TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утре протест за случајот „Монструм“ во Скопје - ќе бидат блокирани повеќе улици

Сител - 25.02.2021

Повеќе улици во главниот град утре ќе бидат затворени за сообраќај поради најавен протест за случајот „Монструм“ со почеток од 13 часот. На 26.02.2021 (петок) со почеток во 13 часот ќе се одржи најавен јавен протест којшто ќе започне во парк Чаир на ...

Посебен сообраќаен режим поради протест утре во Скопје- еве кои улици ќе бидат затворени

Курир

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје поради протестот за пресудата за „Монструм“

еМагазин

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради протест – Избегнувајте ги овие улици

Скопје24

Избегнете ги овие улици- утре нов протсет во Скопје- посебен режим на сообраќај

Press24

Посебен режим на сообраќај поради протест утре во Скопје

24Инфо

Пола Скопје утре блокирано, протестираат семејствaта на осудените во „Монструм“

Скопје инфо

Нетпрес ММС Локално 24 Вести 365

Утре масовен протест за „Монструм“ - се најавува блокирање на повеќе улици во главниот град

Точка - 25.02.2021

МВР соопшти дека утре поради најавен протест, од 13 часот затворени за сообраќај ќе бидат улиците: „Христијан Тодоровски-Карпош“, „Џон Кенеди“, „Цветан Димов“, булеварите „Крсте Мисирков“ и „ Гоце Делчев“, улиците „11-ти Октомври“ и „Васил ...

Утре протест против пресудата за случајот „Монструм“, ќе бидат блокирани повеќе сообраќајници

Мета

Утре Скопје блокирано, поради протест на семејствaта на осудените во „Монструм“

Независен

Се преземаат посебни мерки за заштита на државниот врв!

МКД - 25.02.2021

Пред и за време на утрешниот протест што ќе биде организиран во Скопје поради изречените максимални казни за обвинетите во „Монструм", од безбедносни извори се дознава дека се подготвуваат посебни мерки за заштита на јавниот ред, но и мерки на ...

Се преземаат посебни мерки за заштита на државниот врв во пресрет на утрешниот протест за случајот „Монструм“

Курир

Специјална изолација за Заев, Пендаровски и неколку министри за време на утрешниот протест за „Монструм“

Република - 25.02.2021

Пред и за време на утрешниот протест што ќе биде организиран во Скопје поради изречените максимални казни за обвинетите во „Монструм”, од безбедносни извори „ МКД.мк “ дознава дека се подготвуваат посебни мерки за заштита на јавниот ред, но и мерки ...

Заев, Пендаровски и неколку министри со специјална изолација за време на утрешниот протест за „Монструм“

Нетпрес

Засилена безбедност: Заев, Пендаровски и неколку министри во специјална изолација за време на протестот за случајот „Монструм“

MakPress