TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каракачанов се скара со Христо Иванов поради говорот за Македонија

Локално - 21.07.2021

„Христо Иванов треба да биде толку љубезен и да молчи за Македонија. Она што го бранеше од говорницата на Националното собрание е странски, а не национален интерес“, напиша претседателот на ВМРО-БНД и поранешен вицепремиер Красимир Каракачанов на ...

Каракачанов се скара со Христо Иванов: Треба да биде толку љубезен и да молчи за Македонија

Република

Каракачанов го искара Иванов за Македонија

Фактор

Каракачанов се скара со Христо Иванов: Треба да биде толку љубезен и да молчи за Македонија

24Инфо

Иванов ја повика Бугарија да ја одбрани вистината и да најде решение со Македонија

Фактор - 21.07.2021

Претседателот на „Демократска Бугарија“ Христо Иванов изјави дека мора да се најде решение со Република Северна Македонија, јави дописникот на МИА од Софија. Тој вели дека Бугарија мора да покаже цврстина, но и храброст и да најде решение за ...

Иванов од „Демократска Бугарија”: Бугарскиот национален стратешки интерес е заедно да станеме членови на европското семејство

Слободен Печат

Иванов од „Демократска Бугарија“: Мора да најдеме решение за проблемот со Република С Македонија во овој парламент

Lider

Иванов од „Демократска Бугарија”: Мора да најдеме решение за проблемот со Република Северна Македонија во овој парламент

24Инфо

Иванов од „Демократска Бугарија“: Мора да најдеме решение за проблемот со Република Северна Македонија во овој парламент

iPortal

Иванов од „Демократска Бугарија“: Мора да најдеме решение за проблемот со Република Северна Македонија во овој парламент

Frontline

Иванов од „Демократска Бугарија“: Мора да најдеме решение за проблемот со Македонија во овој парламент

еМагазин

Опсервер Локално Либертас +инфо Независен Вечер Прес MakPress

Христо Иванов: Парламентот мора да најде начин за деблокада на Р.С.М

Сител - 21.07.2021

Мора да најдеме решение за проблемот со Скопје во овој Парламент порача лидерот на демократска бугарија во обраќањето на конституирањето на 46 народно Собрание на Бугарија. Вистината ,според Христо Иванов треба да се одбрани, но исто така така и ...

Иванов од „Демократска Бугарија“: Мора да најдеме решение за проблемот со Скопје, но вистината мора да се одбрани

МКД

Лидерот на Демократска Бугарија ги повика колегите во парламентот да најдат решение за проблемот со Македонија

Нетпрес

Иванов: Овој парламент мора да изнајде решение за Македонија!

Нова ТВ - 21.07.2021

Со тврдењето дека земјата е во криза, започна говорот на претседателот на „Демократска Бугарија“, Христо Иванов за време на првото заседание на новиот бугарски парламент, пренесуваат дел од медиумите. -Бугарија е во криза.

Иванов: Мора да го браниме бугарскиот интерес во однос на Македонија!

Република

Христо Иванов: Парламентот да го брани бугарскиот интерес во однос на Македонија

Expres