TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прифатено обвинението за „Рекет“

Канал5 - 08.11.2019

Кривичен суд одлучи – на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски ќе им се суди за обвинението од Вилма Русковска. Советот за оценка на обвинителни акти на затворена седница без присуство на адвокатите ги отфрли нивните приговори и ...

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Н.Македонија - 08.11.2019

Осомничените во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, Зоран Милевски и Катица Јанева седнуваат на обвинителните клуби. Откако кривичниот суд не ги прифати нивните приговори по обвинението на Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски, од судот ...

Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница

Сител - 08.11.2019

Осомничените во „Рекет“, одат на суд. Кривичен не ги прифати приговорите по обвинението на Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски. Од судот велат дека Советот за оценка на обвиненител акт, донел решение дека приговорите на осомничените се ...

Обвиниението прифатено, Јанева чека на термин за старт на судскиот процес

Глас на Америка - 08.11.2019

Јовановски и Јанева не дадоа искази во текот на истрагата и својата одбрана за прв пат ќе ја презентираат на судскиот процес СКОПЈЕ – Кривичниот суд го одобри обвинителниот акт на обвинителката Вилма Рускоска и нејзиниот тим за случајот „Рекет“ со ...

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска

Телма - 08.11.2019

Кривичниот суд го одобри обвинението за Рекет, сега се чека само термин и судија за да почне процесот против екс специјалната обвинителка Катица Јанева, Боки 13-ка и Зоран Милевски Кичеец.

Прифатено обвинението за „Рекет“, ќе им се суди на Боки 13, Зоран Кичеец и Катица Јанева

Алсат-М - 08.11.2019

Боки 13, Зоран Кичеец и Катица Јанева ќе седнат на обвинителна клупа. Кривичниот суд пресече – ќе им се суди за случајот „Рекет“. Обвинението на Вилма Рускоска е прифатено. Одлуката судот ја донел без присуство на адвокатите на седница зад затворени ...

Јовановски, Јанева и Милевски ќе седнат на обвинителна клупа, судот го прифати обвинението на Русковска

360 степени - 08.11.2019

Советот за оценка на обвиниителен акт на Основниот кривичен суд Скопје ги одби приговорите на осомничените во предметот „Рекет“ и го прифати обвинението на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција со кое шефува Вилма Русковска.

Катица Јанева, Боки 13 и Кичеец влегуваат во судница за „Рекет“

+инфо - 08.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати обвинението за првата истрага во случајот „Рекет“ со кое се опфатени Бојан Јовановски – Боки 13, Катица Јанева и Зоран Милески Кичеец. Судот ги одбил сите приговори на одбраната и обвинителниот акт го ...

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Сакам да кажам - 08.11.2019

Во целост е одобрен обвинителниот акт за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски-Боки 13, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд денеска ...

Прифатено обвинението за „Рекет“, наскоро ќе се закаже судење

Нова ТВ - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје го одобри обвинението за „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. Од Кривичниот суд соопштија дека обвинението е прифатено на денеска одржаната ...

Одобрено обвинението за Рекет, се чека датум за судење

Р.С.Европа - 08.11.2019

Кривичниот суд Скопје го одобри обвинителниот акт за случајот Рекет, соопштуваат од Судот. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд ги отфрлил приговорите поднесени од осомничените во случајот и го прифаѓа обвинението.

Судот го одобри обвинението за случајот „Рекет“, Јанева, Јовановски и Милевски одат на судење

24 Вести - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, ги одби приговорите на осомничените во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт на ОЈО. Од судот велат дека откако по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен ...

Судот ги одби приговорите на Боки 13, Катица Јанева и Кичеец, судењето почнува наскоро

Мета - 08.11.2019

Основниот кривичен суд Скопје ги одби сите приговори на Бојан Јовановски – Боки 13, Катица Јанева и Зоран Милевски – Кичеец за обвинителниот акт против нив во случајот „Рекет“ и во целост го прифати обвинението, што значи дека наскоро ќе почне ...

Ќе им се суди на Јанева и Боки 13

Алфа - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Кривичниот суд од Скопје, ги одби приговорите на обвинетите во случајот „Рекет“ во однос на обвинителниот акт. Според Кривичен, по одбиениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен предмет кој ќе биде ...

Одобрено обвинението: Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа

А1 On - 08.11.2019

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот “Рекет”. „Советот за оценка на обвиниителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на ...

Прифатено обвинението за „Рекет“, Јанева и Боки 13 одат на судење

Независен - 08.11.2019

Фото: Б. Грданоски Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје донесе решениe со кое приговорите на осомничените се одбиваат како неосновани, а обвинителниот акт се одобрува во целост.

