TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Канал5 - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Мицкоски: Заев го менува името на државата со уцени и закани

Р.С.Европа - 10.01.2019

Мицкоски пред Собранието порача дека име со „дугме“ не се менува и обвини дека премиерот Зоран Заев тргува со националните интереси. Стотина демонстранти на снежното студено време излегоа да кажат „не“ на уставните измени.

Мицкоски се обрати пред Собрание: Ветуваа брда и долини, а Заев се колнеше во најмилото дека нема да го промени ...

Фокус - 10.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се обрати на присутните демонстранти пред Собранието. Според него, Заев ја измамил македонската јавност, кога се колнел во најмилото дека нема да го промени Уставот на Република Македонија.

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев ги злоупотребува амбасадорите за да притиска за уставните измени

А1 On - 10.01.2019

Име со дугме не се брише, име со хартија не се менува, тоа е она што сме и она што сме биле и ќе продолжиме да бидеме. Секој кој тргнал против народот свој, народ ќе му се случи, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестот пред ...

Мицкоски: Ќе сториме сè Договорот да не успее

Телма - 10.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се обрати на присутните демонстранти пред Собранието. Тој вели дека Договорот за името е штетен и дека како партија ќе сторат сè што е во нивна моќ, тој Договор да не се ...

Мицкоски: Ќе ве растуриме на претседателските избори

+инфо - 10.01.2019

Првиот опозиционер Христијан Мицкоски на протестот пред Собранието рече дека Заев на сила дошол на власт и дека луѓе заглавиле во затвор поради 27-ми април, кој на премиерот сега му служи за пазарење за гласови за измени на Уставот.

Мицкоски - Ќе сториме сè Договорот за името да не се случи

Р.С.Европа - 10.01.2019

„Јас сум против промена на името, не затоа што сум против ЕУ, туку затоа што си ја сакам Македонија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред Собранието на Македонија. Вчера тој им се придружи на протестите против уставните измени.

Мицкоски: Изборот е помеѓу кариерата на Заев или иднината на Македонија, во таа борба ние ја одбираме Република ...

Курир - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во говор пред македонското Собрание порача дека тој е против промена на уставното име, не затоа што не ја сакаа Европската Унија, туку затоа што ја сака Македонија.

(ВИДЕО) Стоилковски: Заев е единствената вистинска катастрофа во оваа држава

А1 On - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика. Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни интереси, во делот на економијата, здравството, образованието, земјоделството е ...

Што да коментирам за Мицкоски, на дипломатите им кажува дека ќе го поддржи процесот и дека е конструктивен, рече Заев

Фокус - 10.01.2019

Што да коментирам за Мицкоски, го следев целиот настан вчера, од една страна на меѓународната заедница и на дипломатите им кажува колку е конструктивен и дека ќе го поддржи процесот, дека ќе направи новина во финалната фаза, рече премиерот Зоран ...

Мицкоски од пред Собрание: ВМРО-ДПМНЕ ќе ја растури СДСМ на претседателските избори

ТВ21 - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски попладнево од пред Собранието на Македонија истакна дека Владата на Заев мора да биде победена, прво на претседателските избори, а подоцна на предвремени или редовни парламентарни изботи.

Мицкоски: Промената на името е валкана игра на Заев – договорот од Преспа е штетен

ТВ21 - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се обраќа од пред Собранието на Република ...

Мицкоски ќе направи се за да пропадне договорот од Преспа и уставните измени

Скопје1 - 10.01.2019

„Ќе сторам се за да пропадне овој договор. Ќе сторам се за да го вратиме назад она што се продава. Сите заедно, со сигурност можеме да ја промениме оваа власт. Не викам дека ќе успеам, ќе се обидам.

Заев за Мицкоски: Тоа што го прави е само проблеми за државата, очекувам од МВР да ја санкционира секоја драматургија

ТВ21 - 10.01.2019

„Од една страна на меѓународната заедница и дипломатите им кажува колку е тој конструктивен и дека е ќе го поддржи целиот процес за ЕУ и НАТО, дека ќе направи новина во финална фаза за Европа, но ова што го видовме вчера, неговите зборови, не повика ...

