TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски и Џафери заедно патуваат на самит во Тирана, двајцата најавија средба со Зеленски

Centar - 28.02.2024

Во Тирана денеска се одржува првиот самит Украина – Југоисточна Европа, на кој ќе учествуваат претседателот Стево Пендаровски и премиерот, Талат Џафери. Како што информираа од нивните кабинети, во агендата на двајцата највиски државни функционери ...

Претседателот Володимир Зеленски и премиерот на Република Северна Македонија Талат Џафери потпишаа Заедничка декларација за евроатлантските интеграции на Украина

CivilMedia

Кои земји ги посети Зеленски од почетокот на војната во Украина?

CivilMedia

Средба Пендаровски - Зеленски: Северна Македонија ја поддржува Украина за членство во ЕУ и НАТО

Р.С.Европа

Зеленски и Џафери потпишаа Заедничка декларација за евроатлантските интеграции на Украина

Frontline

Зеленски и Џафери потпишаа Заедничка декларација за евроатлантските интеграции на Украина

Нова ТВ

Пендаровски и Џафери посебно се сретнаа со Зеленски во Тирана

Независен

Средба на премиерот Џафери со претседателот Зеленски во Тирана: Потпишана Заедничка изјава за евроатлантските ...

А1 On - 28.02.2024

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, во рамки на работната посета на Република Албанија, се сретна со претседателот на Украина, Володимир Зеленски. На средбата присуствуваа и министерот за надворешни работи, Бујар ...

Средба Џафери – Зеленски во Тирана: Потпишана Заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина

ТВ21

Џафери и Зеленски во Тирана потпишаа Заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина

24Инфо

(Видео) Џафери и Зеленски потпишаа изјава: Итно и целосно повлекување на сите трупи и вооружени формации на Руската Федерација од суверената територија на Украина

Макфакс

(Видео) Џафери и Зеленски потпишаа изјава: Итно и целосно повлекување на сите трупи и вооружени формации на Руската Федерација од суверената територија на Украина

Опсервер

Џафери и Зеленски во Тирана потпишале заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина

Zoom

Џафери и Зеленски во Тирана потпишале заедничка изјава за евроатлантските интеграции на Украина

Република

Press24 365 Во Центар МКД Centar Нетпрес Вести плус Пулс24

(ФОТО) Пендаровски: Целосно ја поддржуваме Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

360 степени - 28.02.2024

Претседателот е во работна посета на Тирана, Република Албанија, каде што учествува на Самитот Украина – Југоисточна Европае во работна посета на Тирана, Република Албанија, каде што учествува на Самитот Украина – Југоисточна Европа Целосна поддршка ...

Пендаровски: Поддршка за Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

А1 On

Пендаровски: Целосна поддршка за патот кој ќе го избере Украина

Р.С.Европа

(ВИДЕО) Пендаровски: Целосно ја поддржуваме Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

Либертас

Пендаровски: Поддршка за Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

ТВ21

Пендаровски: Поддршка за Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

Канал5

Пендаровски: Поддршка за Украина слободно да го избере патот по кој ќе чекори во иднина

Press24

Во Центар MakPress Пулс24

(Видео) Претседателот Пендаровски на маса со Зеленски: разговарано за случувањата во Украина

Скопје1 - 28.02.2024

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на самиот Украина – Југоисточна Европа, денеска во Тирана оствари средба со претседателот на Украина, Володимир Зеленски. Двајцата претседатели разговараа за последниот развој на случувањата во ...

Средба на претседателот Пендаровски со претседателот на Украина, Зеленски

Локално

Пендаровски се сретна со претседателот на Украина, Зеленски

Канал5

Средба на претседателот Пендаровски со претседателот на Украина, Зеленски

4NEWS

(Видео) Пендаровски се сретна со Зеленски на самитот во Тирана

Фокус

(Видео) Пендаровски се сретна со претседателот на Украина, Зеленски

24Инфо

(ВИДЕО) Пендаровски се сретна со Зеленски: Ја имате нашата поддршка

Press24

Макфакс Опсервер 360 степени Рацин Слободен Печат Слободен Печат CivilMedia МКД

(ВИДЕО) Пендаровски – Зеленски: Македонија како членка на НАТО ја поддржува апликацијата за членство на Украина во ...

А1 On - 28.02.2024

Последниот развој на случувањата во Украина и можностите за продлабочување на соработката во насока на поддршка на украинскиот народ и враќање на територијалниот интегритет на Украина во рамки на нејзините меѓународно признаени граници биле тема на ...

Пендаровски – Зеленски: Северна Македонија како членка на НАТО ја поддржува апликацијата за членство на Украина во Алијансата

ТВ21

Пендаровски – Зеленски: Северна Македонија како членка на НАТО ја поддржува апликацијата за членство на Украина во Алијансата

Zoom

Пендаровски – Зеленски: Северна Македонија како членка на НАТО ја поддржува апликацијата за членство на Украина во Алијансата

Во Центар

УКРАИНА ЈА ИМА МАКЕДОНСКАТА ПОДДРШКА ЗА ЗАЧЛЕНУВАЊЕ ВО НАТО Пендаровски имаше средба со Зеленски во Тирана

+инфо

Пендаровски – Зеленски: Северна Македонија како членка на НАТО ја поддржува апликацијата за членство на Украина во Алијансата

Бриф

Пендаровски – Зеленски: Северна Македонија како членка на НАТО ја поддржува апликацијата за членство на Украина во Алијансата

365

Сител Нетпрес Либертас MakPress