TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Само Даблин не дал гаранции за навивачи на ЕП, па УЕФА им даде нов рок до 28 април

Sport 1 - 08.04.2021

Само ирската престолнина Даблин не дала гаранции дека може да прими минимум 25 отсто од капацитетот на својот „Авива стадион“ за мечевите на Европското првенство летово, по што сериозно е загрозена организацијата на мечеви на континенталниот ...

Даблин на чекор од откажување на домаќинството, Манчестер нова опција?

Gol.mk - 08.04.2021

УЕФА им порача на сите градови да обезбедат услови за присуство на навивачи при организацијата на натпреварите од Европското првенство. Еден домаќин се соочува со мали проблеми, па европската куќа на фудбалот ја одложи конечната одлука за ...

Ирците не гарантираат дека ќе има гледачи во Даблин на мечевите од ЕП

SportMedia - 07.04.2021

Ирска во моментов не може да гарантира гледачи на натпреварите на ЕП во фудбал ова лето. Денеска со допис до УЕФА, Ирците ја информираа Европската конфедерација за својот став. „Фудбалскиот сојуз на Ирска, по препорака и насока на владата, денес ја ...

Градовите домаќини подготвени за ЕП 2020?

Н.Македонија - 07.04.2021

Сите 12 града домаќини на Европското првенство (ЕП) ѝ најавија на Европската фудбалска унија (УЕФА) дека ќе можат да примат гледачи на трибините, пред денешниот краен рок за потврда на тие бројки, пишува британскиот весник „Дејли мејл“.