TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн го спасува незадоволниот играч од Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 16.04.2018

Според информациите на италијански „Калчо Меркато“, Баерн Минхен ова лето ќе се обиде да го доведе Антони Марсијал. Францускиот напаѓач не прифати продолжување на договорот кој му беше понуден во Манчестер и по се изгледа тој на крајот од сезоната ...

Манчестер сити победува и брка нови рекорди

Н.Македонија - 16.04.2018

Манчестер сити го доби дербито на 33-то коло, на гости против Тотенхем, на „Вембли“, со 3-1, и е пред официјализирање на титулата првак на Англија. За такво нешто на „граѓаните“ им е потребна уште една победа, но можно е до неа да стигнат и со ...

Кој колку денови беше прв во Премиер лигата – Манчестер Сити доминантен!

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити по вчерашниот шокантен пораз на нивниот градски ривал Јунајтед од тимот кој е последен на табелата ВБА и математички ја обезбеди титулата во Премиер лигата. „Граѓаните“ апсолутно според сите параметри сосема заслужено стигнаа до ...

Мен-ју дава 400 милиони евра за Нејмар, ама Бразилецот има куп услови за да дојде?

Sport 1 - 16.04.2018

Иако се најавуваше дека Реал Мадрид е единствениот клуб кој би можел да направи спектакл со трансфер на Нејмар од Пари Сен Жермен на „Сантјаго Бернабеу“, многу посериозен план за ангажман на Барзилецот барем во моментов има – Манчесер јунајтед, Тоа ...

Незапирливиот Сити на чекор до запише четири неверојатни рекорди во Премиерлигата

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер сити од вчера и официјално е нов англиски шампион, откако главниот конкурент и градски ривал Манчестер јунајтед загуби од ВБА со што „граѓаните“ го израмнија рекордот за најран првак, кој го држеа „црвените ѓаволи“ од 2001 година.

Мурињо му честита на Сити и предупреди: Знам како се освојуваат титули!

Спортски - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека лично му честитал на Манчестер Сити за освоената титула во Премиер лигата. Мурињо потенцираше дека „граѓаните“ го освоиле првенството не поради киксот на „црвените ѓаволи“ од ВБА, туку затоа ...

Гвардиола: Уште во септември знаев дека титулата е наша

Кајгана - 16.04.2018

Манчестер Сити е новиот шампион на Англија, откако викендов тие триумфираа против Тотенхем, а Манчестер Јунајтед загуби во мечот против Вест Бромвич Албион. Самоуверено како и секогаш, Гвардиола изјави дека знаел дека Сити ќе биде шампион уште на ...

Критики за вештачката прослава на Манчестер сити (Видео)

TopSport - 16.04.2018

Манчестер сити, благодарение на победата на ВБА над Манчестер јунајтед, вчера и теоретски ја обезбеди шампионската титула во Премиер лигата. Бидејќи победата на ВБА на „Олд Трафорд“ изгледаше како невозможна мисија во таборот на Манчестер сити не ...

Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед (Фото)

Дерби - 16.04.2018

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со тоа и математички ја потврди титулата на Сити во ...

Јунајтед нуди 400 милиони евра за Нејмар, Бразилецот бара и други засилувања

Кајгана - 16.04.2018

Иднината на бразилската ѕвезда Нејмар да Силва во ПСЖ е под знак прашалник, а на ова оди во прилог и фактот дека најскапиот играч на светот не беше присутен на прославата со соиграчите , по повод освојувањето на титулата во француското првенство.

Најоткачен начин да се прослави титула: „Лудиот“ Менди избриша еден соиграч од шампионската слика на Сити (Фото)

Дерби - 16.04.2018

Манчестер Сити беше прогласен за нов шампион во англиската Премиер лига откако вчера Манчестер Јунајтед беше поразен од страна на апсолутниот аутсајдер ВБА, а сето тоа сосема очекувано донесе исклучително многу реакции во британската спортска ...

Манчестер е најголем добитник: Нејмар не е сериозен, Реал се предомисли!?

СуперСпорт - 16.04.2018

Навивачите на ПСЖ ја коментираа одлуката на Нејмар да не се појави на мечот на кој ПСЖ го „уништи“ Монако и ја освои титулата, а во клубот не ја коментираа неговата одлука. Резултат од 7-1 тешко дека би го заинтересирало Нејмар, кој не размислува за ...

