TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УЕФА го промени главниот судија за натпреварот Ајакс – Реал Мадрид

Спортски - 12.02.2019

Реал Мадрид утре ќе го одигра првиот натпревар во осминафиналето на ЛШ против Ајакс. Овој натпревар требаше да го суди Шимон Марчињак, но УЕФА на два дена пред натпреварот го промени главниот судија за овој натпревар и го постави Словенецот Дамир ...

УЕФА го смени судијата за мечот меѓу Ајакс и Реал Мадрид

Sport 1 - 12.02.2019

Ајакс во среда ќе го пречека Реал Мадрид во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ), а Европската фудбалска унија (УЕФА) реши да го смени главниот судија. Главен судија на мечот требаше да биде Симон Марчинак, но УЕФА реши Полјакот ...

УЕФА мистериозно го смени судијата на дуелот Ајакс - Реал Мадрид

Gol.mk - 12.02.2019

УЕФА направи непланирана рокада на делителот на правдата на првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите меѓу Ајакс и Реал Мадрид . Словенецот Дамир Скомина денес беше одново назначен за главен судија в среда навечер на „Јохан Кројф Арена“.

Пак сомнителни работи од УЕФА: Сменет судијата за дуелот Ајакс-Реал

Спортклуб - 11.02.2019

Европскиот првак во среда гостува кај Ајакс во осминафиналето од Лигата на шампионите, а УЕФА во пресрет на мечот повторно ги разгоре страстите. Место Симон Марчинијак од Полска, натпреварот ќе го води Дамир Скомина од Словенија, а Полјакот ќе ...