TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ бара извинување од Пендаровски за навредите од негов симпатизер кон Силјановска

Канал5 - 15.04.2024

Навреди, дискредитации и потсмев на политичките ривали преку митинзите на претседателските кандидати - синоќешните карвани на најголемите партии ја вжештија атмосферата и предизвикаа низа реакции и меѓупартиски обвинувања.

Осуди и обвинувања за навреди во претседателската кампања

Deutsche Welle

Нема извини од Пендаровски и СДСМ по ужасните навреди на вчерашниот митинг за Силјановска-Дафкова

Алфа

Осудувам секаков говор на омраза, навреди и клевети – напиша сопругата на Пендаровски на социјалните мрежи

360 степени

Форум на жени на ЛДП: Најостро го осудуваме навредливиот коментар упатен кон Силјановска Давкова

А1 On

ВМРО – ДПМНЕ: Очај и мизерија на митингот на Пендаровски во Куманово – изнесени сексистички навреди за Силјановска Давкова, а Стево на тоа се смее и се заблагодарува

Алфа

Кузеска: Поради масовноста на митингот не успеав да го слушнам коментарот и да го спречам

Република

Локално Фокус Канал5 Курир Република Алфа Република Денешен

Димитриеска Кочоска: Говорот на омраза и мизогинијата кон Силјановска извира од Пендаровски

Скопје1 - 15.04.2024

,,Говорот на омраза и мизогинијата кон Силјановска извира од Пендаровски, веднаш да се извини за навредите и да преземе одговорност. Пендаровски две недели на митинзи ја подгрева атмосферата на мизогинија и омраза кон Силјановска.

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудираше додека активист на СДС ја навредуваше Силјановска со сексистички коментари

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудира додека активист на СДС ја навредуваше Силјановска со сексистички коментари

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудираше додека активист на СДС ја навредуваше Силјановска со сексистички коментари

Опсервер

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудираше додека активист на СДС ја навредуваше Силјановска со сексистички коментари

Скопје1

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудираше додека активист на СДС ја навредуваше Силјановска

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски е извор на говор на омраза, тој се смееше и аплаудираше додека активист на СДС ја навредуваше Силјановска со сексистички коментари

MTM

PressingTV Press24 Скопје инфо Денешен Република Нетпрес Lider Точка

Силјановска со арсенал навреди кон Пендаровски и Ковачевски, нималку достоинствено, а уште помалку за да биде ...

Фокус - 15.04.2024

Кандидатката за претседателка Силјановска-Давкова настапи со навреди кон актуелниот претседател Пендаровски и претседателот на СДСМ и екс премиер Ковачевски. „Никогаш не говорам за студентите, ама најдобрите никогаш не ги заборавам и за нив секогаш ...

СДСМ: Пендаровски и Ковачевски со план пред граѓаните, Силјановска и ДПМНЕ со навреди

А1 On

СДСМ: Пендаровски и Ковачевски со план пред граѓаните, Силјановска и ДПМНЕ со навреди

Скопје1

СДСМ: Пендаровски и Ковачевски со план пред граѓаните, Силјановска и ДПМНЕ со навреди

Press24

СДСМ: Силјановска во матрицата на ДПМНЕ, ги навредува Пендаровски и Ковачевски и покажува нервоза

А1 On

СДСМ: Силјановска во матрицата на ДПМНЕ, ги навредува Пендаровски и Ковачевски и покажува нервоза

Скопје1

СДСМ: Силјановска ги навредува Пендаровски и Ковачевски и покажува нервоза

Локално

Бриф Рацин Вести плус Centar Либертас Скопје1 24Инфо А1 On

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај ...

Курир - 15.04.2024

-Доаѓа крајот за навредите и понижувањата! Македонија ќе биде повторно горда, порача таа. Исценираните и однапред договорени прашања и одговори од страна на идната опозиција, кои изобилуваат со навреди кон професорката Гордана Силјановска Давкова ...

