TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болна исповед на мајката на Вања: „Не можам да разберам зошто моето девојче е во гроб“

Независен - 07.12.2023

Зорица Ѓорчевска, мајката на 14-годишната Вања Ѓорчевска, чие тело беше пронајдено во близина на Скопје, откако беше киднапирана и брутално убиена, даде ексклузивна изјава – прва откако е пронајдено телото на нејзината ќерка – за српска „ Република ...

Мајката и сестрата на Вања хоспитализирани на една скопска клиника

24Инфо

„Животот ми се претвори во пекол, несфатливо ми е зошто моето прекрасно девојче ми е сега во гроб“ – мајката на Вања Ѓорчевска замолува да не ѝ се поставуваат прашања

365

„Несфатливо ми е, како и зошто моето преубаво девојче сега е во гроб,“ вели мајката на Вања за српска „Република“

еМагазин

Мајката на убиената Вања со Екслузивно интервју за незамисливата загуба на својата ќерка

Lider

Мајката на Вања: Не можам да разберам зошто моето преубаво девојче е во гроб

Слободен Печат

Мајката на Вања: Не можам да разберам зошто моето преубаво девојче е во гроб

Курир

Сител Фокус А1 On Скопје инфо Локално 4NEWS Скопје1 Либертас

Снимка од движењето на возилата отвора нови дилеми околу грабнувањето и убиството на Вања

Сител - 07.12.2023

Ако е точен временскиот код кој што го дава камерата во снимката која ја објави портал Икс, возилото со кое била киднапирана Вања било запалено уште пред 10 часот. На видеото во 5 минути до 8 часот се гледаат двете возила кои полицијата ги поврза со ...

Не ги учете децата дека светот е розов, учете ги да се заштитат, советува психологот Ивановска

МКД

Алфа на терен: Добро испланирана рута од киднапирањето до убиството на малата Вања

Алфа

Дојче Веле: Зошто ја избрале Вања?

Press24

Дали е ова телото на Вања?

Република

(Видео) Дали Вања е убиена порано, објавени снимки од возилата со кои е грабната

еМагазин

Објавено видео од киднапирањето на Вања! Цитроенот се движи низ улици: Се гледа и лицето на возачот и еден мистериозен предмет (видео)

Во Центар

360 степени Либертас Скопје1 Фокус Слободен Печат MakPress Сител Курир

Мајката на Вања во изјава за српска „Република“: Не знам зошто се случи ова, сè уште го чекам епилогот

360 степени - 07.12.2023

Таа за сопругот изјавила дека биле во добри односи поради децата и оти не знаела дали имал коцкарски долгови, бидејќи не му се мешала во животот Српска „Република“, портал на српскиот весник „Српски Телеграф“ денеска објави, како што тврди, изјава ...

„НЕ МОЖАМ ДА РАЗБЕРАМ ЗОШТО ВЕЌЕ ГО НЕМА МОЕТО ДЕВОЈЧЕ, НЕ ЗНАМ ДАЛИ ИМАЛ ДОЛГОВИ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРАШЕ НЕГОВИОТ ЖИВОТ“ - прво огласување на мајката на Вања

Женски магазин

Прва исповед на мајката на убиената Вања: Конечно проговори и за таткото

Мастило

Прво огласување на Зорица, мајката на убиената Вања: „Не можам да разберам зошто моето прекрасно девојче е во гроб“ – го спомна и таткото на Вања

Во Центар

Мајката на Вања: Сè уште не можам да разберам зошто моето девојче е сега во гроб

Макфакс

Мајката на Вања: Сè уште не можам да разберам зошто моето девојче е сега во гроб

Опсервер

Мајката на Вања: Не знам зошто се случи ова

Press24

Фактор +инфо Нетпрес Вечер Прес Точка Денешен Кајгана Centar

„Портал икс” објави снимки од возилата со кои била грабната Вања

Телма - 07.12.2023

Новинарот Фуркан Салиу на „ПорталиX“ објави снимка од возилата со кои беше киднапирана 14 годишната Вања, украдениот „цитроен“ и бело „рено“… Според видеото, во „цитроенот“ се гледаат возач и совозач со црни капи… Од снимката не може точно да се ...

ВИДЕО: Се појави снимка од возилата со кои била киднапирана Вања

ТВ21

Снимка открива дека „цитроенот“ гори веќе во 9:37 часот

Република

САЛИУ ОБЕЗБЕДИ СНИМКИ ОД ГРАБНУВАЧИТЕ ВО ЦИТРОЕНОТ ДОДЕКА ОДАТ КОН БРАЗДА: Морбидни сцени, тешко сварливи за човечки желудник

Фактор

📽 СЕ ПОЈАВИ СНИМКА ОД ДВИЖЕЊЕТО НА „ЦИТРОЕНОТ“ Возилото е снимено во Визбегово на пат кон селото Бразда

+инфо

(ВИДЕО) Обезбедени снимки кои точно покажуваат кога и како Вања заврши во Бразда и точното време кога е опожарено возилото

Lider

Снимка од движењето на возилата во кои се смета дека била Вања кон село Бразда и моментот кога Цитроенот бил запален (ВИДЕО)

365

Мастило 4NEWS 24Инфо Нетпрес Локално Пулс24 PressingTV PressingTV

Петрушевска: Сите зборуваме за камерите и Цитроенот, но дали некој праша како се мајката и сестричката на Вања?

Скопје инфо - 07.12.2023

По се што се случи заборавивме на мајката и сестричката на Вања, ова во краткото видео обраќање на социјалните мрежи го забележува Весна Петрушевска додавајќи дека според информациите кои таа ги има нивната здравствена состојба е лоша.

Весна Петрушевска Бејби за насилната смрт на Вања: „Зборуваме за злосторниците, а никој не праша како е мајката“

Црнобело

Мајката и сестрата на убиената Вања имаат сериозни здравствени проблеми? Шокантни сознанија на македонската актерка

Мастило

Весна Петрушевска ја потсети јавноста на заборавената страна на траумата: „Сите зборуваме за камерите, Цитроенот, прес конференцијата…а никој не праша што се случува со мајката на Вања и нејзината сестричка?

Вистина.мк

Петрушевска: Никој не прашува за сестрата и мајката на Вања

Телма

[ВИДЕО] Весна Бејби: „Сите зборуваме за злосторниците, Цитроенот и камерите, но никој не праша што се случува со мајката и сестричката на Вања“

Точка

Весна Бејби: Во целата колективна траума, никој не прашува за сестрата и мајката на Вања/ВИДЕО

Вечер Прес

+инфо Макфакс Опсервер