TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кога Дибиров „лета“, Вардар победува (ВИДЕО)

SportMedia - 03.12.2019

Левото крило на европскиот првак Вардар, Тимур Дибиров, заедно со Павел Атман и Сташ Скубе беа главните играчи во триумфот со кам-бек на „црвено-црните“ против Војводина во Нови Сад. Дибиров „леташе“ и со 11 погодоци беше човекот на мечот, а крилото ...

Вардар им се врати на победите, Дибиров и Атман донесоа триумф против Војводина

МКД - 03.12.2019

Требаше да дојде СЕХА лигата за Вардар да им се врати на победите, шампионот славеше на гостувањето кај Војводина со 35:33. По три последователни порази во Лигата на шампионите, Вардар доби меч од СЕХА лигата.

Вардар мораше да прави пресврт, но ја победи Војводина

Дерби - 03.12.2019

Ракометарите на Вардар не дозволија пораз од Војводина во СЕХА лигата (33:35), иако домаќините имаа солидна предност на полувремето (20:16). Српскиот претставник одигра мотивирано против ослабениот тим на европскиот првак и актуелниот СЕХА шампион, ...

Експлозија на Атман и Дибиров, Вардар директен четвртфиналист во СЕХА

Gol.mk - 03.12.2019

Македонскиот и европски ракометен првак Вардар прокнижи нови посакувани СЕХА-бодови и на гостувањето кај Војводина дојде до триумф (33-35) во дуел во кој блескаше во последните петнаесетина минути.

На мускули, на искуство, ама Вардар си ја доби Војводина!

Sport 1 - 03.12.2019

Вардар не дозволи да биде изненаден во Нови Сад, иако имаше услови за тоа во натпреварот со Војводина, кој на крај, сепак, заврши со 35-33 за актуелниот шампион во СЕХА-лигата. И на овој натпревар не изостанаа симптомите кои го одбележуваат Вардар ...

Вардар добро се испоти за да ја победи Војводина

Екипа - 03.12.2019

Вардар губи убедливо во ЛШ, но како утеха за „црвено-црните“ доаѓаат победите во СЕХА-лигата. И до нив не се стигнува лесно како некогаш, па „вардарци“ вечерва со многу мака успеаја да го скршат отпорот на Војводина и да слават во Нови Сад (33-35).

На мака се познаваат јунаците: Вардар се крена од дното и ја победи Војводина

SportMedia - 03.12.2019

Регионалниот првак Вардар беше многу близу да го допре дното, но се крена и со 33:35 (14:19) ја победи Војводина во осмиот меч од групната фаза во СЕХА лигата. Без Стоилов, Кристопанс, Горбок, Шишкарев, Кугис, Дисингер… и со повеќе простор за ...

Вардарци се испотија во Нови Сад, но се враќаат со нова победа во СЕХА

24 Ракомет - 03.12.2019

Во ефикасен натпревар ракометарите на Вардар дојдоа до тешка победа против екипата на Војводина. Иако играше без поголем дел од првотимците дојде до триумф од 35:33 и освои планирани бодови во Нови Сад.

Вардар се спаси од голем срам во СЕХА лигата!

Слободен Печат - 03.12.2019

Факт е дека македонскиот, регионален и европски шампион не е комплетен поради повредени играчи, но нов евентуален пораз од уште помалку квалитетен тим ќе значеше „црвен аларм“, иако тој можеби веќе е вклучен.

Вардар сега полесно дише, го „завери“ СЕХА четвртфиналето

SportMedia - 03.12.2019

Регионалниот шампион Вардар одигра мачен натпревар против Војводина во осмото коло од групната фаза, каде дури по пресврт во последните 15-тина минути од натпреварот дојде до победа (33:35).

Вардар заигра подобра одбрана и направи пресврт против Војводина

Спортманија - 03.12.2019

Зошто пораз, кога може и победа, си рекоа вардарци на полувремето. Со седмата победа на Вардар во осмиот настап сезонава во СЕХА лигата, скопските „црвено-црни“ го задржаа првото место во својата група.

И тоа го видовме – голманите на Вардар цело полувреме со НУЛА одбрани

Екипа - 03.12.2019

Една од причините за слабите резултати на Вардар е очајната форма на голманите, но „црвено-црните“ успеаја да се надминат себе си со очајното издание во првото полувреме на дуелот со Војводина.

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

Вечер Прес - 03.12.2019

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна ...

Тешко му оди на Вардар и во СЕХА, но сепак победува

Спортклуб - 03.12.2019

Благодарение на подобрата игра во последните десет минути, Вардар дојде до седмата победа во осмиот натпревар од СЕХА лигата, совладувајќи ја Војводина во Нови Сад со 35-33. Во најголемиот дел од мечот бранителот на титулата се мачеше, а Војводина ...

Вардар со пресврт ја доби Војводина

Локално - 03.12.2019

Ракометарите на Вардар со многу мака славеа на гостувањето кај Војводина со 35-33 во рамките на СЕХА лигата. Без Стоилов, Криштопанс, Дисингер, Горбок и без Шишкарев, црвено-црните се мачеа во првиот дел и константно бркаа негатива која на полувреме ...

Сеха лига: Вардар со многу мака ја совлада Војводина

PressingTV - 03.12.2019

По неуспегот против Веспрем, ракометарите на Вардар ја совладаа Војводина во Сеха лигата.Мечот го доби со многу мака, и резулатот во поголем дел беше изедначен. Со оваа победа Вардар се пласираше директно во четврт-финалето на СЕХА Газпром лигата на ...

