TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбал, ЛШ: Севилја му пресуди на Манчестер Ј., Џеко го урна Шахтјор

Нова ТВ - 13.03.2018

Севилја и Рома се придружија на Јувентус, Манчестер сити, Реал Мадрид и Ливерпул во четврт-финалето во фудбалската Лига на шампиони. Шпанскиот состав од Андалузија го елиминира Манчестер јунајтед по вечерашниот триумф на „Олд Трафорд“ со 2:1.

ФАКТ: Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

24Фудбал - 14.03.2018

Португалскиот фудбалски стратег доби низа критики на негова адреса по раната елиминација на Манчестер јунајтед. Голем шок за фановите на Манчестер јунајтед по раната елиминација уште во осминафиналната рунда натпревари во Лигата на шампионите по ...

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

24Фудбал - 14.03.2018

Португалскиот стратег за момент го навлече гневот на фановите. Манчестер јунајтед застана во осминафиналето од Лигата на шампионите, откако доживеа елиминација од Севиља, која на Олд Трафорд славеше со 1-2, а претходно во првиот дуел мрежите на ...

Шок на Олд Трафорд, Севиља го елиминираше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

Манчестер јунајтед доживеа елиминација во осминафиналето од Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Севиља со 2-1, Бен Једер беше херојот на шпанскиот тим. Жозе Мурињо доживеа неочекувано рана елиминација од Лигата на шампионите, Севиља ...

Де Бур експресно му одговори на Мурињо: Можеби јас сум најлош тренер, но…

Дерби - 14.03.2018

Жозе Мурињо вчера се најде во центарот на вниманието откако го нарече Франк де Бур „најлошиот менаџер во историјата на Премиер лигата“, а поранешниот холандски репрезентативец не требаше да чека предолго за да одговори на оваа изјава.

Мурињо: Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

SportMedia - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо воопшто не ни размислува да си даде оставка по неуспехот во осминафиналето од Лигата на шампиони. Според португалскиот стратег, Манчестер одиграл солиден меч, но и покрај поразот не треба да се прават ...

Мурињо: Испаѓањето не е ништо ново за Јунајтед!

Sport 1 - 13.03.2018

Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер јунајтед, изјави дека неговиот тим пробал да биде агресивен во дуелот со Севиља, но на крајот не го добил посакуваниот резултат. Ладен како шприцер, како да загубил од Стоук или Евертон, Португалецот вели дека ...

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед: Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

Дерби - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Навивачите на Манчестер бараат отказ за Мурињо!

SportMedia - 13.03.2018

По поразот од Севилја и елиминацијата од Лигата на шампионите, разочараните навивачи на Манчестер Јунајтед бараат отказ за Жозе Мурињо. Многумина се чудеа пред мечот, кога Фелаини беше ставен како стартер, а Мата изоставен на клупата за резерви.

Погба одигра 15 минути – но имаше „пас на вечерта“ од кој секој навивач на Јунајтед се срами

Спортклуб - 13.03.2018

Големи се вечерва препукувањата на социјалните мрежи помеѓу навивачите на Јунајтед, но и оние кои не навиваат за овој англиски клуб. Јунајтед вечерва беше елиминиран од ЛШ со право, бидејки Севилја беше подобрата екипа.

Мурињо се исплаши да ја нападне екипата која прими по пет гола од Бетис и Еибар

Gol.mk - 13.03.2018

Кога се работи за тактиката во модерниот фудбал, ретко кој знае истата да ја донесе до перфекција како Жозе Мурињо. Моментите кога се избори за победи со Интер и Порто се испишани со златни букви во историјата на фудбалот, но има и такви, кои се ...

Мурињо: Тоа е фудбалот, загубивме, но утре е нов ден

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо жали за поразот од Севиља, вели дека нема зашто да ги критикува своите фудбалери, но признава дека немале голема контрола на мечот. Жозе Мурињо доживеа шокантна елиминација од Лигата на шампионите, Севиља го победи Манчестер јунајтед на ...

Мурињо: Бевме добри како и со Ливерпул, но денес тоа не беше доволно

Gol.mk - 13.03.2018

По освоениот трофеј во Лига Европа, елиминирајќи пет ривали во нокаут-фазата минатата сезона, за првпат Жозе Мурињо е елиминиран како менаџер на Манчестер Јунајтед . Поразот од Севиља од 1-2 е сериозен удар за „специјалниот“, но тој по мечот не ги ...

