TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вашингтон пост“: Фејсбук страница на американски ветерани украдена од македонски бизнисмен

еМагазин - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март годинава е „украдена од еден бизнисмен од Северна Македонија“, објави ...

Адвокатот на Кирацовски е бизнисменот кој ја хакнал Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп“

Република - 18.09.2019

Адвокатот на Кирацовски прозван за ширење лажни вести од страна на Вашингтон Пост Адвокатот Трајче Арсов, кој го застапува поранешниот генерален секретар на СДСМ Алескандар Кирацовски во неговите закани за тужби против медиуми кои пренесуваат ...

„Вашингтон пост": Фејсбук страница на американски ветерани украдена од македонски бизнисмен

Канал5 - 18.09.2019

Оваа страница од март годинава е украдена од македонски бизнисмен. Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп", каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март ...

„Вашингтон пост“: Фејсбук страница на американски ветерани хакирана од македонски бизнисмен

А1 On - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март годинава е „украдена од еден бизнисмен од Северна Македонија“, објави ...

„Вашингтон Пост“: Страницата „Ветераните за Трамп“ на Фејсбук била хакирана од бизнисмен од Македонија

Телма - 18.09.2019

Страницата „Ветераните за Трамп“ на Фејсбук била хакирана од бизнисмен од Македонија, пренесува „Вашингтон Пост“. Биле потребни месеци за сопствениците да ја вратат контролата над страницата.

„Вашингтон пост“: Македонски бизнисмен „украл“ фејсбук страница на американски ветерани

MakPress - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март годинава е „украдена од еден бизнисмен од Македонија“, објави синоќа ...

Македонски бизнисмен ја презел фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Независен - 18.09.2019

Бизнисмен од Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и споделувале конзервативни ставови.

Вашингтон пост: Велешката група не мирува, ја „киднапирале“ страницата Ветераните за Трамп

Р.С.Европа - 18.09.2019

Страницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп”, каде што поранешните претставници на армиските служби го советуваа и дебатираа со американскиот ретседател Доналд Трамп, од март годинава е „киднапирана од еден бизнисмен од Северна Македонија“, објави ...

Вашингтон Пост: Фејсбук групата „Ветераните за Трамп” беше хакната од бизнисмен од Северна Македонија

IRL - 18.09.2019

Страницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп” во најголем дел од своето постоење беше токму она што се чинеше: место каде што поранешните претставници пред служби го советуваа Доналд Трамп, разговараа за прашањата на ветераните и споделија ...

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Фокус - 18.09.2019

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и каде се споделувале ...

Македонец со измама ја презел Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп“ – Биле потребни месеци за случајот да се реши

Слободен Печат - 18.09.2019

Откако тоа го направил, Спасовски го тргнал дотогашниот главен администратор Џошуа Месиас и уште неколку администратори и фактички ја презел страницата, која почнал да ја полни со содржини што самиот ги избирал, пишува споменатиот американски весник.

„Македонска фабрика“ за лажни вести украде Фејсбук-страница од „Ветераните за Трамп“

Мета - 18.09.2019

Со ветување за приходи од по неколку десетици илјади долари месечно, Македонец што се претставил како Андреј Спасовски, успеал да го убеди главниот администратор на популарната Фејсбук-страница „Vets for Trump“ („Ветераните за Трамп“), која ја ...

Вашингтон Пост: Фејсбук групата „Ветераните за Трамп” хакната и преземена од бизнисмен од Северна Македонија

Либертас - 18.09.2019

Страницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп” во најголем дел од своето постоење беше токму она што се чинеше: Место каде што поранешните претставници на армиските служби го советуваа Доналд Трамп, разговараа за прашањата на ветераните и споделија ...

„Вашингтон пост“: Бизнисмен од Македонија ја хакирал страницата „Ветераните за Трамп“

+инфо - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп“ во март годинава била „киднапирана“ од бизнисмен од Северна Македонија, пишува „Вашингтон пост“ . Станува збор за страница која има преку 100.000 следбеници на Фејсбук.

