TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски: 2019 беше најдобра година во запленувањето дрога

Република - 15.04.2021

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето во емисијата Клик Плус на ТВ 21.

Во хрватско пристаниште најдени 575 кг кокаин наменет за земјите од регионот (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2021

Хрватската полиција запленила во пристаништето Плоче 575 килограми кокаин наменет за земјите од регионот, чија вредност на црниот пазар е проценета на околу 57 милиони евра, соопшти полицијата.

Спасовски: За МВР 2019 беше најдобра година во заплената на дрога

Слободен Печат - 15.04.2021

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето во емисијата Клик Плус на ТВ 21.

Спасовски: 2019 беше најдобра година во запленувањето дрога

Бриф - 15.04.2021

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето во емисијата Клик Плус на ТВ 21.

Спасовски: За МВР 2019 беше најдобра година во заплената на дрога

Press24 - 15.04.2021

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето во емисијата Клик Плус на ТВ 21.

Спасовски: 2019 беше најдобра година во запленувањето дрога

Вечер Прес - 15.04.2021

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето во емисијата Клик Плус на ТВ 21.

Спасовски: 2019 беше најдобра година во запленувањето дрога

24Инфо - 15.04.2021

За Министерството за внатрешни работи 2019-та беше најдобра година во заплената на дрога, изјави вечерва министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, при гостувањето во емисијата Клик Плус на ТВ 21.