TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7, првпат го сретна Бајден

+инфо - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Кралицата Елизабета организира прием за светските лидери на Г7 (ВИДЕО)

Канал5 - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени земји (Г7), што се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на прием во друштво на нејзиниот син принцот Чарлс и неговата сопруга Камила, а на собирот ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

Бриф - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7, првпат го сретна Бајден

Либертас - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

Опсервер - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица ги прими лидерите на Г7

Фокус - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

ВИДЕО | Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

Слободен Печат - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица ги прими лидерите на Г7

24 Вести - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

ТВ21 - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

24Инфо - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

MakPress - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Британската кралица приреди прием за лидерите на Г7

Вечер Прес - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Кралицата Елизабета приреди прием за лидерите на Г7

Курир - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора вечерва приреди прием за лидерите на Групата седум најразвиени индустриски земји во светот, кој се одржува во Англија. Кралицата (95) пристигна на приемот во друштво на својот син Чарлс и неговата сопруга Камила, ...

Бајден е 13. претседател на сад кој ќе се сретне со Елизабета Втора

Сакам да кажам - 11.06.2021

Замислете да треба да импресионирате некого кој ги запознал речиси сите. Таков предизвик ќе има Џо Бајден кога утре во замокот Виндзор ќе пие чај со кралицата Елизабета Втора. Бајден ќе биде 13.

Мистеријата на американските претседатели: Зошто секој претседател на САД мора да ја посети англиската кралица?

Хаштаг - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора ќе има средба со американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил во замокот Виндзор во недела за време на попладневниот чај, а почит ќе му оддадат војската и оркестарот со пеење на химната.

Традиција со децении: Зошто секој претседател на САД мора да ја посети англиската кралица?

Lider - 11.06.2021

Британската кралица Елизабета Втора ќе има средба со американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил во замокот Виндзор во недела за време на попладневниот чај, а почит ќе му оддадат војската и оркестарот со пеење на химната.

Од Реган до Трамп – кралицата со американските претседатели низ времето

Press24 - 11.06.2021

Додека кралицата се подготвува за средба со Џо Бајден, британски медиуми се навратија на некои моменти со фотографии потсетувајќи како нејзиното височество ги забавуваше американските претседатели, од јавање коњи со претседателот Роналд Реган до ...

Џо Бајден ќе пие чај кај кралицата

24Инфо - 11.06.2021

Бакингемската палата потврди дека кралицата ќе им биде домаќин на американскиот претседател и првата дама во замокот Виндзор викендов. Со ублажување на рестрикциите по строгиот локдаун во Велика Британија, монархињата се враќа на личните должности – ...

Џо Бајден на чај кај кралицата во текот на првото претседателско патување во странство

MTM - 11.06.2021

Бакингемската палата потврди дека кралицата ќе им биде домаќин на американскиот претседател и првата дама во замокот Виндзор викендов. Со ублажување на рестрикциите по строгиот локдаун во Велика Британија, монархињата се враќа на личните должности - ...