Ранетиот и исцрпен Вардар со комбиниран состав против Војводина

Екипа - 03.12.2019

Со гостувањето против Војводина во Нови Сад, Вардар влегува во трите завршни натпревари од групната фаза во СЕХА лигата. Дуелот доаѓа во период во кој Вардар има лоша резултатска серија во Лигата на шампионите и елитното натпреварување го заврши со ...

„Не постои поголема мотивација од таа што ќе играме против европскиот шампион“

Gol.mk - 03.12.2019

Српскиот ракометен шампион, Војводина, вечерва го игра најголемиот овосезонски натпревар пред својата публика, затоа што му гостува европскиот првак Вардар. Од домашниот табор се надеваат дека фановите ќе ја исполнат „Сланој Бари“ до последно место ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Војводина и Вардар (ЛИНК)

24 Ракомет - 03.12.2019

После средбите од 10. коло во Лигата на шампионите двете екипи од Македонија кои сезонава играат во СЕХА лигата се враќаат на дуелите од регионалното натгпреварување. Денеска им следат нови пресметки и ќе биде доста интересно.

ЕХФ се прашува: Што се случува со одбраната на Вардар?!

24 Ракомет - 02.12.2019

Европскиот шампион Вардар никако не може да се врати на победнички патеки во Лигата на шампионите и во последните седум меча, забележа пет убедливи порази од Келце, Веспрем на два пати, Кил и Мешков Брест.

ЕХФ прашува: Што се случува со одбраната на Вардар?

SportMedia - 02.12.2019

Вардар ги минува едни од најтешките денови во изминатите години. Бранителот на титулата во Лигата на шампионите глава не може да дигне од повреди, па во последните седум кола забележа само една победа.

СЕДМЕРЕЦ: Греота е…

24 Ракомет - 02.12.2019

Да се гледа Вардар во ваква ситуација, Гедбан да се кара со вардаровите навивачи… а, македонските таленти да чекаат зад него на ред! 1.Година за радост, година за жалост Вардар го одигра последниот натпревар во Лигата на шампионите во шампионската ...

„Колку пари – толку музика“ – „своите“ му покажаа на Вардар каде е

Спортклуб - 02.12.2019

Актуелниот европски првак и македонска гордост, Вардар периодов бележи лоши резултати какви што не памети од поодамна. Ова предизвика голем број критики и разочарувања од навивачите на „црвено-црните“.

Првиот дел од ЛШ го завршивме со 9 освоени бода

Вардар - 02.12.2019

Настапот меѓу Топ-16 тимови во ЕХФ лигата на шампионите е речиси потврден, иако треба да се одиграат уште четири кола од регуларниот дел на групната фаза. Иако на последниот меч за годинава загубивме со 29-38 од Веспрем, сепак сме во игра з аместо ...

Нема одмор за вардарци, денеска патуваат за Нови Сад

SportMedia - 02.12.2019

Само ден по новиот пораз во Лигата на шампионите на домашен терен од екипатана Веспрем, ракометарите на Вардар денеска ги спакуваа куферите и заминаа за Нови Сад. Таму веќе утре ги очекува нов меч од СЕХА Гаспром лигата против екипата на Војводина.

Игор Карачиќ има срце вардарово

Оff.net - 02.12.2019

Сезонава е дел од Кјелце каде реши да бара нови предизвици, но со мислите е во Скопје кај шампионот со кој два пати се искачи на покривот на Европа. Кога на Вардар му е тешко со форма, резултати и повредени играчи, поддршка добива од верната публика ...

Карачиќ до Вардар: Кога ќе биде најтешко, тогаш ќе дојде вашето време!

Спортски - 02.12.2019

Игор Карачиќ во Вардар помина цели седум години и прерасна во вистински миленик на навивачите. И самиот Карачиќ го засака клубот, а Скопје го смета за негов град. Иако сега го носи дресот на Кјелце Карачиќ следи што се случува со Вардар, а после ...

Некомплетниот Вардар немоќен против Веспрем, пораз од 29:38

Опсервер - 02.12.2019

Вардар во „Јане Сандански“ е надигран и поразен од Веспрем со 29:38 во ракометната лига на шампиони, вторпат со девет гола разлика од овој ривал, како и во Унгарија. За Вардар ова е петти пораз во десеттиот настап сезонава во елитното европско ...

Некомплетниот Вардар немоќен против Веспрем

Кајгана - 02.12.2019

Вардар во „Јане Сандански“ вчера беше надигран и поразен од Веспрем со 29:38 во ракометната Лига на шампиони, вторпат со девет гола разлика од овој ривал, како и во Унгарија. За Вардар ова е петти пораз во десеттиот настап сезонава во елитното ...

Вардар се намачи но стигна до победа над Војводина

iPortal - 03.12.2019

Ракометарите на Вардар со многу мака славеа на гостувањето кај Војводина со 35-33 во рамките на СЕХА лигата. Без Стоилов, Криштопанс, Дисингер, Горбок и без Шишкарев, црвено-црните се мачеа во првиот дел и константно бркаа негатива која на полувреме ...

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

А1 On - 03.12.2019

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна ...

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

ТВ21 - 03.12.2019

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна ...

Вардар се врати на стари патеки

Sport M - 03.12.2019

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна ...

Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА лигата

MakPress - 03.12.2019

Екипата на Вардар се пласираше директно во четвртфиналето на СЕХА Газпром лигата откако вечерва ја совлада Војводина на гости со 33:35 (20:16). Нашот тим иако губеше по првиот дел со -4, покажа одлична игра во последните петнаесетина минути и стигна ...