„Вашингтон Пост“ тврди: Македонски бизнисмен ја хакирал страницата „Ветераните за Трамп“

Точка - 18.09.2019

Страницата „Ветераните за Трамп“ на Фејсбук била хакирана од бизнисмен од Македонија, пренесува „Вашингтон Пост“. Биле потребни месеци за сопствениците да ја вратат контролата над страницата.

„Вашингтон Пост“: Бизнисмен од Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Нетпрес - 18.09.2019

Бизнисмен од Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и споделувале конзервативни ставови.

Фејсбук групата „Ветераните за Трамп” хакната и преземена од бизнисмен од Македонија

1tv - 18.09.2019

траницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп” во најголем дел од своето постоење беше токму она што се чинеше: Место каде што поранешните претставници на армиските служби го советуваа Доналд Трамп, разговараа за прашањата на ветераните и споделија ...

„Вашингтон Пост“ пишува за бизнисмен од Македонија кој ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Република - 18.09.2019

Бизнисмен од Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и каде се споделувале конзервативни мемиња.

„Вашингтон пост“: Фејсбук страница на американски ветерани украдена од македонски бизнисмен

CivilMedia - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март годинава е „украдена од еден бизнисмен од Северна Македонија“, објави ...

Фејсбук страница на американски ветерани украдена од македонски бизнисмен

24Инфо - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп”, каде воените ветерани на армиските служби со конзервативни ставови изразуваат поддршка за американскиот претседател Доналд Трамп, од март годинава е „украдена од еден бизнисмен од Северна Македонија”, објави ...

Вашингтон пост: Велешката група не мирува, со измама ја преземале страницата Ветераните за Трамп

Скопје24 - 18.09.2019

Страницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп”, каде што поранешните претставници на армиските служби го советуваа и дебатираа со американскиот ретседател Доналд Трамп, од март годинава е „киднапирана од еден бизнисмен од Северна Македонија“, објави ...

Вашингтон пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Вечер - 18.09.2019

Страницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп”, каде што поранешните претставници на армиските служби го советуваа и дебатираа со американскиот ретседател Доналд Трамп, од март годинава е „киднапирана од еден бизнисмен од Северна Македонија“, објави ...

„Вашингтон пост“: Бизнисмен од Македонија ја „киднапирал“ страницата „Ветераните за Трамп“

24Инфо - 18.09.2019

Фејсбук страницата „Ветераните за Трамп“ во март годинава била „киднапирана“ од бизнисмен од Северна Македонија, пишува „Вашингтон пост“ . Станува збор за страница која има преку 100.000 следбеници на Фејсбук.

„Вашингтон пост“: Бизнисмен од Македонија ја хакирал страната за совети до Трамп

PressingTV - 18.09.2019

Бизнисмен од Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и каде се споделувале конзервативни мемиња.

Вашингтон Пост: Фејсбук групата „Ветераните за Трамп” хакната и преземена од бизнисмен од Северна Македониј

iPortal - 18.09.2019

Страницата на Фејсбук „Ветераните за Трамп” во најголем дел од своето постоење беше токму она што се чинеше: Место каде што поранешните претставници на армиските служби го советуваа Доналд Трамп, разговараа за прашањата на ветераните и споделија ...

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Магазин - 18.09.2019

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и каде се споделувале ...

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Press24 - 18.09.2019

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и каде се споделувале ...

Вашингтон Пост: Бизнисмен од Северна Македонија ја хакнал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“

Курир - 18.09.2019

Бизнисмен од Северна Македонија ја киднапирал фејсбук страната „Ветераните за Трамп“ каде поранешните американски служби го советувале претседателот на САД, Доналд Трамп, разговарале за прашања кои ги мачат ветераните и каде се споделувале ...