TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајот отежнат, прекини и забрани на дел од патиштата

МРТ - 14.02.2018

На планинскиот превој Ѓавато изутрината е укината забраната за тешки товарни возила, но повторно е во прекин сообраќајот на делницата Маврово- Дебар поради снежната лавина. Забрани има и на потегот Струга- Ќафасан, Стража- Село Колари, и на преминот ...

Укината забраната за камиони на Буково

Канал5 - 14.02.2018

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претходно, во девет часот престана да важи забраната за камиони на Пресека, а ...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Макфакс - 14.02.2018

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за движење на камиони има на патните правци ...

Укината забраната за камиони на Пресека

Сител - 01.03.2018

- Укината е забраната за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека, информира ЈП Македонија пат. Забраната е укината во 20:55 ...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Канал5 - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Алсат-М - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Макфакс - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Сообраќајка на Ѓавато

Тера - 13.02.2018

Заради сообраќајка на планинскиот превој Ѓавато има прекин на сообракајот од 16:10 мунути, потврдија од битолската полиција. Засега нема информација кој се учествувал во сообраќајната незгода.

Обновено: Укината забраната за лесни возила на Буково, за тешки товарни возила се уште во сила

OhridNews - 13.02.2018

17.30 Забраната за лесни товарни возила на планинскиот премин Буково, која беше воведена попладнево поради обилните врнежи од снег, е укината, информира СВР Охрид. На сила останува забраната за тешки товарни возила на овој патен правец.

Пуштен сообраќајот на Ѓавато, забраната за товарни возила сé уште трае

Шеталиште - 13.02.2018

Попладнево во 17:30 часот е пуштен сообраќајот на планинскиот превој Ѓавато, кој беше во прекин од 16:10 часот заради сообраќајната незгода која се случи на Ѓавато. Забраната на сообраќајот беше првично заради обилните врнежи на превојот, а потоа ...

ФОТО: Сообраќајна несреќа на Ѓавато – повеќе од час блокиран сообраќајот

Шеталиште - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на превојот Ѓавато поради лошите временски услови помеѓу тешко товарно возило камион и три патнички возила. Од СВР Битола велат дека сообраќајот е во прекин од 16:10 часот, а дополнително ќе соопштат подетални ...

Снегот направи хаос на патиштата: Целосно во прекин патот Ресен – Битола, заглавени шлепери, камиони, автомобили – не ...

Sky - 13.02.2018

Интензивните снежни врнежи предизвикаа хаос во сообраќајот низ југозападниот дел на Македонија, а најкритично е на патот Ресен – Битола каде што е воведена целосна забрана на возила. Според информации на Скај таму во моментов има заглавени шлепери, ...

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Макфакс - 13.02.2018

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни ...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Мета - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили.

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Макфакс - 13.02.2018

На планинскиот премин „Пресека“ воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Канал5 - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - ...

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Канал5 - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Нормализиран сообраќајот на патот Ресен -Охрид

+инфо - 14.02.2018

Во сила се забраните за сообраќаат на камиони за Струга –Ќафасан, крак Маврово – Дебар, крак Стража – Колари. Од 9.25 часот утрово престанува забраната за движење на товарните возила на патниот правец Ресен-Охрид преку превојот Буково имформираат од ...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Вечер - 14.02.2018

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за движење на камиони има на патните правци ...

Укината забраната за камиони на Пресека

+инфо - 01.03.2018

Укината е забраната за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека, известува ЈП Македонија пат. Забраната е укината во 20.55 ...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот: Забрани за сообраќај, лавина и сообраќајна несреќа (фото)

Press24 - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато- два камиони и комбе заглавени во снегот (фото)

Press24 - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Локално - 13.02.2018

Од АМСМ информираат дека патниот правец Битола–Ресен кај преминот Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила. Попладнево, поради врнежи од снег се воведени забрани за движење и на повеќе планински превои во државата.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Вечер - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

ФОТО: Сообраќајна несреќа на Ѓавато – повеќе од час блокиран сообраќајот

Орбис - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа се случи попладнево на превојот Ѓавато поради лошите временски услови помеѓу тешко товарно возило камион и три патнички возила. Од СВР Битола велат дека сообраќајот е во прекин од 16:10 часот, а дополнително ќе соопштат подетални ...

Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Вечер - 13.02.2018

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни ...

Забранет сообраќајот на некои превои и патни правци, на некои само за камиони

Бриф - 13.02.2018

Поради обилните снежни врнежи, прогласена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинските превои Пресека, Буково и кон граничниот премин Ќафасан. На Буково сообраќајот е забранет и за автомобили.

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Вечер - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. извор: ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Курир - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила.

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

+инфо - 13.02.2018

Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - Дебар. На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија ...

Укината забраната за камиони на Буково- еве каде трае се уште

Курир - 14.02.2018

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ). Претходно, во девет часот престана да важи забраната за камиони на Пресека, а ...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Точка - 14.02.2018

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за движење на камиони има на патните правци ...

Укината забраната за камиони на Пресека

Курир - 14.02.2018

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони на патните правци Струга – граничен премин ...

Лавина од снег и камења: Патишта во Македонија завеани- еве каде има забрана за возила

Курир - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато...

Н.Македонија - 13.02.2018

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои ...

Забрана за движење на тешки товарни возила и кај Ѓавато

А1 On - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

Точка - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила. Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот. Сообраќај Пресека ...

Забрана за камиони и на Пресека

+инфо - 13.02.2018

Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - граничен премин Ќафасан. На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила, поради врнежи од снег.

Забрана за камиони на патот Струга - Ќафасан

Сител - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Укината забраната за камиони на Буково

Алфа - 14.02.2018

На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Макеоднија (АМСМ). На патот Ресен-Охрид преку превојот Буково изутрина во 9:25 часот е укината ...

Нормализиран сообраќајот кај Пресека

Денар - 14.02.2018

Од 09.00 часот утринава престана забраната за движење на камиони кај Пресека, информираат од Автомотосојузот на Македонија. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато. Во моментов забрана за движење на камиони има на патните правци ...

Укината забраната за камиони на Пресека

Канал5 - 14.02.2018

На планинскиот превој Пресека изутрина во девет часот е укината забраната за движење на тешки товарни возила. Претходно, во седум часот престана забраната на Ѓавато, а се уште не може да сообраќаат камиони на патните правци Струга – граничен премин ...

Лавина од снег и камења: Патишта во Македонија завеани- еве каде има забрана за возила

Маркукуле - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Забрана за тешки товарни возила и кај Ѓавато

Сител - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана за движење на камиони и кај Ѓавато

Тера - 13.02.2018

Забрана за движење на тешки товарни возила воведена е и на патниот правец Битола – Ресен кај Ѓавато, информира АМСМ. Претходно, поради снежните врнежи беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси на патниот правец ...

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

ТВ21 - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга – ...

Забрана за товарни возила на патот Струга-Ќафасан

Press24 - 13.02.2018

На патот Струга - граничен премин Ќафасан денеска напладне е воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила, информира Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Претпладне, во 10:15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово - ...

Снегот предизвика проблеми во сообраќајот

Сител - 13.02.2018

Врнежите од снег предизвикаа проблеми во одвивањето на сообраќајот на повеќе патни правци низ државата. Поради лавина од камења и снег целосно беше во прекин патот Маврово-Дебар, а вечерва според информацијата од Авто мото сојузот на Македонија, ...

Забрана за камиони на Буково, кај Ѓавато, кон Попова Шапка… на одредени патишта да се вози само ако се мора…

Либертас - 13.02.2018

Патниот правец Битола–Ресен кај Ѓавато е забранет за движење на тешки товарни возила, информираат од АМСМ. Поради врнежите од снег од попладнево се воведени забрани за движење на повеќе планински превои во државата.

Забрана на сообраќај на тешки товарни возила на Пресека

Сител - 13.02.2018

На планинскиот премин Пресека е забранет сообраќајот на тешки товарни возила. Забраната, како што соопшти Македонија пат, е воведена 13.50 часот. Денеска напладне беше воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила и на патот Струга - ...