TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некој ме дрогирал во ресторанот кај што славев роденден а портоа четири недели ме силуваше, јавно проговори пејачката ...

ММС - 06.04.2020

Пејачката Дафи (35) реши да прозбори за деталите околу киднапирањето и да открије како била дрогирана во ресторан во кој славела роденден а потоа силувана. -Во заложништво бев полни четири недели.

Дафи со потресна исповед: Се криев и дозволив силувањето да стане мој сопатник

Кајгана - 06.04.2020

Британската пејачка Дафи неодамна сподели со јавноста дека причината за нејзиното повлекување од естрадата било трауматично искуство од кое тешко закрепнала. Сега за првпат таа ги откри деталите за нејзиното четиринеделно патешествие во кое била ...

Дафи за ужасниот период во заробеништво: Ме дрогираше, силуваше и сакаше да ме убие

Локално - 06.04.2020

Големата светска sвезда која го испеа хитот „Mercy“, познатата Дафи, раскажа низ каковпекол поминала пред 10 години, по кој никогаш не се опоравила. Дафи исчезна целосно откако го издаде својот втор албум во 2010 година, оставајќи многумина да се ...

Славната пејачка проговори: Ме дрогираше, ме силуваше и сакаше да ме убие

+инфо - 06.04.2020

Британската пејачка Дафи, која пред месец и пол откри на Инстаграм дека непознато лице ја држело во заточеништво, ја дрогирало и силувало, го опиша ова страшно искуство на нејзината страница.

„Ме дрогираше, силуваше и ми се закануваше дека ќе ме убие“ – некогашната голема ѕвезда ја отвори душата по една ...

Точка - 06.04.2020

Пејачката Дафи, некогашна голема ѕвезда, ја отвори душата за 4-неделниот пекол низ кој што поминала пред 10 години и од кој никогаш не закрепнала. Дафи открила дека прво била дрогирана во својот дом, а потоа силувана, а потоа одведена во странство ...

Славната пејачка прозборе за киднапирањето: „Ме силуваше, дрогираше и сакаше да ме убие!“

Убавина и Здравје - 06.04.2020

Британската пејачка Дафи, која пред месец и пол откри на Инстаграм дека непознато лице ја држело во заточеништво, ја дрогирало и силувало, го опиша ова страшно искуство на нејзината страница.

(ФОТО) НЕКОГАШ ГОЛЕМАТА ЅВЕЗДА ПОСЛЕ ЕДНА ДЕЦЕНИЈА СИ ЈА ОТВОРИЛА ДУШАТА: „Ме дрогираше, силуваше и ми се закануваше ...

Екран - 06.04.2020

„Морам да бидам силна и да се соочам со сето тоа. Не можам да го избришам, но морам да бидам искрена кон себе. Сега оваа деценија можам да ја оставам позади себе. Веројатно никој повеќе нема да прашува ‘што ѝ се случи на Дафи?’“.

Пејачката Дафи: Некој ме дрогирал во ресторанот кај што славев роденден а потоа четири недели ме силуваше

Нетпрес - 07.04.2020

-Во заложништво бев полни четири недели. Па ме одведе во друга држава и ме силуваше во хотелска соба. Ми беше роденден, некој ме дрогирал во ресторанот, а киднаперот продолжи да ме дрогира и следните четири недели.