TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ноев: Има бугарски политичари кои работат во интерес на Кремљ

Фокус - 25.01.2023

Во Бугарија има политичари кои ги бранат интересите на Кремљ, сакаат да се одалечиме од Европа и ги расипуваат односите со Северна Македонија, вели поранешниот бугарски министер за одбрана и безбедносен експерт Бојко Ноев.

Бојко Ноев: С Македонија мора да ги признае македонските Бугари, во спротивно нема да има ЕУ

360 степени

(видео)Бојко Ноев: Има бугарски политичари кои ги влошуваат односите со Македонија и работат во интерес на Кремљ

Телма

Во Бугарија има политичари кои што ги штитат интересите на Кремљ, тврди поранешниот бугарски министер за одбрана Бојко Ноев

Слободен Печат

Ноев: Постојат бугарски политичари кои ги нарушуваат односите со Македонија

Локално

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија рече дека Македонија мора да ги признае македонските Бугари или нема да има ЕУ

Lider

Ноев: Во Бугарија има политичари кои ги влошуваат односите со Скопје и работат во интерес на Кремљ

Сител

Опсервер Канал5 ММС 24Инфо Н.Македонија Вечер Прес Либертас

Радев: Ќе активираме европски механизми против антибугарската хистерија во С.Македонија

Телма - 25.01.2023

Бидете сигурни дека ќе бидат активирани сите европски механизми, така што ќе може да се заврши оваа анти-бугарска омраза и хистерија, порача претседателот на Бугарија, Румен Радев во коментар за одлуката на неговиот колега од Македонија, ...

КИРЈАКОВ ДО РАДЕВ: Кога Бугарија ќе престане со геноцидот и асимилацијата на етничките Македонци во Пиринска Македонија?

Денешен

Радев се заканува со механизми за заштита на Бугарите

Сител

Ќе ги искористиме сите европски механизми за на антибугарската хистерија во РСМ да ѝ се стави крај

Пулс24

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза во РСМ

Фактор

Радев: Ќе ги активираме сите европски механизми за да престане оваа антибугарска омраза

Канал5

Радев: С. Македонија не ги започна преговорите со ЕУ, не ја отвори ни вратата од просторијата каде што ќе се водат овие преговори

Локално

Zoom Денешен 365 24Инфо Centar +инфо 4NEWS Република

Радев: Ќе активираме европски механизми против антибугарската хистерија во С Македонија

360 степени - 24.01.2023

Бидете сигурни дека ќе бидат активирани сите европски механизми, така што ќе може да се заврши оваа анти-бугарска омраза и хистерија, изјави денеска претседателот на Бугарија Претседателот на Бугарија денеска ја коментираше вчерашната одлука на ...

Радев се закани со активирање на европски механизми за ставање крај на антибугарската омраза

Фокус

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Либертас

Радев ќе ги впрегнува „сите европски механизми“ за да запре „антибугарската омраза и хистерија“

Слободен Печат

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

24 Вести

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Опсервер

Радев: Ќе се активираат сите европски механизми за да се стави крај на антибугарската омраза

Бриф

Н.Македонија Press24 МКД 4NEWS ТВ21 OhridNews Вечер Прес