Незапирливиот Манчестер Сити до крајот на сезоната оди на „лов“ по четири НЕВЕРОЈАТНИ рекорди

Спортски - 16.04.2018

Поразот на Манчестер Јунајтед (0:1) од ВБА, најлошата екипа во Премиер лигата, му помогна на Манчестер Сити да стане шампион на Англија дури пет кола пред крајот на шампионатот. Доминантниот тим на Гвардиола така за само еден ден задоцни да го ...

ВИДЕО: Со култниот хит „Коло-Јаја Туре“ фудбалерите на Сити го прославија трофејот во ПЛ!

Gol.mk - 16.04.2018

Екипата на Манчестер Сити од вчера и официјално е новиот шампион на Премиер лигата. До овој голем успех „граѓаните“ стигнаа откако нивниот најголем ривал Манчестер Јунајтед беше изненаден на „Олд Трафорд“ и го загуби мечот со „фенерџијата“ ВБА.

Гвардиола откри кога „граѓаните“ почнале да веруваат дека можат да ја освојат титулата

Стандард - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола откри кој натпревар ги натерал „граѓаните“ да веруваат дека можат да ја освојат титулата во англиската Премиер лига. „Мислам дека победата на „Стемфорд бриџ“ ни даде сигурност дека можеме да го направиме ...

Јунајтед покажа дека е голем клуб – стигна „најмилата“ честитка за Сити (ФОТО)

СуперСпорт - 16.04.2018

Манчестер сити вчера стана шампион на Англија, откако Јунајтед изгуби на домашен терен од ВБА со 0-1. Шокантниот пораз на Јунајтед му дозволи на Сити математички да ја потврди титулата во Премиерлигата.

Јунајтед дава 400 милиони евра за Нејмар, но Бразилецот има услови: Донесете ги нив двајца и доаѓам!

Спортски - 16.04.2018

Тоа што не беше на прославата на титулата со соиграчите јасно говори дека иднината на Нејмар во ПСЖ е неизвесна. Токму тоа го тврди и францускиот „DonBalon“, кој во јавноста излезе со приказна дека Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 400 милиони ...

Шпекулација или не? Нејмар за 400 милиони во Јунајтед, но има четири услови

Спортклуб - 16.04.2018

Нејмар во последно време се погласно се зборува дека ќе го напушти тимот на ПСЖ. Дополнително барем засега шпекулациите ги подгреа и фактото што Бразилецот не беше со екипата на прославата на титулата.

Видео: Како се славеше титулата на Сити во домот на капитенот

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити е нов првак во Англија. Тоа е од вчера и официјално, откако неговиот најголем ривал, екипата на Манестер Јунајтед доживеа пораз на свој стадион од последнопласираниот ВБА. Така Сити и математички ја обезбеди титулата, иако веќе ...

Како Компани го прослави освојувањето на шампионскиот трофеј (Видео)

Дерби - 16.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана шампион на Англија. Но, најинтересно беше слајвето кое започна во домот на капитенот на Сити, Винсент Компани, кој титулата ја ...

До титулата со рекорд кој им успеал само на три клуба: Лондон под нозете на Гвардиола (Фото)

Дерби - 16.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално ја крунисаа оваа сезона, односно станаа нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „Граѓаните“ стигнуваат од сите страни, но ...

Мурињо му честиташе на Сити, но предупреди: Знам како се освојуваат титули

Стандард - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека им честитал лично на Манчестер Сити за шампионската титула во Премиер лигата. Португалецот истакна дека „граѓаните“ го освоиле првенството не поради вчерашниот пораз на „црвените ѓаволи“ од ...

Специјалниот: Верувам во себе, мојата последна титула не е од пред 20 години

Локално - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед има потреба од постојаност, за да биде повторно шампион на Англија, изјави менаџерот Жозе Мурињо по поразот со 0:1 против Вест Бромвич. Токму со тој пораз „црвените ѓаволи“ ги загубија и математички шансите да се израмнат со ...

ФОТО: Пристигна и „најслатката“ честитка за титулата на Манчестер Сити

Спортклуб - 16.04.2018

Екипата на Манчестер Сити вчера и официјално ја освои Премиер лигата откако градскиот ривал Манчестер Јунајтед изненадувачки загуби на домашен терен од ВБА со 1-0. „Граѓаните“ така порано од очекувањата ја прославија титулата.

Пристигна ‘најслатката’ честитка на Сити за освоената титула

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити вчера стана првак на Англија, откако градскиот ривал Манчестер Јунајтед беше поразен на домашен терен од ВБА со 1:0. Изненадувачкиот пораз за Јунајтед на Сити му овозможи рано славје и математичка потврда на титулата првак на Англија.

