TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлеуша збесна: Брено, пријателите на Цеца ти го киднапираа синот, ти се дружиш со неа

Сител - 13.01.2018

Јелена Карлеуша иако често се гледа со Цеца на суд, не престанува со навреди, па и овој пат распали на Твотер. Таа ја обвини Цеца дека во минатото била блиска со киднаперите на синот на лепа Брена, па праша како Брена може да се дружи со неа.

(ФОТО) Популарната пејачка обвинува и открива кој го киднапирал синот на Лепа Брена!

Екран - 13.01.2018

Јелена Карлеуша на Твитер упатила сериозни тврдења против својата колешка, Цеца Ражњатовиќ, со која не е во добри односи веќе 20. години. Карлеуша ја обвинила Цеца дека била во блиски односи со криминалците кои во 2000.

Пријовиќ не издржа: Сподели фотографија од семејниот одмор со Брена во минијатурно бикини, градите на мегдан (ФОТО)

Курир - 12.01.2018

Имено Семејството на Лепа Брена по Новата година замина на одмор на Тајланд заедно со семејството и идната снаа Пријовиќ. Пејачката Александра Пријовиќ деновиве е на заслужен одмор заедно со своето момче и неговото семејство.

И тогаш била „б0мба“: Цеца без силикони и во костим за капење

NetZabava - 12.01.2018

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од најпопуларните пејачки на Балканот. Благодарение на нејзините песни, но и физички изглед, Цеца веќе долги години е речиси без конкуренција. Меѓутоа, малкумина од вас имале прилика да ја видат познатата ...

Синот на Брена објави урнебесно видео

Exclusive.mk - 12.01.2018

Пејачката Лепа Брена со семејството отпатува на одмор, а нејзиниот син Стефан на социјалните мрежи објави урнебесно семејно видео. Погледнете за што се ...

Кумот на Цеца го киднапирал синот на Брена

Репортер - 13.01.2018

Јелена Карлеуша иако често се гледа со Цеца на суд, не престанува со навреди, па и овој пат тоа го направи на Твитер. Таа ја обвини Цеца дека во минатото била блиска со киднаперите на синот на Лепа Брена, па праша како Брена може да се дружи со неа.

Цеца на црната листа на САД

А1 On - 11.01.2018

На тајниот список на листа кои не смеат да влезат во САД од соседна Србија се наоѓаат Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима Његомир, Горан Радосавлјевиќ Гури, како и началникот на генералштабот Љубиша Диковиќ.

Цеца, Аца Лукас, Шешељ, Милошевиќ:На црната листа на САД има и починати

Телевизија Нова - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради шурувањето со ...

Пред силиконите и русата коса: Дара Бубамара пред 29 години - сосема поинаква

Press24 - 11.01.2018

Пејачката Дара Бубамара, денес важи за една од најпопуларните пејачки на српската естрада а нејзиниот прв настап бил кога имала само 13 години. Со руса коса и силикони, Дара денес изгледа потполно поинаку од симпатичното девојче кое беше на 13 ...

Погледнете како изгледа Пријовиќ во минијатурно бикини

Exclusive.mk - 13.01.2018

Пејачката Александра Пријовиќ деновиве е на заслужен одмор заедно со своето момче и неговото семејство. Имено Семејството на Лепа Брена по Новата година замина на одмор на Тајланд заедно со семејството и идната снаа Пријовиќ.

Кумот на Цеца го киднапирал синот на Брена

Вечер - 13.01.2018

Јелена Карлеуша иако често се гледа со Цеца на суд, не престанува со навреди, па и овој пат тоа го направи на Твитер. Таа ја обвини Цеца дека во минатото била блиска со киднаперите на синот на Лепа Брена, па праша како Брена може да се дружи со неа.

Цеца и Аца Лукас се на црната листа на САД

+инфо - 11.01.2018

САД на српската пејачка Цеца не ѝ ги простува гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кого го оценуваат како воен злосторник и криминалец. На црната листа на САД се наоѓаат и Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима ...

Цеца и Аца Лукас на црната листа, забранет влез во САД и за починатиот Милошевиќ

Курир - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради “шурувањето“ со ...

Пред силиконите и русата коса: Дара Бубамара пред 29 години - сосема поинаква

Сител - 11.01.2018

Пејачката Дара Бубамара, денес важи за една од најпопуларните пејачки на српската естрада а нејзиниот прв настап бил кога имала само 13 години. Со руса коса и силикони, Дара денес изгледа потполно поинаку од симпатичното девојче кое беше на 13 ...

(ФОТО) Снаата на Брена се соблече на Тајланд

Репортер - 13.01.2018

Пејачката Александра Пријовиќ деновиве е на одмор заедно со своето момче и неговото семејство. Имено Семејството на Лепа Брена по Новата година замина на одмор на Тајланд заедно со семејството и идната снаа Пријовиќ.

Цеца на црната листа на САД

Локално - 11.01.2018

На тајниот список на листа кои не смеат да влезат во САД од соседна Србија се наоѓаат Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима Његомир, Горан Радосавлјевиќ Гури, како и началникот на генералштабот Љубиша Диковиќ.

Цеца и Аца Лукас на црната листа за забранет влез во САД

Пулс24 - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради “шурувањето“ со ...

Цеца, Лукас, Шешељ, Диковиќ на црната листа на САД

Канал5 - 12.01.2018

На тајниот список со имиња на лица кои не смеат да влезат во САД од соседна Србија се наоѓаат Светлана Ражнатовиќ – Цеца, Војислав Шешељ, Аца Лукас, Мерима Његомир, Горан Радосавлјевиќ Гури, како и началникот на генералштабот Љубиша Диковиќ.

Цеца и Аца Лукас на црната листа, забранет влез во САД и за починатиот Милошевиќ

Република - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради “шурувањето“ со ...

Цеца и Аца Лукас се на црната листа на САД

Репортер - 12.01.2018

Српската фолк-ѕвезда Цеца Ражњатовиќ е на црната листа на САД, а се наведува дека САД на српската пејачка Цеца не ѝ ги простуваат гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кого го оценуваат како воен злосторник и криминалец.

Цеца, Аца Лукас, Шешељ, Милошевиќ: На црната листа на САД има и починати

Скопје24 - 11.01.2018

САД ја објави црната листа на српски државјани на кои им е забранет влез во земјата. На неа се наоѓа фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ поради нејзините врски со подземјето и бракот со Аркан. Забранет влез има и пејачот Аца Лукас поради шурувањето со ...

Цеца и Аца Лукас се на црната листа на САД

Република - 12.01.2018

Српската фолк-ѕвезда Цеца Ражњатовиќ е на црната листа на САД, а се наведува дека САД на српската пејачка Цеца не ѝ ги простуваат гревовите од бракот со Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кого го оценуваат како воен злосторник и криминалец.