TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Петмина шумски работници загинаа во експлозија во Турција

А1 On - 08.04.2020

Петмина шумски работници кои оделе на работа загинаа од експлозија на импровизирана експлозивна направа во близина на градот Кулп, југоисточна Турција. Локалните власти за експлозијата ги обвинија бунтовниците од провинцијата Дијарбакир, кои во ...

Пет работници загинаа во експлозија во Турција

Канал5 - 08.04.2020

Пет шумски работници кои патувале на работа загинале од експлозија на импровизирана експлозивна направа недалеку од градот Кулп на југоистокот од Турција. Локалните Власти за експлозијата ги обвиниле курдските побуденици од провинцијата Дијарбакир ...

Петмина шумски работници загинаа во експлозија во Турција

Слободен Печат - 08.04.2020

Како што пренесуваат турските медиуми, војската започна акција за да ги пронајде напаѓачите. Курдистанската работничка партија (ПКК) честопати правеше немири во тој дел на Турција, претежно населен со Курди, во кои настрадаа неколку десетици илјади ...

Пет цивили убиени во терористички напад во Турција

Макфакс - 08.04.2020

Пет цивили се убиени во напад извршен од Курдската работничка партија (ПКК), која во Турција е означена како терористичка организација, во југоисточната турска провинција Дијарбакир, пренесува „Хуриет дејли њуз“.

Пет работници загинаа во експлозија во Турција

ТВ21 - 08.04.2020

Пет шумски работници кои оделе на работа, загинале во експлозија на импровизирана експлозивна направа недалеку од градот Кулп на југоистокот на Турција. Локалните власти за експлозијата ги обвинија курдските бунтовници од провинцијата Дијарбакир кои ...

Пет цивили убиени во терористички напад во Турција

Н.Македонија - 08.04.2020

Пет цивили се убиени во напад извршен од Курдската работничка партија (ПКК), која во Турција е означена како терористичка организација, во југоисточната турска провинција Дијарбакир, пренесува „Хуриет дејли њуз“.

Пет цивили убиени во терористички напад во Турција

24Инфо - 08.04.2020

Пет цивили се убиени во напад извршен од Курдската работничка партија (ПКК), која во Турција е означена како терористичка организација, во југоисточната турска провинција Дијарбакир, пренесува „Хуриет дејли њуз“.

Петмина шумски работници загинаа во експлозија во Турција

24Инфо - 08.04.2020

Петмина шумски работници кои оделе на работа загинаа од експлозија на импровизирана експлозивна направа во близина на градот Кулп, југоисточна Турција. Локалните власти за експлозијата ги обвинија бунтовниците од провинцијата Дијарбакир, кои во ...

Петмина шумски работници загинаа во експлозија во Турција

Опсервер - 08.04.2020

Истанбул, 8 април 2020 () – Петмина шумски работници кои оделе на работа загинаа од експлозија на импровизирана експлозивна направа во близина на градот Кулп, југоисточна Турција. Локалните власти за експлозијата ги обвинија бунтовниците од ...

Петмина шумски работници загинаа во експлозија во Турција

Р.С.Европа - 08.04.2020

Петмина шумски работници кои оделе на работа загинаа од експлозија на импровизирана експлозивна направа во близина на градот Кулп, југоисточна Турција. Локалните власти за експлозијата ги обвинија бунтовниците од провинцијата Дијарбакир, кои во ...

Петмина шумски работници загинаа во експлозија во Турција

MakPress - 09.04.2020

Петмина шумски работници кои оделе на работа загинаа од експлозија на импровизирана експлозивна направа во близина на градот Кулп, југоисточна Турција. Локалните власти за експлозијата ги обвинија бунтовниците од провинцијата Дијарбакир, кои во ...