TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPhone најпродаван во Q4 2020 за прв пат после 5 години

Телефони.мк - 23.02.2021

iPhone бил најпродаван смартфон во последниот квартал од 2020 година. 2016 година беше последната година кога Apple можеше да се пофали со најпродавани смартфони, а сега е ист случај. Успехот на компанијата од Купертин се должи на 5G достапноста и ...

За прв пат по 2016 iPhone е најпродаван во едно тримесечје

IT.mk - 23.02.2021

iPhone е најпродаван телефон во последните три месеци од 2020. Ова се нема случено од 2016, кога телефоните на Apple последен пат подобро се продаваа од телефоните на Samsung. Apple успеа да ја зголеми својата продажба во однос на претходната година ...

Apple ја врати круната на пазарот на паметни телефони

Локално - 23.02.2021

Apple продал повеќе паметни телефони во четвртиот квартал од 2020 година од која било друга компанија на пазарот, според компанијата за истражување на пазарот „Гартнер“, цитирана од „Си-Ен-Би-Си“.

iPhone 13 Pro 5G рендери: 5G и ProMotion екран

Телефони.мк - 22.02.2021

Изгледа дека Apple ќе ги задржи големините на екраните и кај новите модели: 5.4-инчен iPhone 13 mini, 6.1-инчен iPhone 13, 6.1-инчен iPhone 13 Pro, и 6.7-инчен iPhone 13 Pro Max. Apple наводно ќе ја стопира продукцијата на iPhone 12 mini поради ...

Apple прави магнетен полнач за својот iPhone

Во Центар - 22.02.2021

Apple наводно развива нов магнетен полнач за својот iPhone, кој ќе се прикачува на задниот дел од телефоните со помош на MagSafe. Иако некои прототипови имаат гумена надворешност, полначот за батерии нема да има двојна улога како заштита за ...

Apple прави магнетен полнач за својот iPhone

Иновативност - 22.02.2021

Apple наводно развива нов магнетен полнач за својот iPhone, кој ќе се прикачува на задниот дел од телефоните со помош на MagSafe. Иако некои прототипови имаат гумена надворешност, полначот за батерии нема да има двојна улога како заштита за ...