ВИДЕО: Импресивниот Бен Једер во пет минути им пресуди и ги елиминира Мурињо и Јунајтед

Gol.mk - 13.03.2018

Според играта не може да се каже дека Севиља направи изненадување со триумфот над Манчестер Јунајтед пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите (ЛШ). Шпанската екипа беше подобриот ривал во двата меча, а денес постигна два гола во мрежата ...

Мурињо ризикува да „изгори“ во пеколот: Среќен сум што моите играчи ќе тагуваат!

Спортклуб - 13.03.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед излезе на пресконференција по тешкиот пораз вечерва на домашен терен од Севилја. По првиот натпревар и оние 0:0, од Шпанија, Севилја успеа да изненади и да победи во Манчестер, па со 1:2, се пласираа во четвртфиналето ...

Мурињо по поразот: Тоа е фудбалот, тоа е животот, утре е нов ден

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед нема да игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите, Севиља ги елиминираше „ѓаволите“. Јунајтед на „Олд Трафорд“ беше поразен од Севиља со 1:2, откако во Шпанија одиграа реми 0:0.

Монтела се покажа како „доктор“ за Мурињо: Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

SportMedia - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од Лигата на шампиони, откако во реваншот од осминафиналето, на свој терен загуби од Севилја со 1:2. Шпанскиот тим одигра одлично на „Театарот на соништата“ и на крајот заслужено е меѓу најдобрите осум екипи во ...

„Севиља“ по 60 години четвртфиналист во Лигата на шампионите

Нетпрес - 13.03.2018

Фудбалерите на „Севиља“ во реванш натпреварот од осмина-финалето на Лигата на шампионите го победија „Манчестер јунајтед“ на „Олд Трафорд“ и по 60 години пак ќе бидат меѓу најдобрите осум европски екипи.

Севилја упати рекорден број на удари кон голот на Манчестер и затоа победи

SportMedia - 13.03.2018

За многумина можеби ќе биде изненадување елиминацијата на Манчестер Јунајтед во дуелот со Севилја. Сепак, статистиката само го потврдува тоа што се случуваше на „Олд Трафорд“ вечерва. Гостите упатија дури 21 удари кон голот на Давид де Геа.

Фановите простуваат, но не забораваат: На удар Мурињо и дел од неговата експидиција вечерва (ФОТО)

Спортски - 13.03.2018

Немања Матиќ е одличен оваа сезона во Манчестер Јунајтед, Мурињо направи полн погодок со неговото доведување, а спрскиот фудбалер вечерва беше еден од подобрите во мечот против Севиља. Имено, Јунајтед го загуби овој меч на домашен терен со 1:2 и по ...

„Џокерот“ на Монтела го нокаутира Јунајтед на „Олд Трафорд“, Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Севилја успеа да направи изненадување и да го нокаутира скромниот Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, откако оваа вечер се покажа како тимот кој повеќе ја посакува победата во ситуација кога и двата тима требаше да постигнат барем гол за пласман во ...

Силна шлаканица за Мурињо од Севиља среде Манчестер, Рома во четвртфинале (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Фудбалерите на Севиља го направија најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, откако вечерва успеаја да го совлада фаворизираниот Манчестер со 2-1 и да се пласираат меѓу осумте најдобри во ...

Бен Једер: Не можевме да посакаме подобро место за да испишеме историја

Gol.mk - 13.03.2018

По пет освоени трофеи од Лигата на Европа, Севиља конечно ја прескокна бариерата и во Лигата на шампионите. Клубот од Андалузија со победа на „театарот на сништата“ го елиминира големиот и скап Манчестер Јунајтед, а јунак беше вториот стрелец на ...

Шок на „Олд трафорд“: Бен Једер ги исфрли „ѓаволите“ од Европа

Екипа - 13.03.2018

Севилја приреди огромно изненадување откако во осминафиналето од Лигата на шампионите го елиминираше Манчестер јунајтед. Неискористената доминација и ремито од 0-0 во Шпанија беше надополнето со одлично издание вечерва на „Олд трафорд“, каде ...

Видео: Каква ноќ за Бен Једер Севиља после 60 години во 1/4 финалето – Мурињо елиминиран!

Спортски - 13.03.2018

Вечерва своите реванш натпревари од ¼ финалето ги одиграа Манчестер Јунајтед против Севиља, и Рома против Шахтјор. Екипата на Севиља го направи најголемото изненадување во досегашните 1/8 финални средби – го елиминраше Манчестер Јунајтед.

