TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Домашен притвор за последниот од осомничените за злоупотреба при распределба на субвенции

24 Вести - 06.10.2017

Домашен притвор за последниот од седумтемина осомничени за злоупотреба при распределба земјоделски субвенции за кои вчера беше одредена мерката – неофицијално дознава телевизија 24. Митко Басов вчера беше недостапен за органите на прогонот, бидејќи ...

Приведен и седмиот осомничен за злоупотреба на субвенции

24 Вести - 06.10.2017

Приведен е последниот од седуммината осомничени за злоупотреба при распределба земјоделски субвенции за кои вчера беше одреден притвор – неофицијално дознава телевизија 24. Митко Басов вчера беше недостапен за органите на прогонот, бидејќи се наоѓал ...

Приведен и седмиот осомничен за злоупотреба на субвенции

Локално - 06.10.2017

Приведен е последниот од седуммината осомничени за злоупотреба при распределба земјоделски субвенции за кои вчера беше одреден притвор – неофицијално дознава телевизија 24. Митко Басов вчера беше недостапен за органите на прогонот, бидејќи се наоѓал ...

Приведени 24 лица за злоупотреба на субвенции

Телма - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден спроведе координирана акција со МВР за сузбивање на кривични дела против службената должност и овластувања сторени на штета на Буџетот на Република ...

Шестмина слубеници од земјоделие осомничени за проневера со земјиште и субвенции

Телма - 05.10.2017

Шестмина службеници од Министерството за земјоделие се уапсени рано утринава, а уште 18 заработија кривични пријави за давање субвенции под рака. Полицијата се сомнева дака сите учествувале во организиран криминал со што ја оштетиле државата за 220 ...

Владини службеници кои делеле субвенции за земјоделците пред истражен судија

МКД - 05.10.2017

Во рамките на полициската акција за сомневање за злоупотреба на службената положба на владини службеници при делењето на субвенциите за земјоделците, неколку лица се веќе пред судија за претходна постапка во Основниот суд Скопје 1.

Истрагата открива: Ем незаконски добиле државно земјиште, ем субвенции за да го обработуваат

Фокус - 05.10.2017

Државни службеници од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство се осомничени дека незаконски делеле државно земјоделско земјиште, а осомничените кои го добиле правото да го обработуваат потоа за истото добивале и државна помош, ...

Под истрага 24 лица за злоупотреба при доделување земјиште под закуп и исплата на субвенции

МРТ - 05.10.2017

Вработени во министерството за земјоделство и подрачните единици, како и неколку правни и физички лица осомничени за злоупотреба на договори за закуп на земјиште и исплата на субвенции. Ја оштетиле државната каса за околу 220 илјади евра.

Под истрага 24 лица за злоупотреба на субвенции

МРТ - 05.10.2017

Приведените лица се сомничат дека ги злоупотребиле службената положба и овластувањата оштетувајќи ја државната каса за околу 220 илјади евра. Под истрага се 24 лица за злоупотреба на договори за закуп на земјоделско земјиште и исплата на субвенции.

Кривични пријави за 24 лица заради манипулции со земјоделските субвенции, шестмина уапсени

Newsroom - 05.10.2017

МВР во координација со Одделението за организиран криминал и корупција при Основно Јавно Обвинителство денеска поднесе кривична пријава против 24 лица за злоупотреби на службената положба при доделување на земјоделски субвенции.

Најмалку 5 години затвор за приведените за злоупотреби со доделување на субвенции

iPortal - 05.10.2017

Вршителот на должност, претседател на Основниот суд Скопје 1-Скопје, Стојанче Рибарев, за „ СУДСТВО.МК “ официјално потврди дека има приведени лица,кои во моментов се пред судија за претходна постапка.Тој не можеше да потврди дали станува збор за ...

Обвинителство: Приведени 24 лица поради незаконско доделување земјиште и субвенции

Мета - 05.10.2017

Вкупно 24 лица од Скопје, Тетово, Гевгелија и од Валандово се приведени денеска во акција на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција спроведена со МВР. Приведените се осомничени за злоупотреба на службена положба и ...

Приведени државни службеници за злоупотреба на субвенции

Точка - 05.10.2017

Полицијата утринава спроведе акција во која се уапсени неколкумина државни службеници, осомничени за злоупотреба на функција при распределба на субвенции. Полицијата со приведување на осомничените започнала уште од девет часот наутро, но тој не знае ...

24 уапсени за незаконско делење субвенции

10без10 - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска извести дека во акција со МВР се уапсени 24 лица. Тие се осомничени за кривични дела против службената должност и овластувања.

Приведени неколку лица за злоупотреба на субвенции

еМагазин - 05.10.2017

Полицијата денеска спроведува акција за злоупотреба на службена положба и овластување при распределба на земјоделски субвенции, потврдуваат за МИА од МВР. Приведени се неколкумина државни службеници, за кои по претходна истрага е утврдено дека ја ...

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции и закуп на земјиште, побаран притвор за седум

Кумановски м. - 05.10.2017

loading... Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп ...