„Кое дно ќе го допрете до крај на кампања?“ прашува Димитриеска Кочоска по вчерашните навреди кон Силјановска Давкова

Република

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

А1 On

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Скопје1

ВИДЕО: Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Press24

Димитриеска Кочоска: Навредите кон Силјановска Давкова ја потврдија паниката и стравот од пораз кој владее кај Пендаровски и СДС

Нетпрес

ДИМИТРИЕСКА-КОЧОСКА: Се удираат во гради дека се за ЕУ и прозападни, а со вакви навреди и говор на омраза секое дно го пробија

Денешен

Република Zoom

Ковачки: Пендаровски да ѝ се извини на Силјановска, нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и нејзината возраст

Макфакс - 15.04.2024

„Пендаровски Стево нарачува говор на омраза и говор на мизогинија“, вели Драган Ковачки, член од ВМРО-ДПМНЕ. „Бесрамниот Пендаровски Стево е должен да и се извини на професорката Гордана Силјановска Давкова затоа што нарачува говор поврзан со ...

Милошоски: Многу ниско од Пендаровски што нарачува ваков говор на омраза кон Проф. Силјаноска Давкова

MakPress

(ВИДЕО) Ковачки: Бесрамниот Пендаровски да и се извини на Силјановска Давкова

А1 On

Ковачки: Пендаровски да и се извини на Силјановска, нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и со нејзината возраст

Скопје инфо

Ковачки: Пендаровски да и се извини на Силјановска, нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и со нејзината возраст

Опсервер

Ковачки: Бесрамниот Пендаровски да ѝ се извини на Силјановска Давкова затоа што нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и со нејзината возраст

Курир

Ковачки: Пендаровски да и се извини на Силјановска, нарачува говор поврзан со нејзиниот пол и со нејзината возраст

MTM

Скопје1 Нетпрес Press24 Канал5 Република

(ВИДЕО) Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ

А1 On - 15.04.2024

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски синоќа во Куманово, одговарајќи на прашање од граѓанин за ставовите на Гордана Силјановска-Давкова во врска со францускиот предлог и фактот дека историските прашања не се предуслов за влез во ЕУ, порача ...

Пендаровски: Силјановска-Давкова со изјавата дека историјата не е услов за ЕУ ја сруши целата стратегија на опозицијата

Frontline

Пендаровски: Силјановска-Давкова со изјавата дека историјата не е услов за ЕУ  ја сруши целата стратегија на опозицијата

Бриф

Пендаровски: Силјановска-Давкова со изјавата дека историјата не е услов за ЕУ ја сруши целата стратегија на опозицијата

Рацин

Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ, порача Пендаровски

Локално

Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ и ја собори двегодишната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Пендаровски: Силјановска потврди дека историските прашања не се услов за влез во ЕУ и ја собори двегодишната стратегија на ВМРО-ДПМНЕ

МКД

Press24 Zoom

Пендаровски: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа”, немаат никаква понуда за иднината на Македонија

Курир - 14.04.2024

Пендаровски посочи дека за разлика од времето на режимот кога пристапот до најголемите медиуми беше строго одграничен, денеска има демократски амбинет и тоа го гледа секој поединец во државата.

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа”

Макфакс

Пендаровски: Oпозицијата продава „мачка во вреќа”, немаат никаква понуда за иднината на Македонија

А1 On

„ОПОЗИЦИЈАТА ПРОДАВА МАЧКА ВО ВРЕЌА“ Пендаровски ја обвини Силјановска Давкова дека нема никаква понуда за иднината на Македонија

+инфо

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава народски кажано „мачка во вреќа” немаат никаква понуда за иднината на Македонија

Zoom

Пендаровски во Кратово: Oпозицијата продава „мачка во вреќа”

Фокус

Пендаровски: Во време на режимот имаше две категории граѓани – членови на ВМРО-ДПМНЕ и сите останати, каде само првите можеа да се вработат и да напредуваат

Локално

Денешен Вечер Прес MTM PressingTV