TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Римац најави „духовен наследник на југото“ во првоаприлска шега за нов хечбек (ФОТО)

МКД - 02.04.2024

Во духот на големата традиција за 1-ви април кога големите автомобилски компании смислуваат детални шеги, Мате Римац од Бугати Римац го украде моментот. Основачот и директор на компанијата Римац објави цртеж од кул жесток хечбек на социјалните ...

[ФОТО] Првоаприлска шега или одличен маркетиншки потег? Римац најави: „Пристигнува духовен наследник на Југо“

Точка - 02.04.2024

Основачот на „Rimac Automobili“, Мате Римац, на својот Фејсбук профил објави нешто што предизвика големо внимание кај неговите следбеници. Римац, имено, објави фотографија од новиот концепт на автомобил, но не е јасно дали станува збор за шега или ...

Римац го објави „духовниот наследник“ на Yugo

Локално - 02.04.2024

Долгоочекуваниот проект за автономно такси е се поблиску до реализација, а според неодамнешната објава на социјалните мрежи на Мате Римац, го дознавме и датумот на премиерата на роботакси – 26 јуни 2024 година.

Мате Римац сподели видео од новиот камп: Овде ќе се произведуваат новите ѕверки

Денар - 01.04.2024

Мате Римац, успешен претприемач од Ливно и основач на Rimac Automobil, сподели видео од новиот кампус во Света Недеља, Хрватска, кој ќе стане седиште на двете компании и еден од најголемите истражувачки и производствени комплекси во Европа.