TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Nike направи патики чии врвци се врзуваат со паметен телефон

Иновативност - 17.01.2019

Nike постојано прави футуристичка спортска облека и обувки, а најновиот нивен таков производ се патиките Nike Adapt, кои сами се врзуваат и се прилагодуваат на стапалото преку апликација за паметен телефон.

Nike Adapt BB се нови паметни патики наменети за кошаркарите

Smartportal - 17.01.2019

По претставувањето на првите патики инспирирани од познатиот филм, „Враќање во иднината“, кои исто како во филмот имаат систем за автоматско врзување , Nike продолжува со развојот и ја претставува втората генерација од овие патики.

Adidas го претстави новиот Falcon модел на патики!

Divian Arts - 17.01.2019

Adidas Falcon патиките беа предмет на желба на многу љубители на модата и неизбежен моден детаљ на редовните посетители на забавите во 90-тите. Култниот модел на Аdidas доаѓа во форма на совршена комбинација од превртена кожа, текстил Flyknit и EVA ...

(Видео) Патиките на иднината се врзуваат сами и се управуваат со мобилен телефон

Макфакс - 17.01.2019

„Кажете им збогум на врвките за чевли”, ова се зборовите со кои на презентацијата на новите патики, на присутните им се обрати Мајкл Донах, директор на „Најки“ задолжен за иновации. Така, овој голем гигант ги претстви на пазарот патиките без врвки, ...

„Најк“ произведе патики со трева

Алсат-М - 17.01.2019

Инспирирани од терените за голф, инвентивните дизајнери на компанијата за спортска опрема, „Најк“, изработија патики на чија површина има вештачка трева. Се очекува најверни купувачи на овој модел да бидат токму играчите на голф каде патиките со ...

Како од „Враќање во иднината“: Nike претстави патика која сама се врзува и се адаптира на ногата

Локално - 16.01.2019

Уште откако Мајкл Џ. Фокс се појави во „Враќање во иднината“ со патики кои се врзуваат самите, целиот свет почна да сонува дека тоа еден ден ваквата технологија ќе стане реалност. Сега, речиси 35 години подоцна, Nike го претстави моделот Adapt BB, ...

Nike создаде патики прекриени со зелена трева

Бизнис Инфо - 16.01.2019

Фото: Twitter Познатиот производител на спортска опрема, Nike создаде малку необични патики за голф, на чија површина има вештачка трева, пишува Designboom . Инспирација за овие патики доаѓа од терените за голф, каде овие патики најдобро би се ...

Nike претстави патики кои ќе можат да се контролираат со помош на смартфон

Точка - 16.01.2019

Патиките од филмот "Back to the Future" повторно на некој начин станаа реалност, бидејќи компанијата Nike претставни нови модели на патики кои можат да се управуваат со помош на смартфон. Патиките се дизајнирани за кошарка и се програмирани да ...

Патиките на иднината се врзуваат сами и се управуваат со смартфон (ВИДЕО)

USB - 17.01.2019

„Кажете им збогум на врвките за чевли”, ова се зборовите со кои на презентацијата на новите патики, на присутните им се обрати Мајкл Донах, директор на Nike задолжен за иновации. Така, овој голем гигант ги претстви на пазарот патиките без врвки, ...

Конечно ги добивме патиките без врвци од „Враќање во иднината“! (галерија)

Макфакс - 15.01.2019

Американскиот гигант „Најк“ денеска ги претстави своите нови патики „Adapt BB“, јасно инспирирани од славниот филм „Враќање во иднината“, најавувајќи го „крајот на врвците за патики“. Патиките се промовирани како smart shoe, и први, нормално, ќе ги ...

Лука Циндриќ игра во македонски патики на Светското првенство

Скопје24 - 15.01.2019

Хрватскиот ракометар Лука Циндриќ на Светското првенство што се игра во Германија и Данска носи уникатни, персонализирани патики, направени од македонскиот дизајнер Сатја Грабулоски. На патиките е нацртана хрватската „шаховница“ и неговиот број 33, ...

Nike претстави патики се контролираат со помош на смартфон

ЗаЗабава - 17.01.2019

Патиките од филмот “Back to the Future” повторно на некој начин станаа реалност, бидејќи компанијата Nike претставни нови модели на патики кои можат да се управуваат со помош на смартфон. Патиките се дизајнирани за кошарка и се програмирани да ...