Шестмина слубеници од земјоделие осомничени за проневера со земјиште и субвенции

10без10 - 06.10.2017

Министерството за земјоделие се уапсени рано утринава, а уште 18 заработија кривични пријави за давање субвенции под рака. Полицијата се сомнева дака сите учествувале во организиран криминал со што ја оштетиле државата за 220 илјади евра.

Истрагата открива: Ем незаконски добиле државно земјиште, ем субвенции за да го обработуваат

Либертас - 05.10.2017

Државни службеници од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство се осомничени дека незаконски делеле државно земјоделско земјиште, а осомничените кои го добиле правото да го обработуваат потоа за истото добивале и државна помош, ...

Приведени 24 лица поради незаконско доделување земјиште и субвенции

Позитив.мк - 05.10.2017

Вкупно 24 лица од Скопје, Тетово, Гевгелија и од Валандово се приведени денеска во акција на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција спроведена со МВР. Приведените се осомничени за злоупотреба на службена положба и ...

15 вработени во Министерството за земјоделство се осомничени за незаконско делење субвенции

Макфакс - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција сомничи 24 лица дека ја злоупотребиле служебната положба со што нанаеле штета на Буџетот на РМ во износ од околу 200 илјади евра.

15 државни службеници осомничени за проневера на 220 илјади евра преку закупи и субвенции, за 7 побаран притвор

Сакам да кажам - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага против 24 лица за кои постои основано сомнение дека со незаконско работење нанеле штета на Буџетот на Република Македонија во износ од околу 220.000 евра, ...

Под истрага 24 лица за незаконско делење на субвенции, 15 биле вработени во Министерство за земјоделство

24 Вести - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага против 24 лица за незаконско делење на субвенции со што го оштетиле буџетот од околу 220.000 евра.

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции и закуп на земјиште, побаран притвор за седум

Канал5 - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

Голема полициска акција во Скопје и Тетово: Паднаа 15 вработени во Министерството за земјоделство

Press24 - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага против 24 лица за незаконско делење на субвенции со што го оштетиле буџетот од околу 220.000 евра.

24 приведени за злоупотреби на субвенции, побаран притвор за седум

А1 On - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

24 уапсени за незаконско делење субвенции и земјоделско земјиште

Тера - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден спроведе координирана акција со МВР на РМ Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал.

Приведени 15 државни службеници и 9 стопанственици за злоупотреби на субвенции и закуп на земјиште

еМагазин - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека на правиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции, побаран притвор за седум

Локално - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

ОЈО спроведе акција со МВР за сузбување на кривични дела против службена должност

ТВ21 - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден спроведе координирана акција со МВР на РМ Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал.

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции, побаран притвор за седум

Р.С.Европа - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

15 вработени во Министерството за земјоделство осомничени за незаконско делење субвенции

Кајгана - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција сомничи 24 лица дека ја злоупотребиле служебната положба со што нанаеле штета на Буџетот на РМ во износ од околу 200 илјади евра.

15 вработени во Министерството за земјоделство се осомничени за незаконско делење субвенции

Точка - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција сомничи 24 лица дека ја злоупотребиле служебната положба со што нанаеле штета на Буџетот на РМ во износ од околу 200 илјади евра.

15 државни службеници осомничени за проневера на 220 илјади евра преку закупи и субвенции

Република - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага против 24 лица за кои постои основано сомнение дека со незаконско работење нанеле штета на Буџетот на Република Македонија во износ од околу 220.000 евра, ...

JO: Под истрага 24 лица за злоупотреба на договори за закуп на земјоделско земјиште

Академик - 05.10.2017

Oсновното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден спроведе координирана акција со МВР на РМ Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал.

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции и закуп на земјиште, побаран притвор за седум

Вечер - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

Под истрага 24 лица за злоупотреба на договори за закуп на земјиште и исплата на субвенции, побаран притвор за 7 од нив

МКД - 05.10.2017

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден спроведе координирана акција со МВР Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал.

Во притвор шест државни службеници за злуоупотреби со делење на субвениции

24 Вести - 05.10.2017

Шест лица се лишени од слобода, а едно е недостапно за органите на прогонот. Ваков е судскиот исход од денешната акција на МВР и обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција спроведена во Скопје, Тетово, Гевгелија и Валандово.

(Обновено) Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции

Правдико - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...

Во притвор шест државни службеници за злуоупотреби со делење на субвениции

Локално - 06.10.2017

Шест лица се лишени од слобода, а едно е недостапно за органите на прогонот. Ваков е судскиот исход од вчерашната акција на МВР и обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција спроведена во Скопје, Тетово, Гевгелија и Валандово, ...

Приведени 24 лица за злоупотреби на субвенции и закуп на земјиште, побаран притвор за седум

Шеталиште - 05.10.2017

Дваесет и четири лица се приведени во денешната акција на МВР и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поради сомнение дека направиле злоупотреба на службена положба при склучување договори за закуп на ...