Заев: Мицкоски на Македонија и нанесува само штета

1tv - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународните претставници им кажува дека е конструктивен и дека е за ЕУ и НАТО, но од она што ...

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Вечер - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Се колнеше Заев во најмилото дека Уставот нема да го смени

Република - 10.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето денешно обраќање пред присутните демонстранти собрани крај Собранието на Р.Македонија. Според него, Заев ја измамил македонската јавност, кога се колнел во најмилото дека нема да го промени ...

(Видео) Мицкоски: Име со копче не се брише, Заев со името тргува како на тезга на пазар

Макфакс - 10.01.2019

Име со дугме не се брише, име со хартија не се менува, тоа е она што сме и она што сме биле и ќе продолжиме да бидеме. Секој кој тргнал против народот свој, народ ќе му се случи, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестот пред ...

Мицкоски: Ќе сториме сѐ Договорот да не се случи

+инфо - 10.01.2019

Јас сум против промена на името, не затоа што сум против ЕУ, туку затоа што си ја сакам Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на демонстрантите пред Собранието. Според него, Договорот за името е штетен и порача дека како ...

Мицкоски: Заев ја отвори Пандорината кутија

Нетпрес - 10.01.2019

Со ветувањата дадени за да дојде и да остане на власт премиерот Зоран Заев ја отвори Пандорината кутија за бескрајните барања и уценувања од некои етнички заедници во Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во четвртокот од ...

Стоилковски: Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика

Курир - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика. Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни интереси, во делот на економијата, здравството, образованието, земјоделството е ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе ја растури СДСМ на претседателските избори

Press24 - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешното обраќање од пред Собранието на Македонија истакна дека Владата на Заев мора да биде победена, прво на претседателските избори, а подоцна на предвремени или редовни парламентарни избори.

Заев за Мицкоски: Тоа што го прави е само проблеми за државата, очекувам од МВР да ја санкционира секоја драматургија

4NEWS - 10.01.2019

„Од една страна на меѓународната заедница и дипломатите им кажува колку е тој конструктивен и дека е ќе го поддржи целиот процес за ЕУ и НАТО, дека ќе направи новина во финална фаза за Европа, но ова што го видовме вчера, неговите зборови, не повика ...

Заев: Мицкоски се однесува неодговорно и на Македонија ѝ нанесува само штета

24Инфо - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународните претставници им кажува дека е конструктивен и дека е за ЕУ и НАТО, но од она што ...

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Сител - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Мицкоски се обрати пред Собрание: Ветуваа брда и долини, а Заев се колнеше во најмилото дека нема да го промени ...

Локално - 10.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се обрати на присутните демонстранти пред Собранието. Според него, Заев ја измамил македонската јавност, кога се колнел во најмилото дека нема да го промени Уставот на Република Македонија.

Мицкоски: Име со копче не се брише, Заев со името тргува како на тезга на пазар

Точка - 10.01.2019

Име со дугме не се брише, име со хартија не се менува, тоа е она што сме и она што сме биле и ќе продолжиме да бидеме. Секој кој тргнал против народот свој, народ ќе му се случи, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестот пред ...

Мицкоски се обрати на протестите – ќе стори се договорот од Преспа да не помине

Сител - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара масовно обединување за да ја победи власта која според него, тргува со државата,името и идентитетот. Мицковски го обвини Заев дека се служи со притисоци со цел промена на името.

Изборот е помеѓу кариерата на Заев или иднината на Македонија

Република - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во говор пред македонското Собрание порача дека тој е против промена на уставното име, не затоа што не ја сакаа Европската Унија, туку затоа што ја сака Македонија.

Мицкоски: Северна не е мојата татковина, можеби е на Заев

Н.Македонија - 10.01.2019

Име со дугме не се брише, име со хартија не се менува. Тоа е она што сме, она што сме биле и она што ќе продолжиме да бидеме. А нека не заборават, секој кој тргнал против народ свој, народот ќе му се случи, порача денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Стоилковски: Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика

Опсервер - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика. Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни интереси, во делот на економијата, здравството, образованието, земјоделството е ...