Фотографија што најдобро отсликува што му се случи на Јунајтед!

Sport 1 - 13.03.2018

Манчестер јунајтед доживеа вистински дебакл вечерва пред своите гледачи, откако загубија со 1-2 од Севиља и мораа да се помират со елиминација од Лигата на шампионите. Ова е главната вест вечерва ширум спортската јавност, а твитерџиите го користат ...

Додавањето на Погба во 90. минута најдобро ја отсликува мизеријата на Јунајтед (Видео)

Дерби - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед едноставно не одигра ништо на својот најважен меч оваа сезона и сосема заслужено на крајот доживеа елиминација од Севилја во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар кој многу веројатно ќе предизвика бурни реакции од ...

Апсoлутен хит – како Франк Де Бур ја чека изјавата на Мурињо…

Спортски - 13.03.2018

Вечерва Манчестер Јунајтед беше елиминиран на „Олд Трафорд“ Севиља во Англија го победи Манчестер Јунајтед со резултат 1:2, откако во првиот натпревар резултатот гласеше 0:0. Сигурно еден од оние кои најмногу ќе се насладуваат на оваа победа на ...

ВИДЕО: Хазардерот Мурињо се коцкаше и го искоцка Јунајтед во ЛШ: Севилја и Рома одат во 1/4 финале

Спортклуб - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од ЛШ, Севилја вечерва приреди пријатно изненадување за своите навивачи кои беа присутни на „Олд Трафорд“. Шпанската екипа беше подобра, одигра одлични 90 минути и победи со 2:1, единствениот гол за Јунајтед го ...

Биг Бен Једер го олади Мурињо, Севиља го исфрли Манчестер

Оff.net - 13.03.2018

Фудбалерите на Севиља за првпат во клупската историја се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите откако на „Олд Трафорд“ го победија Јунајтед со 1:2. Рома патува во следна фаза после седум ...

ВИДЕО: Перфектна замена на Монтела - прв конкакт и гол на Бен Једер!

Gol.mk - 13.03.2018

Монтела ја направи перфектната замена на средина од второто полувреме на „Олд Трафорд“ и место Муриел го внесе Французинот Висар Бен Једер. Во првиот контакт со топката овој му возврати на својот тренер со гол за водство против Манчестер Јунајтед .

Легендата на Ливерпул за Де Геа: Го мразам, тој е најдобриот во светот

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва го игра реваншот натпреварот против Севиља по кој ќе биде одлучен патникот во 1/8 финалето. Најзаслужен што Манчестер Јунајтед од првиот натпревар на „Олд Трафорд“ донесе реми (0:0) е голманот Давид Де Геа кој на ...

Каков шок на „Олд Трафорд“ - Бен Једер со првиот контакт го совлада Де Геа! (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.03.2018

Неверојатен шок на „Олд Трафорд“, на само 15 минути до крајот на натпреварот, Севиља поведе со 1-0 и има резултат за пласман во следната ...

Видео: Једер го шокираше „Олд Трафорд“ – Јунајтед пред елиминација!

Спортски - 13.03.2018

Бен Једер само неколку моменти откако влезе во игра успеа да ја затресе мрежата на Манчестер ...

Гвардиола крена раце, Манчестер Јунајтед е прв на листата за неговиот потпис…

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Сити како што се наведува повеќе не е заинтересиран за дефанзивниот играч за врска, па сега Манчестер Јунајтед е во прв план. Голем е интересот за Фред, фудбалерот на Шахтјор, воодушевува оваа сезона во ЛШ во силните натпревари, докажа ...

Џерард: Го мразам Де Хеа и тоа е најголемиот комплимент што може да го добие од мене

Дерби - 13.03.2018

Давид де Хеа вечерва со Манчестер Јунајтед го игра реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони против Севилја, откако на првиот меч во Шпанија беше 0:0. Легендата на Ливерпул Стивен Џерард од студиото на „БТ Спорт“ го коментира натпреварот на ...

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

TopSport - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо не бараше оправдувања за поразот на неговиот клуб од Севилја и елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите. „Нормално дека првиот гол ќе беше екстремно важен, не само по резултатот од првиот ...

