струен удар

Фактор - 21.07.2019

Во полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу седумдесет и четири годишен маж од Кучково, вршејќи домашни работи околу својата куќа паднал и починал. Лекари од идната медицинска помош констатирале смрт, а како последица за смртта се ...

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Маж почина од струен удар во Скопје!

Магазин - 21.07.2019

Голема трагедија се случи вчера во скопското село Кучково, кога 74 маж вршејќи градежни активности починал од струен удар. Вчера во полициската станица Ѓорче Петров бил пријавен трагичен инцидент во кој загинал 74-годишен жител на скопското село ...

Додека работел во својата куќа се случила трагедија - маж починал од струен удар во Скопје

Press24 - 21.07.2019

НесМаж во село Кучково, додека извршувал градежни работи во својата семејна куќа, паднал и починал. Според пријавеното, вчера во 12.26 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с.Кучково, М.Р.

Скопјанец починал од струен удар додека работел во својот дом

Макфакс - 21.07.2019

Во полициската станица Ѓорче Петров на 20 јули бил пријавен трагичен инцидент во кој загинал 74-годишен жител на скопското село Кучково. Според пријавата, истиот ден во Кучково, 74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа ...

Во скопско Кучково загина маж

Слободен Печат - 21.07.2019

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството. Вчера во полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12 часот во селото Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна ...

Во скопско Кучково загина маж

Курир - 21.07.2019

Вчера во полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12 часот во селото Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа (влечел котур со кабел), паднал и починал.

Трагедија вчера во Кучково: Скопјанец починал во својот двор

Република - 21.07.2019

Вчера околу пладне во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с. Кучково, М.Р. (74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа (влечел котур со кабел), паднал и починал.

Трагедија во Кучково: Маж почина од струен удар

Сител - 21.07.2019

Трагедија во скопското село Кучково. Според информациите на МВР, вчера во12.26 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с.Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна ...

Скопјанец починал од струен удар

Локално - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар додека работел во својот дом

24Инфо - 21.07.2019

Во полициската станица Ѓорче Петров на 20 јули бил пријавен трагичен инцидент во кој загинал 74-годишен жител на скопското село Кучково. Според пријавата, истиот ден во Кучково, 74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа ...

Трагедија во Кучково: Скопјанец починал од струен удар

Независен - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково, М.Р.

Починал додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа

Скопје1 - 21.07.2019

На 20.07.2019 во 12.26 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с.Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа(влечел котур со кабел), паднал и починал.

Скопјанец починал од струен удар додека работел во својот дом

Н.Македонија - 21.07.2019

Во полициската станица Ѓорче Петров на 20 јули бил пријавен трагичен инцидент во кој загинал 74-годишен жител на скопското село Кучково. Според пријавата, истиот ден во Кучково, 74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа ...

Скопјанец починал од струен удар

MTM - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

Фокус - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

Либертас - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Вршел градежни работи во неговата семејна куќа, па паднал и починал

ТВ21 - 21.07.2019

На 20.07.2019 во 12.26 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с.Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа(влечел котур со кабел), паднал и починал.

Скопјанец починал од струен удар додека работел во својот дом

Точка - 21.07.2019

Во полициската станица Ѓорче Петров на 20 јули бил пријавен трагичен инцидент во кој загинал 74-годишен жител на скопското село Кучково. Според пријавата, истиот ден во Кучково, 74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа ...

Скопјанец починал од струен удар

Опсервер - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Трагедија во Скопје: Го удрило струен удар додека работел низ дома

Centar - 21.07.2019

Во полициската станица Ѓорче Петров на 20 јули бил пријавен трагичен инцидент во кој загинал 74-годишен жител на скопското село Кучково. Според пријавата, истиот ден во Кучково, 74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа ...

Скопјанец починал од струен удар

Телма - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

Денешен - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

+инфо - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

ММС - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

Канал5 - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Скопјанец влечел кабел, паднал и починал од струен удар

МКД - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера во село Кучково, М.Р.

Скопјанец починал од струен удар

MakPress - 21.07.2019

Скопјанец починал вчера како последица од струен удар додека вршел градежни работи во семејната куќа во село Кучково во Скопје. Во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека вчера околу 12.05 часот во село Кучково,М.Р.

Додека работел во неговата куќа, паднал и починал

Опсервер - 22.07.2019

На 20.07.2019 во 12.26 часот во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека околу 12.05 часот во с.Кучково, М.Р.(74) од Скопје, додека вршел градежни работи во неговата семејна куќа(влечел котур со кабел), паднал и починал.