TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клучна недела за влегувањето на Арбен Таравари во Влада

24 Вести - 29.01.2023

Следнава недела клучна за влегувањето на Арбен Таравари на Илинденска број 2. Висок партиски функционер од преговорите за ТВ 24 вели дека преговорачките тимови, особено генералните секретари се во секојдневна интензивна комуникација и според дел од ...

Преговорите со Алијанса за албанците за влез во Владата се при крај - Останува само што ќе одлучи Алтернатива

Сител

Без детали кога ќе почнат преговорите за влез на Алијанса на Албанците во Владата

Канал5

Алијанса за Албанците сака да влезе во Владата заради математика, вели Николоски

360 степени

„Алијанса“ во потрага по Здравство и Правда, затишје пред преговори за проширување на владиниот кабинет

Телма

Пламна реториката меѓу ВМРО и Алијанса, паднаа обвинувања за уцени и апели за отрезнување

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ пак го притиска Таравари. Алијансата мирна и вели одговори да побараат кај Груевски

Независен - 29.01.2023

Кокетирањето, а и јавната и прикриена меѓусебна поддршка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алјансата за Албанците изгледа веќе е завршена. ВМРО-ДПМНЕ продолжува речиси секојдневно да ја напаѓа Алијансата откако партијата на Арбен Таравари објави дека многу сериозно ...

ВМРО-ДПМНЕ не го препознава Таравари – АА со одговор: За 10 години 700.000 лица ги раселивте од земјата

ТВ21

Николоски вели не го препознава Таравари – од АА порачаа Николоски и другите како него да се отрезнат и да размислат

4NEWS

Николоски нека се замисли зошто лидер на македонската опозиција е Груевски, реплицира АА

МКД

АА со одговор до ВМРО-ДПМНЕ: Сѐ уште сте нереформирана партија во нејзината идеологија и кадровско управување

360 степени

Крај на љубовта: ВМРО-ДПМНЕ и Алијансата за Албанците се разијдуваат

Frontline

Крај на соработката меѓу АА и ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ

CivilMedia

Алијанса ја менува реториката кон ВМРО-ДПМНЕ: Нереформирана партија која е срам за македонската политичка сцена

Press24 - 29.01.2023

Алијанса ја менува реториката кон ВМРО-ДПМНЕ: Нереформирана партија која е срам за македонската политичка сцена Алијанса за Албанците побара од потпретседатлот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски „да се отрезни“ бидеји, според партијата која ...

Алијанса ја менува реториката кон ВМРО-ДПМНЕ: Нереформирана партија која е срам за македонската политичка сцена

Либертас

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за ...

Курир - 29.01.2023

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за време на денешна прес конференција одговарајќи на новинарско прашање за изјавите и постапките на претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари, истакна дека за жал од изјавите на ...

Дали Таравари сака во Владата заради математика или „бурек позиции“, се прашува Николоски

МКД

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Опсервер

Николоски: Тезата дека АА влегува во владата за да се обезбеди уставно мнозинство од 80 пратеници е смешна

Слободен Печат

Николовски за Таравари: Тој сака во влада не поради уставните измени, туку поради математика или уцена

Макфакс

Таравари не влегува во Владата поради уставните измени, туку поради уцена или математика

Lider

Николоски за Таравари: Сака да влезе во владата, но не поради уставните измени бидејќи мнозинство нема, се работи за математика или уцена

Република

Нетпрес MTM Точка Press24 MakPress Lider