TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп нема да учествува на форумот во Давос, причина несогласувањата за ѕидов со Мексико

ТВ21 - 12.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа присуството на Светскиот економски форум во Давос. Причината е несогласувањето со демократите околу изградбaтата на граничниот ѕид со Мексико.

Tрамп нема да оди на Светскиот економски форум во Давос, се закани со вонредна состојба САД

24 Вести - 11.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа присуството на Светскиот економски форум во Давос. Нема да учествува на овој задолжителниот настан за секоја индустриска држава, поради несогласувањата со демократите околу изградбтата на граничниот ...

И Макрон откажа учество на форумот во Давос

Локално - 11.01.2019

Претседателот на Франција, Емануел Макрон нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос, јави француското радио БФМ, повикувајќи се на Елисејската палата. Причина за откажување е пренатрупаниот распоред на обврски на Макрон, наведуваат од ...

Трамп се заканува со „вонредна состојба“ и го откажа Давос

Deutsche Welle - 11.01.2019

Светскиот економски форум во Давос е задолжителен термин за секоја индустриска нација. Американскиот претседател сега го откажува учеството поради кавгата околу ѕидот кон Мексико и „шатдаунот“. САД се на пат кон најдолгата блокада на буџетот, т.н.

Ќе оди ли Трамп во Давос?

Фактор - 11.01.2019

Поради немањето разбирање на демократите по прашањето на граничната безбедност и големото значење што тоа ја има за безбедноста на земјата, го откажувам патувањето во Давос, Швајцарија, на Светскиот економски форум, напиша американскиот преседател ...

Трамп нема да отпатува за Давос, поради ѕидот со Мексико

Р.С.Европа - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп отпатувал за Тексас за да притисне за остварување на својот контроверзен проект за пограничен ѕид меѓу САД и Мексико. Тој претходно на Твитер објави дека нема да отпатува на економскиот форум во Давос закажан ...

Трамп го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос

Независен - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос, каде што првично планираше да патува кон крајот на месец. Трамп на Твитер објави дека ваквата одлуката ја донел поради делумната блокада на ...

Трамп нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос

Макфакс - 10.01.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос што ќе се одржи од 21 до 25 јануари, објаснувајќи дека одлуката ја донел поради делумната блокада на американската влада.

Трамп го откажа учеството на форумот во Давос

Нетпрес - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа во четвртокот учеството на годинешниот Светски економски форум во швајцарски Давос кој се одржува од 21-ви до 25-ти јануари, појаснувајќи дека оваа одлука ја донел поради делумната блокада на ...

Трамп нема да учествува на форумот во Давос, причина несогласувањата за ѕидов со Мексико

4NEWS - 12.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп го откажа присуството на Светскиот економски форум во Давос. Причината е несогласувањето со демократите околу изградбaтата на граничниот ѕид со Мексико.

И Макрон не оди во Давос

+инфо - 11.01.2019

Претседателот на Франција, Емануел Макрон нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос, јави француското радио БФМ, повикувајќи се на Елисејската палата. Причина за откажување е пренатрупаниот распоред на обврски на Макрон, наведуваат од ...

Трамп нема да присуствува на самитот во Давос

Алсат-М - 11.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп отпатувал за Тексас за да притисне за остварување на својот контроверзен проект за пограничен ѕид меѓу САД и Мексико. Тој претходно на Твитер објави дека нема да отпатува на економскиот форум во Давос закажан ...

Трамп го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос

Вечер - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос, каде што првично планираше да патува кон крајот на месец. Трамп на Твитер објави дека ваквата одлуката ја донел поради делумната блокада на ...

Трамп го откажа присуството на Светскиот економски форум во Давос

Скопје1 - 11.01.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос што ќе се одржи од 21 до 25 јануари објаснувајќи дека одлуката ја донел поради делумната блокада на американската влада.

И Макрон откажа учество на форумот во Давос

Нова ТВ - 11.01.2019

Претседателот на Франција, Емануел Макрон нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос, јави француското радио БФМ, повикувајќи се на Елисејската палата. Причина за откажување е пренатрупаниот распоред на обврски на Макрон, наведуваат од ...

Трамп го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос

А1 On - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос, каде што првично планираше да патува кон крајот на месец. Трамп на Твитер објави дека ваквата одлуката ја донел поради делумната блокада на ...

Трамп нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос

Денар - 11.01.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос што ќе се одржи од 21 до 25 јануари објаснувајќи дека одлуката ја донел поради делумната блокада на американската влада.

И Макрон откажа учество на форумот во Давос

А1 On - 11.01.2019

Претседателот на Франција, Емануел Макрон нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос, јави француското радио БФМ, повикувајќи се на Елисејската палата. Причина за откажување е пренатрупаниот распоред на обврски на Макрон, наведуваат од ...

Трамп го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос

Нова ТВ - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос, каде што првично планираше да патува кон крајот на месец. Трамп на Твитер објави дека ваквата одлуката ја донел поради делумната блокада на ...

Трамп нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос

Локално - 11.01.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос што ќе се одржи од 21 до 25 јануари објаснувајќи дека одлуката ја донел поради делумната блокада на американската влада.

И Макрон откажа учество на форумот во Давос

Опсервер - 12.01.2019

Претседателот на Франција, Емануел Макрон нема да учествува на Светскиот економски форум во Давос, јави француското радио БФМ, повикувајќи се на Елисејската палата. Причина за откажување е пренатрупаниот распоред на обврски на Макрон, наведуваат од ...

Трамп го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос

+инфо - 10.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос, каде што првично планираше да патува кон крајот на месец. Трамп на Твитер објави дека ваквата одлуката ја донел поради делумната блокада на ...

Трамп го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос

Опсервер - 11.01.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска го откажа учеството на Светскиот економски форум во Давос, каде што првично планираше да патува кон крајот на месец. Трамп на Твитер објави дека ваквата одлуката ја донел поради делумната блокада на ...