TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетник тешко повреден при пад од мопед

Сител - 01.08.2021

На 01.08.2021 во 00.45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе-с.Кнежје, мопед „априлија“, без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Свети Николе, паднал на коловозот.

Малолетник паднал од мопед – итно пренесен во болница

Press24 - 01.08.2021

Малолетник заврши со тешки телесни повреди откако паднал од мопед на локалниот пат Свети Николе – с.Кнежје. -Синоќа во 00.45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе-с.Кнежје, мопед „априлија“, без регистарски ознаки, управуван од ...

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од мопед на коловоз

Слободен Печат - 01.08.2021

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. – На 1 август 2021 во 00.45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје, ...

Малолетник тешко повреден, паднал од мопед

Курир - 01.08.2021

На 01.08.2021 во 00.45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе-с.Кнежје, мопед „априлија“, без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Свети Николе, паднал на коловозот, информира МВР.

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од мопед на коловоз

ТВ21 - 01.08.2021

На 01.08.2021 во 00.45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе-с.Кнежје, мопед „априлија“, без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Свети Николе, паднал на коловозот.

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од мопед на коловоз

Вечер Прес - 01.08.2021

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. – На 1 август 2021 во 00:45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје, ...

Малолетник се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од мопед

МКД - 01.08.2021

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. „На 1 август 2021 во 00:45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје, ...

Приведен лихвар од Свети Николе

Centar - 01.08.2021

Полицијата го приведе О.Ц.(49) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. Според информациите на МВР, при претреси во три објекти, сопственост на О.Ц.

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од мопед на коловоз

Опсервер - 01.08.2021

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. – На 1 август 2021 во 00:45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје, ...

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди откако паднал од мопед на коловоз

Zoom - 01.08.2021

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. – На 1 август 2021 во 00:45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје, ...

Малолетник од Свети Николе тешко повреден при пад со мопед

Република - 01.08.2021

Малолетник од Свети Николе се здобил со тешки телесни повреди ноќеска откако паднал од мопед на коловозот на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје. На 1 август 2021 во 00:45 часот било пријавено дека на локалниот пат Свети Николе – село Кнежје, ...

Одземени му се неколку возила и лични документи на други лица: Приведен лихвар од Свети Николе

еМагазин - 31.07.2021

Полициски службеници од Полициската станица Свети Николе, вчера во 08:20 часот го лишиле од слобода О.Ц.(49) од Свети Николе, поради сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво по член 260 од Кривичниот законик, информира Министерството ...

Приведен лихвар од Свети Николе

Н.Македонија - 31.07.2021

Полицијата го приведе О.Ц.(49) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“. Според информациите на МВР, при претреси во три објекти, сопственост на О.Ц.