TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По 11 години пауза,Софија Лорен глуми во филмот на нејзиниот син (ВИДЕО)

Канал5 - 21.11.2020

По 11 годишна пауза, актерската легенда Софија Лорен (86) се враќа на филмското платно. Таа доби една од главните улоги во филмот на нејзиниот син, режисерот Едуардо Понти, пишуваат италијанските медиуми.

По 11-годиншна пауза, актерската легенда Софија Лорен ќе глуми во филмот на нејзиниот син

Нетпрес - 22.11.2020

Во филмот ,, The Life Ahead “ (Животот е пред нас) на Нетфликс, Лорен ја толкува госпоѓата Роза, Еврејка од холокаустот, која одлучува да се грижи за напуштено момче, сираче од Сенегал. Филмот е базиран на истоимениот роман на францускиот писател ...

(Видео) Софија Лорен по 11 години на филм, за критичарите ова е негламурозна улога

Репортер - 22.11.2020

Софија Лорен доби една од главните улоги во филмот на нејзиниот син, режисерот Едуардо Понти, пишуваат италијанските медиуми. Во филмот ,, The Life Ahead “ (Животот е пред нас) на Нетфликс, Лорен ја толкува госпоѓата Роза, Еврејка од холокаустот, ...