Заев: Мицкоски нанесува штета на државата со неодговорното однесување

Нова ТВ - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународните претставници им кажува дека е конструктивен и дека е за ЕУ и НАТО, но од она што ...

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Независен - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Мицкоски: Ветуваа брда и долини, а Заев се колнеше во најмилото дека нема да го промени Уставот

Press24 - 10.01.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на денешното обраќање пред Собранието, истакна дека Заев ја измамил македонската јавност, кога се колнел во најмилото дека нема да го промени Уставот на Република Македонија.

(Видео) Мицкоски: Име со копче не се брише, Заев со името тргува како на тезга на пазар

Centar - 10.01.2019

МАКЕДОНИЈА(Видео) Мицкоски: Име со копче не се брише, Заев со името тргува како на тезга на пазарОбјавено пред 41 минута – 10 јануари, 2019Од Галена Николовска-Ризвановиќ Име со дугме не се брише, име со хартија не се менува, тоа е она што сме и она ...

Мицкоски: Изборот е помеѓу кариерата на Заев или иднината на Македонија, во таа борба ние ја одбираме Република ...

Алфа - 10.01.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во говор пред македонското Собрание порача дека тој е против промена на уставното име, не затоа што не ја сакаа Европската Унија, туку затоа што ја сака Македонија.

Стоилковски: Заев директно се закани дека ќе апси лидер на опозиција

Нетпрес - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика. Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни интереси, во делот на економијата, здравството, образованието, земјоделството е ...

Заев: Мицкоски се однесува неодговорно и на Македонија и’ нанесува само штета

Локално - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународните претставници им кажува дека е конструктивен и дека е за ЕУ и НАТО, но од она што ...

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Курир - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Мицкоски не се откажува од тоа Договорот да не успее

Нова ТВ - 10.01.2019

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска се обрати на присутните граѓани кои протестираа пред Собранието. „Ќе остане запишано дека оваа неправда на народот, ја прават оние кои ветуваа живот, брда и долини.

(Видео) Стоилковски: Заев губи контрола, се закани дека Спасовски ќе апси лидер на опозиција

Макфакс - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика, обвини денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, НАум Стоилковски. „Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни ...

Заев: Мицкоски подготвува нов 27 април?

Независен - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународните претставници им кажува дека е конструктивен и дека е за ЕУ и НАТО, но од она што ...

(Видео) Мицкоски: Северна не е нашата татковина, можеби на Заев, но не и на народот

24Инфо - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Мицкоски – Ќе сториме сè Договорот за името да не се случи

Либертас - 10.01.2019

„Јас сум против промена на името, не затоа што сум против ЕУ, туку затоа што си ја сакам Македонија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред Собранието на Македонија. Вчера тој им се придружи на протестите против уставните измени.

(Видео) Стоилковски: Заев губи контрола, се закани дека Спасовски ќе апси лидер на опозиција

24Инфо - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика, обвини денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, НАум Стоилковски. „Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни ...

Заев: Мицкоски повика на отпор, нема да дозволиме нов 27 април

+инфо - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународната заедница на дипломатите им кажува дека е конструктивен, дека ќе го поддржи овој ...

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

Алфа - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...

Стоилковски: Заев губи контрола, се закани дека Спасовски ќе апси лидер на опозиција

Точка - 10.01.2019

Единствена вистинска катастрофа во оваа држава е Зоран Заев и неговата политика, обвини денеска на прес-конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски. „Единствена катастрофа во Македонија во делот на предавството на национални и државни ...

Заев: Мицкоски се однесува неодговорно и на Македонија ѝ нанесува само штета

Бриф - 10.01.2019

Премиерот Зоран Заев коментирајќи ја вчерашната изјава на Христијан Мицкоски и ставот кон Договорот кажа дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од една страна пред меѓународните претставници им кажува дека е конструктивен и дека е за ЕУ и НАТО, но од она што ...

Мицкоски: На отворена сцена се одвива пазарење со името и идентитетот

1tv - 10.01.2019

На отворена сцена се одвива ова пазарење со името и идентитетот, како на тезга, како на див пазар. Заев признава дека ова гласање тука зависи само од судските случаи. Има ли поголемо признание од ова, не само што се пазари туку обвинителството и ...