TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Макрон се закани дека ќе ја бомбардира Сирија ако тие користат хемиско оружје

Кајгана - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ги бомбардира целите во Сирија доколку тамошната власт реши да употреби хемиско оружје против цивилите во оваа земја. Тој рече дека засега не видел цврсти докази за да може директно да ја ...

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје

Либертас - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела хемиско оружје врз ...

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје

Алфа - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела хемиско оружје врз цивили. Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже ...

Макрон му се закани на Асад: Ќе ве нападнеме ако користите хемиско оружје

Макфакс - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон му се закани на сирискиот режим дека Фрација ќе изведе напади во земјата, доколку се докаже дека било користено хемиско оружје. „Ќе го нападнеме местото од каде што било лансирано хемиското оружје“, рече Макрон.

Макрон: Ќе ја бомбардираме Сирија ако користи хемиско оружје против цивили

Локално - 14.02.2018

Претседателот на франција Емануел Макорн се закани дека ќе ја бомбардира Сирија ако владејачки сили користат хемиско оружје против цивили, пренесе AFP. Меѓутоа, за тоа се уште чека докази, но тоа е „црвената линија“.

„Франција ќе нападне“ ако се најде доказ дека во Сирија е користено хемиско оружје

МКД - 13.02.2018

Емануел Макрон вети дека ќе „ја нападне“ Сирија доколку се докаже дека се користело хемиско оружје против цивили. Сепак, тој додаде дека француските разузнавачки агенции немаат доказ што би ги поткрепил таквите тврдења.

Русија предупредува дека Ал-Нусра и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Идлиб

А1 On - 13.02.2018

Групата Џабхат ал-Нусра заедно со организацијата Бели шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Идлиб, предупреди Рускиот центар за помирување на спротивставените страни во Сирија, откако примиле телефонски повик со предупредување.

Русите предупредуваат: Имаме дојава - Ал Каеда и „Белите шлемови“ ќе изведат хемиски напад во Сирија

Точка - 13.02.2018

Рускиот центар за помирување во Сирија открива дека добиле информации дека Ал Нусра Фронтот (огранокот на Ал Каеда во Сирија) и организацијата „Бели шлемови“ се подготвуваат за изведување на напад со хемиско оружје.

Макрон се закани дека ќе ја бомбардира Сирија ако тие користат хемиско оружје

Орбис - 14.02.2018

Тој рече дека засега не видел цврсти докази за да може директно да ја обвини сириската власт, но доколку би се случило, тоа би била „црвената линија“. „Истото му го кажав и на Путин, хемиското оружје е црвената линија.

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје

Сител - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела хемиско оружје врз цивили. - Ќе удриме на местото од кое е лансирано (хемиско оруќје) или каде што било организирано, изјави ...

Макрон му се закани на Асад: Ќе ве нападнеме ако користите хемиско оружје

Вечер - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон му се закани на сирискиот режим дека Фрација ќе изведе напади во земјата доколку се докаже дека било користено хемиско оружје. „Ќе го нападнеме местото од каде што било лансирано хемиското оружје“, рече Макрон.

Макрон со закана до Асад: Ќе ја бомбардираме Сирија, ако употребат хемиско оружје против цивилите

Канал5 - 14.02.2018

Претседателот на франција Емануел Макрон се закани дека ќе ја бомбардира Сирија ако владејачки сили користат хемиско оружје против цивили, пренесе AFP. Меѓутоа, за тоа се уште чека докази, но тоа е „црвената линија“.

Москва тврди дека Ал-Нурса и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Сирија...

Н.Македонија - 13.02.2018

Москва тврди дека Ал-Нурса и Белите шлемови подготвуваат напад со хемиско оружје во Сирија Рускиот центар за помирување на спротивставените страни во Сирија денеска соопшти дека примил телефонски повик со предупредување дека терористичката група ...

Русите предупредуваат: Имаме дојава - Ал Каеда и „Белите шлемови“ ќе изведат хемиски напад во Сирија

Вечер - 13.02.2018

Рускиот центар за помирување во Сирија открива дека добиле информации дека Ал Нусра Фронтот (огранокот на Ал Каеда во Сирија) и организацијата „Бели шлемови" се подготвуваат за изведување на напад со хемиско оружје.

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје

+инфо - 14.02.2018

Ќе удриме на местото од кое е лансирано (хемиско оруќје) или каде што било организирано, вели францускиот претседател. Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела ...

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје

А1 On - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон му се закани на сирискиот режим дека Фрација ќе изведе напади во земјата доколку се докаже дека било користено хемиско оружје. „Ќе го нападнеме местото од каде што било лансирано хемиското оружје“, рече Макрон.

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје...

Н.Македонија - 14.02.2018

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела хемиско оружје врз цивили.

Макрон му се закани на Асад: Ќе ве нападнеме ако користите хемиско оружје

Точка - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон му се закани на сирискиот режим дека Фрација ќе изведе напади во земјата доколку се докаже дека било користено хемиско оружје. „Ќе го нападнеме местото од каде што било лансирано хемиското оружје“, рече Макрон.

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија доколку користела хемиско оружје

Слободен Печат - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела хемиско оружје врз цивили. – Ќе удриме на местото од кое е лансирано (хемиско оруќје) или каде што било организирано, изјави ...

Макрон му се закани на Асад: Ќе ве нападнеме ако користите хемиско оружје

Sky - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон му се закани на сирискиот режим дека Фрација ќе изведе напади во земјата доколку се докаже дека било користено хемиско оружје. „Ќе го нападнеме местото од каде што било лансирано хемиското оружје“, рече Макрон.

Макрон: Ќе ја нападнеме Сирија ако користела хемиско оружје

Алсат-М - 14.02.2018

Францускиот претседател Емануел Макрон се закани дека ќе ја нападне Сирија, доколку се докаже дека сириската Влада користела хемиско оружје врз цивили. – Ќе удриме на местото од кое е лансирано (хемиско оруќје) или каде што било организирано, изјави ...