TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Данскиот принц Хенрик почина несреќен што никогаш не го признаа за крал

Сакам да кажам - 14.02.2018

Данскиот принц Хенрик, познат по тоа што јавно изразуваше незадоволство што никогаш не бил именуван за крал, почина на 83-годишна возраст во замокот Фреденсборг, каде што одлучи да ги помине последните денови од животот.

Почина данскиот принц Хенрик

Канал5 - 14.02.2018

„Неговото кралско височество принцот Хенрик почина пред полноќ во дворецот Фреденсборг“, кралска резиденцијата оддалечена 40-ина километри северно од данската престолнина Копенхаген, се наведува во соопштението коешто истакнува дека принцот бил ...

Умрел данскиот принц Хенрик: Долго жалел што не станал крал наместо својата сопруга, одбил и да го погребаат покрај неа

Точка - 14.02.2018

Данскиот принц Хенрик, сопруг на кралицата Маргрете, починал во вторникот на 83. години. "Неговото кралско Височество, принцот Хенрик, починал во вторникот на 13. февруари во 23:18 часот во Замокот Фреденсборг", се наведува во официјалното ...

Почина данскиот принц Хенрик

Нетпрес - 14.02.2018

Почина принцот Хенрик, сопругот на данската кралица Маргарета Втора, соопшти кралската палата во средата утрото. „Неговото кралско височество принцот Хенрик почина во вторникот 13-ти февруари, во 23,18 часот во дворецот Фреденсборг“, кралска ...

Почина принцот Хенрик од Данска

Кајгана - 14.02.2018

Принцот Хенрик, кој беше сопруг на кралицата Маргарета од Данска, почина на 83-годишна возраст во нивниот дом. Тој починал додека спие, додека кралицата била покрај него, велат од данската палата.

Почина сопругот на данската кралица Маргрете Втора

А1 On - 14.02.2018

Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец. Принцот починал синоќа кусо време пред полноќ во сон, во дворецот Фреденсборг, околу 40 километри северно од Копенхаген.

Почина сопругот на данската кралица Маргрете Втора

Локално - 14.02.2018

Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец. Принцот починал синоќа кусо време пред полноќ во сон, во дворецот Фреденсборг, околу 40 километри северно од Копенхаген.

Данскиот принц Хенрик почина на 83-годишна возраст

Таратур - 14.02.2018

„Неговото кралско височество принцот Хенрик почина во вторникот 13-ти февруари, во 23,18 часот во дворецот Фреденсборг“, кралска резиенцијата оддалечена 40-ина километри северно од данската престолнина Копенхаген, се наведува во соопштението коешто ...

Почина принцот Хенрик од Данска

+инфо - 14.02.2018

Принцот, кој беше сопруг на кралицата Маргарета од Данска, почина на 83-годишна возраст во нивниот дом. Принцот Хенрик, кој беше сопруг на кралицата Маргарета од Данска, почина на 83-годишна возраст во нивниот дом.

Почина сопругот на данската кралица Маргрете Втора

Тера - 14.02.2018

Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец. Принцот починал синоќа кусо време пред полноќ во сон, во дворецот Фреденсборг, околу 40 километри северно од Копенхаген.

Почина сопругот на данската кралица

Курир - 14.02.2018

Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец. Принцот починал синоќа кусо време пред полноќ во сон, во дворецот Фреденсборг, околу 40 километри северно од Копенхаген.

Се влошува здравјето на данскиот принц, семејството се собира

Нетпрес - 12.02.2018

Здравјето на принцот Хенрик, роден како Анри Мари Жан Анде д’Лаборд д’Монпезат, сопругот на данската кралица Маргарета Втора, се влошува, соопшти кралската палата, а изминатиот викенд семејството се собрало за да биде крај него.

Почина принцот Хенрик од Данска

Република - 14.02.2018

Принцот Хенрик, кој беше сопруг на кралицата Маргарета од Данска, почина на 83-годишна возраст во нивниот дом. Тој починал додека спие, додека кралицата била покрај него, велат од данската палата.

Почина сопругот на данската кралица Маргрете Втора

Телма - 14.02.2018

Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец. Принцот починал синоќа, кусо време пред полноќ во сон, во дворецот Фреденсборг, околу 40 километри северно од Копенхаген.

Се влошува здравјето на данскиот принц, семејството се собира

Точка - 12.02.2018

Здравјето на принцот Хенрик, роден како Анри Мари Жан Анде д’Лаборд д’Монпезат, сопругот на данската кралица Маргарета Втора, се влошува, соопшти кралската палата, а изминатиот викенд семејството се собрало за да биде крај него.

Почина сопругот на данската кралица Маргрете Втора

Алфа - 14.02.2018

Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец. Принцот Хенрик, сопруг на данската кралица Маргрете Втора, почина на 83 години, соопшти данскиот кралски дворец.