Гвардиола е првиот Шпанец кој ја освоил Премиер Лигата

Локално - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е првиот шпански тренер во историјата на Премиер лигата, кој станува шампион на Англија со својот тим. Оваа сезона со клубот тој исто така го освои Лига Купот на земјата.

Компани: Сити не е најдобриот тим во историјата на Премиер лигата

Локално - 16.04.2018

Дефанзивецот Венсан Компани изјави дека е премногу рано Манчестер Сити да биде сметан за еден од најдобрите тимови во историјата на Премиер лигата. Неговиот тим стана шампион по поразот на Манчестер Јунајтед против Вест Бромвич, а како целина до ...

Јунајтед на „колена“, Манчестер сити е нов шампион на Англија!

Екипа - 15.04.2018

Манчестер сити е официјално нов шампион на Англија, откако нивните градски ривали во 33. коло од Премиер лигата доживеаја пораз од 0-1 на домашен терен од ВБА. Стрелец на единствениот гол на мечот беше Родригез во 73.

Мурињо со порака до фановите на Манчестер јунајтед откако Манчестер Сити стигна до титулата

24Фудбал - 15.04.2018

„Црвените ѓаволи“ им ја подарија титулата на локалните гладски ривали на пет кола до крајот откако попладнево загубија на Олд Трафорд од последнопласираниот ВБА Манчестер јунајтед минатото коло ја расипа шампионската прослава на Манчестер Сити ...

Мурињо му ја честиташе титулата на Сити, па повторно го „подбра“ Погба

Дерби - 15.04.2018

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја славата новата титула во Премиер лигата откако градскиот ривал ова попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со оглед на тоа што случувањата на „Олд Трафорд“ посебно ги разочараа ...

Компани: Горд сум на мојот тим

Дерби - 15.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана шампион на Англија. Коментари по успехот на „Граѓаните“ стигнуваат од сите страни, а со своја изјава се јави и капитенот Компани, ...

Марсиал до Јунајтед: Сакам во Арсенал

Стандард - 15.04.2018

Антони Марсиал побара од Манчестер Јунајтед да биде продаден во Арсенал следното лето. Според медиумите во Франција, на напаѓачот му здосадило од континуираното потценување од Жозе Мурињо.

ГЕНИЈАЛЕЦ: Гвардиола го крена седмиот трофеј во деветтата сезона!

Gol.mk - 15.04.2018

Откако пред една седмица со победата од 2-1 му го одложи шампионското славје на градскиот ривал, денес Манчестер Јунајтед сензационално загуби од ВБА (0-1) и го промовира Манчестер Сити во нов шампион на Премиер лигата.

Се поизвесно: Погба за 88 милиони го напушта „Олд Трафорд“ – познат следниот клуб

Спортклуб - 15.04.2018

На повидок е нова трансфер бомба летово. Главна ѕвезда би можело да биде Пол Погба за кого интерес има од Барселона. Како што тврди шпански „Дон Балон“, Французинот кој е во конфликт со Жозе Мурињо би можело во летниот преоден период за сума од 88 ...

Сензација на „Олд Трафорд“: ВБА го совлада Јунајтед, Сити е нов шампион!

Спортски - 15.04.2018

Фудбалерите на ВБА денеска направија сензација на „Олд Трафорд“, бидејќи го победија Манчестер Јунајтед со 1:0 во рамките на 34. коло од Премиер лигата. Со овој пораз, Манчестер Јунајтед и официјално се збогуваше со титулата.

Шокантен пораз на Манчестер Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

СуперСпорт - 15.04.2018

Фудбалерите на Манчестер Сити се нови шампиони на Англија откако нивниот градски ривал Манчестер Јунајтед денес претрпе пораз од ВБА на „Олд Трафорд“ (0:1). Единствениот погодок на средбата го постигна Џеј Родригез во 76. минута од средбата.

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Алсат-М - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1-0 на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло.

Сити е шампион во ПЛ, Мурињо загуби дома од ВБА

Курир - 15.04.2018

Манчестер Сити е новиот шампион во Премиер лигата откако градскиот ривал, Манчестер Јунајтед денеска загуби дома од ВБА со 0:1. Единствениот погодок го постигна Џеј Родригез во 76. минута од средбата.