Судот го одобри обвинението за „Рекет“

Фактор - 08.11.2019

Кривичниот суд во Скопје го прифати обвинението од Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“ со што наскоро може да се очекува да биде одреден датумот за почеток на судското рочиште.

ПАДНА ОДЛУКА: Ќе им се суди на Боки 13 и на Катица Јанева

Слободен Печат - 08.11.2019

Според Кривичен, по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен предмет кој ќе биде распределен на понатамошно ...

Прифатено обвинението за „Рекет“

Курир - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, постапувајќи по приговорите на обвинителниот акт донесе решени со кое ...

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Макфакс - 08.11.2019

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. „Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на ...

Јанева, Јовановски и Милевски одат на суд за „Рекет“

Република - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, ги одби приговорите на осомничените во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт на ОЈО. Од судот велат дека откако по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен ...

Судот го одобри обвинението за „Рекет“ – Јанева, Јовановски и Милевски одат на судење

Нетпрес - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, ги одби приговорите на осомничените во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт на ОЈО. Од судот велат дека откако по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен ...

Oдбиени приговорите: Почнува судски процес против Јанева, Боки 13 и Кичеец

PressingTV - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, ги одби приговорите на осомничените во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт на ОЈО. Од судот велат дека откако по одбрениот обвинителен акт ќе биде оформен кривичен ...

Случајот „Рекет“ влегува во судница, судот го одобри обвинението на Русковска

МКД - 08.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати обвинителниот акт за случајот „Рекет" во кој осомничени се Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски, а кој го поднесе обвинителката Вилма Русковска.

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Сител - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Ќе им се суди на Боки 13 и на Катица Јанева за „Рекет"

Press24 - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција, денеска постапувајќи по приговорите на обвинителниот акт донесе решение со кое ...

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Либертас - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Точка - 08.11.2019

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. „Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на ...

Прифатено обвинението за „Рекет“, ќе им се суди на Јанева и на Боки 13

ТВ21 - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Судот го прифати обвинението за „Рекет”, ќе им се суди на Боки, Катица и Кичеец

24Инфо - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет”, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Јовановски, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Н.Македонија - 08.11.2019

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. – Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на ...

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Опсервер - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Локално - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Ќе им се суди на Боки 13, Катица Јанева и Зоки Кичеец, а тие немаат право на жалба- Судот го прифати обвинението за ...

Курир - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски- Боки 13, Катица Јанева и Зоран Милевски- Зоки Кичеец.

Судот го прифати обвинението за „Рекет“ – Ќе им се суди на Катица Јанева и на Боки 13

Вечер Прес - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје во денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Прифатено обвинението за „Рекет“: Наскоро ќе биде закажано првото рочиште

еМагазин - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Прифатено обвинението за „Рекет“, ќе им се суди на Јанева и на Боки 13

4NEWS - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Одобрено обвинението за „Рекет“, наскоро Јанева, Боки 13 и Кичеец ќе седнат на обвинителна клупа

Фокус - 08.11.2019

Обвинителниот акт е одобрен во целост од Советот за оценка во Кривичниот суд, по што наскоро ќе биде закажано и судско рочиште. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ...

Случајот „Рекет“ оди на суд

Expres - 08.11.2019

Обвинителниот акт за случајот Рекет, е одобрен, соопштија од Кривичниот суд. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд на денешна седница ги отфрлил приговорите поднесени од осомничените во случајот и го прифаќа обвинението.

Судот го прифати обвинението за случајот „Рекет“

iPortal - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Судот го прифати обвинението за „Рекет”

ММС - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет”, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

ПРИФАТЕНО ОБВИНЕНИЕТО:Катица Јанева, Боки 13 и Кичеец влегуваат во судница за „Рекет“

Магазин - 08.11.2019

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати обвинението за првата истрага во случајот „Рекет“ со кое се опфатени Бојан Јовановски – Боки 13, Катица Јанева и Зоран Милески Кичеец, објави Плусинфо.

Кривичен суд: Прифатено обвинението за „Рекет“, отфрлени приговорите на Боки 13, Јанева и Кичеец

Денешен - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Бриф - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

MTM - 08.11.2019

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. „Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на ...

Обвинителниот акт за случајот „Рекет“ одобрен во целост

Академик - 08.11.2019

„Советот за оцена на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, кој постапува по оцена на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО. бр. 84/19, постапувајќи по приговорите на обвинителниот акт поднесени од Б. Ј.

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

CivilMedia - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Одобрено обвинението за Рекет, се чека датум за судење

Тера - 08.11.2019

Кривичниот суд Скопје го одобри обвинителниот акт за случајот Рекет, соопштуваат од Судот. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд ги отфрлил приговорите поднесени од осомничените во случајот и го прифаќа обвинението.

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Скопје инфо - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.

Кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“

MakPress - 08.11.2019

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „ Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски.