TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борбата на LLM модели продолжува – Amazon го претстави Q

IT.mk - 29.11.2023

На отворањето на re:Invent конференцијата во Лас Вегас, Amazon го претстави својот одговор на ChatGPT, вештачката интелигенција Amazon Q . Првенствено наменет за корисниците на AWS, Q ќе им овозможи различни можности за зголемување на ...

Amazon го претстави AI Chatbot „Q“

Кумановски м. - 29.11.2023

На престижната технолошка конференција во Лас Вегас, Амазон го претстави своето најново достигнување во областа на вештачката интелигенција – четбот „Q“, специјално дизајниран за корисниците на нивната облак платформа AWS (Amazon Web Services).

Амазон го објави Q, чат-бот со вештачка интелигенција за компании

Денар - 28.11.2023

Во вторникот, Амазон објави нов чет-бот наречен Q кој луѓето да го користат на работа. Производот, објавен на конференцијата Amazon Web Services Reinvent во Лас Вегас, е најновиот обид на Amazon да ги предизвика Microsoft и Google во софтверот за ...