Севиља ги исфрли Јунајтед и Мурињо од Лигата на шампионите

Локално - 13.03.2018

Севиља го шокираше Манчестер Јунајтед откако го победи со 2: 1 на „Олд Трафорд“ и забележа историска победа, со која се пласира во 1/4-финале на Лигата на шампионите. Првиот натпревар во Шпанија заврши 0:0 и овој успех ги испрати Андалузијците ...

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! (видео)

TopSport - 13.03.2018

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

ЛШ: Сензација на „Олд Трафорд“, Џеко херој за „волците“

Стандард - 13.03.2018

Севиља победи со 2:1 на „Олд Трафорд“ и го елиминираше Манчестер Јунајтед откако првиот дуел од осминафиналето на Лигата на шампионите заврши 0:0. Висам Бен Једер ја обезбеди победата на тимот на Винченцо Монтела.

Фудбалерот на Јунајтед: Веднаш би потпишал Сити да биде шампион во Англија, но под еден услов

Спортклуб - 13.03.2018

Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, во интервју за британските таблоиди, даде една интересна констатација околу Манчестер Сити. Тој запрашан за тоа како му стојат работите со идниот шампион во Англија, односно ...

Официјални состави: Манчестер Јунајтед – Севиља

Спортски - 13.03.2018

Вечерва на „Олд Трафорд“ својот реванш од 1/8 финалето ќе го играат екипите на Манчестер Јунајтед и Севиља. Првиот натпревар во Шпанија заврши со реми 0:0, во продолжение ви ги претставуваме официјалните состави за кои се одлучија Жозе Мурињо и ...

Беше договорен за Сити, но Јунајтед ја доби битката: Мурињо го украде лекот за раната на Пеп!

Поглед - 13.03.2018

Сјајниот играч на Шахтјор веќе некое време се поврзува со Манчестер Сити, а наводно тој бил голема желба на Пеп Гвардиола. Пеп проба да го донесе 25. годишниот играч минатото лето, како и во јануари, но безуспешно.

Официјални состави: Манчестер јунајтед - Севиља

24Фудбал - 13.03.2018

Жозе Мурињо и Винченцо Монтела со следниве фудбалери ќе го почнат денешниот реванш осминафинален натпревар од Лигата на шампионите: Манчестер јунајтед вечерва ја пречекува Севиља во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите, првиот ...

Мурињо и да сакаше – не можеше да добие подобри вести пред Севиља

Спортклуб - 13.03.2018

Составот на Манчестер Јунајтед и екипата на Севиља вечерва на „Олд Трафорд“ во реванш мечот од 1/8 финалето ќе одлучуваат за патникот во следната фаза. Првиот меч игран во Шпанија заврши без победник, но и без голови (0-0).

Роналд де Бур го брани својот брат од Мурињо

Стандард - 13.03.2018

Роналд де Бур влезе во одбрана на својот брат Франк по вербалната војна со менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо. Повод за размената на реплики беше мислењето на поранешниот тренер на Ајакс, Интер и Кристал Палас дека Маркус Рашфорд нема ...

ПЕП МОЖЕ ДА СИ ГО ДОЗВОЛИ ТОА: Има клупа вредна 250 милиони фунти

SportMedia - 13.03.2018

Уште еднаш „граѓаните"од Манчестер ја демонстрираа својата сила, па сега само два чекори ги делат од шампионскиот пехар. Двата гола на Давид Силва беа и повеќе од доволно да се одработи задачата на ова гостување.

Мурињо им порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

TopSport - 13.03.2018

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо му порача на својот поранешен клуб Реал Мадрид да „размислуваат за друг играч“ и да не се обидуваат да го донесат Давид де Хеа во Мадрид и покрај тоа што во август 2015 година, тој беше на чекор до ...

Мурињо добива одлични вести – Погба е спремен!

Спортски - 13.03.2018

Манчестер Јунајтед вечерва ја дочекува Севиља во реваншот од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. После 0:0 во Шпанија, Јунајтед вечерва има тешка задача и мора до победа доколку сака пласман во следната фаза од најелитното европско натпреварување.

Запомнете го овој датум: Пеп подготвува конечен удар за Мурињо кој ќе го засрами за сите времиња

Спортклуб - 13.03.2018

Екипата на Манчестер Сити има 16 бода повеќе во однос на Манчестер Јунајтед и потребни им се уште 9 бода за да математички ја освојата титулата, односно уште шест кога ќе фрлите поглед на распоредот и другите варијанти.