TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Q дивизијата на Aston Martin го претстави концептот DBR22

Авто Плус - 16.08.2022

Aston Martin го претстави DBR22, концепт за дизајн со отворена кабина кој ќе биде прикажан на овогодинешната недела на автомобили во Монтереј Aston Martin претстави уште еден speedster модел, но овојпат DBR22 е само концепт.

Aston Martin – BDR22

Авто Магазин - 16.08.2022

На претстојниот автомобилски викенд во Монтереј британската иконска марка ќе го претстави DBR22 кого има во план да го произведе во ограничен број. Се уште не се знае колку примероци ќе бидат направени, но од приложените рендери веќе е јасно дека е ...

Aston Martin DBR22

Локално - 16.08.2022

Aston Martin ја избра Моторната недела во Монтереј 2022 година за да го претстави спектакуларниот DBR22 за прв пат: концепт со две седишта со погон на V12 кој ја слави исклучителната крвна линија на марката во спортските тркачки возила со отворена ...

Aston Martin DBR22

Курир - 16.08.2022

Aston Martin ја избра Моторната недела во Монтереј 2022 година за да го претстави спектакуларниот DBR22 за прв пат: концепт со две седишта со погон на V12 кој ја слави исклучителната крвна линија на марката во спортските тркачки возила со отворена ...