ВИДЕО: Славјето на Сити веќе почна – од куќата на Компани

Спортклуб - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е крунисан во нов шампион на Премиерлигата, откако Јунајтед денеска не успеа да слави на „Олд Трафорд“ против фенерџијата ВБА. Со тој пораз на Јунајтед, Сити е на недостижни +16 во однос на „црвените ѓаволи“ што по ...

ВИДЕО: Јунајтед изненаден од ВБА, Манчестер Сити е новиот шампион во ПЛ!

Gol.mk - 15.04.2018

Екипата на Манчестер Сити и официјално е новиот шампион на Премиер лигата. „Граѓаните“ петтата титула од англискиот шампионат ја слават откако денес, екипата на ВБА направи големо изненадување на „Олд Трафорд“ и со 0-1 го порази големиот Манчестер ...

„Фенерџијата“ ВБА го шокираше Јунајтед, Сити и официјално е нов шампион на Англија! (Видео)

Дерби - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед успеа да го одложи шампионското славје на Манчестер Сити минатиот викенд откако направи неверојатен пресврт на „Итихад“, но сепак, ова попладне истакна „бело знаме“ на домашниот „Олд Трафорд“ откако загуби од фенерџијата во ...

Манчестер сити е шампион – ВБА го шокираше Јунајтед! (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2018

За поразот на Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ во дуелот против аутсајдерот ВБА (0-1), најсреќни ќе бидат навивачите на „граѓаните“, затоа што сега Манчестер сити официјално ја освои титулата во Премиерлигата.

Манчестер Сити е нов шампион на Англија!

24Фудбал - 15.04.2018

Иако денеска немаа натпревар, Манчестер Сити ја освои титулата во Премиерлигата откако Јунајтед изненадувачки загуби на домашен терен од ВБА со 1-0. Требаше Манчестер јунајтед да загуби против ВБА за Манчестер Сити да ја завери титулата уште денес, ...

ВИДЕО: На „Етихад“ се слави – Џеј Родригез го „закопа“ Јунајтед и го направи Сити шампион

Спортклуб - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед е поразен попладнево на „Олд Трафорд“ од екипата на ВБА, која е еден од претендентите за испаѓање во понизок ранг, но со оваа победа, дефинитивно остануваат во игра, иако како фенерџии, сепак со -3 во однос на најблискиот ...

ВБА го шокира Манчестер јунајтед - Сити слави титула во Премиерлигата

SportMedia - 15.04.2018

Манчестер сити ја освои титулата во Премиерлигата, а дар добија од најголемиот ривал од Манчестер јунајтед по поразот на „црвените ѓаволи" од Вест Бромвич Албион. ВБА го шокираше фаворитот на „Олд Трафорд“ победи со 1:0 и ја фати последната сламка ...

Последниот во Премиер лигата победи на „Олд Трафорд“ и го направи Манчестер Сити шампион

Стандард - 15.04.2018

Манчестер Сити официјално е новиот англиски шампион. Ова се случи откако Вест Бромвич, кој е последен во генералниот пласман во Премиер лигата, го победи сензационално Манчестер Јунајтед со 1:0 на „Олд Трафорд“ во дуел од 34-тото коло.

ВБА го победи Манчестер јунајтед, Сити ја освои титулата (Видео)

TopSport - 15.04.2018

Фудбалерите на ВБА го шокираа Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ и на четири кола до крајот на Премиер лигата и теоретски му ја обезбедија титулата на Манчестер сити. Херој на ВБА, беше поранешниот играч на Саутемптон и Ливерпул, Џеј Родригез.

Јунајтед поразен, титулата во рацете на Сити

Sport M - 15.04.2018

Иако ВБА веќе одамна испадна од Премиер лигата, тоа не му сметаше да дојде доста мотивиран на Олд Трафорд и да покаже дека се уште може да одигра по некој добар натпревар. Но треба да се каже и тоа дека Манчестер Јунајтед одигра многу лош натпревар ...

ВИДЕО: Оштетен ли е Јунајтед за пенал против ВБА?

Спортклуб - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед одигра бледо полувреме против ВБА на „Олд Трафорд“ во натпревар каде гостите доколку загубат, можат да излезат од Премиерлигата. Во првите 45 минути поконкретен беше Манчестер Јунајтед, кој сепак немаше чиста 100% шанса за да ...

Момците на Пеп се шампиони: Првото славје за титулата започна од домот на Компани

Поглед - 15.04.2018

“Граѓаните“ веќе слават! Откако Црвените ѓаволи не успеаа да победат против ВБА на домашен терен и официјално, Манчестер Сити, ја крунисаа својата титула односно се нов шампион во англиската Премиерлига.