TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Мојот првенец е заразен, те сака тато“ – Претседателот на Србија со емотивна објава за синот со корона вирус

Црнобело - 09.04.2020

Корона вирусот не бира помеѓу млади и стари, богати и сиромашни, познати, политичари или „обични“ луѓе, а последно претседателот на Србија сподели дека неговиот син е заразен. Александар Вучиќ има три деца, а најстариот, Данило, е заразен со корона ...

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковид-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

24 Вести - 09.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, објвавија српските медиуми. „Кога се почна, мојот Данило ми кажа дека предавањето не е ...

Сака да им укаже на граѓаните дека секому може да му се случи: Дали Вучиќ намерно ја тера приказната дека синот има ...

Република - 09.04.2020

Големо внимание во Србија предизвика информацијата дека синот на претседателот Александар Вучиќ има корона. Според нив, тоа е уште еден „пи-ар“ потег на Вучиќ со цел на српските граѓани да им укаже колку е сериозна состојбата и оти секому може да му ...

Синот на претседателот Александар Вучиќ заврши на Инфективна клиника: Позитивен е на коронавирусот

Убавина и Здравје - 09.04.2020

Данило Вучиќ , син на Александар Вучиќ , е позитивен на коронавирусот, е напишано на официјалниот инстаграм-профил на српскиот ...

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен со коронавирус

ММС - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, е позитивен на новиот коронавирус, соопшти Вучиќ на својот официјален инстаграм профил. – Кога сето ова започна, Данило ми кажа дека откажувањето не е опција.

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус

Сител - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм.

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Макфакс - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека неговиот син Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави „РТС“. „Кога почна сè, мојот Данило ми рече дека откажувањето не е опција.

Синот на претседателот на Србија, Вучиќ заразен со коронавирус

А1 On - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ објави дека неговиот син Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград. „Мојот првенец е заразен со коронавирусот, а според клиничката слика мораше да биде примен на Инфективната ...

Вучиќ: Мојот првенец Данило е заболен од коронавирусот

+инфо - 08.04.2020

Претседателот на Србија соопшти дека неговиот син Данило е примен на Инфективната клиника. Синот на претседателот на Србија, Данило Вучиќ, е заболен од коронавирусот, беше објавено на Инстаграм порфилот на претседателот на оваа земја, Александар ...

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Слободен Печат - 08.04.2020

Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм. Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус.

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус, емотивна порака од српскиот претседател

Курир - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми реле дека оредавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на ...

Синот-првенец на српскиот претседател Александар Вучиќ заболен од Ковид-19

iPortal - 08.04.2020

Синот од првиот брак на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е позитивен на тестот за Ковид-19. Ова го потврди и самиот претседател Александар Вучиќ, кој на својот инстаграм профил напиша: “Кога сето ова започна, мојот Данило ми кажа дека ...

Синот на Вучиќ позитивен на коронавирус: Примен на Клиниката за инфективни болести

Локално - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ е заразен со коронавирус, се вели во официјалниот профил на Инстаграм на претседателот. „Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Александар Вучиќ заразен и примен на Инфективна

Денешен - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, позитивен е на корона вирусот, пишува Блиц врз основа на наведеното на официјалниот Инстаграм профил на српскиот ...

Синот на српскиот претседател заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Магазин - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, е примен на Клиниката за инфективни болести и е позитивен на коронавирус. Данило Вучиќ е заразен со злобниот вирус и сега е на лекување.

Синот на Александар Вучиќ е заразен со коронавирус

AKO - 08.04.2020

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, објави на Инстаграм дека неговиот син од првиот брак е заразен со коронавирус. ,,Мојот прв син е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што мораше да биде примен на Инфективната клиника“-напиша ...

Синот на српскиот претседател Вучиќ инфициран со коронавирус

Нетпрес - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. „Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен со коронавирус

ТВ21 - 08.04.2020

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија со синот под која истакна дека истиот е заразен со коронавирус. Тој додаде дека неговиот син е примен на Инфективна клиника „Кога се ова започна, мојот Данило ми ...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Press24 - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Република - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм.

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус, емотивна порака од српскиот претседател

Пулс24 - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Александар Вучич има коронавирус

Алсат-М - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија, Александар Вучиќ. „Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Српскиот претседател Вучиќ: "Мојот Данило има коронавирус! Сине, ќе победиш, те сака тато, сите те сакаме"

Точка - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, е примен на инфективна клиника поради коронавирус. Данило Вучиќ е заразен со вирусот, а сега му претстои лечење. Оваа вест на Инстаграм ја објавил самиот претседател на Србија.

Синот на Александар Вучиќ е заразен со корона вирусот

Фокус - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на српскиот претседател Александар Вучиќ, е заразен со корона вирус. „Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првороден син е заразен со коронавирус.

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковис-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

Вечер - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг . Веста ја објави самиот претседател на својот инстаграм профил ...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Centar - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, заразен е со коронавирус. Информацијата ја потврди лично претседателот на Србија. -Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен со Ковид-19 сместен на Инфективната клиника во Белград

24Инфо - 08.04.2020

– Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг . Веста ја објави самиот претседател на својот инстаграм профил ...

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковис-19, сместен на Инфективната клиника во Белград

Опсервер - 08.04.2020

Белград, 8 април 2020 () – Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг .

Синот на Александар Вучиќ заразен со коронавирус

МКД - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, е позитивен на тестот за коронавирусот, објавено е на официјалниот профил на Александар Вучиќ на Инстаграм. View this post on Instagram Када је све почело, мој Данило ми је рекао да предаја није опција.

Синот на Вучиќ заразен со коронавирус

Репортер - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило е заразен со корона вирус и е сместен на инфективната клиника во Белград. Веста ja потврди и Вучиќ. „Кога сево ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

MTM - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека син му Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави РТС. Када је све почело, мој Данило ми је рекао да предаја није опција.

Синот на Вучиќ заразен со коронавирус!

Expres - 08.04.2020

Данило Вучиќ, син на српскиот претседател Александар Вучиќ, е позитивен на коронавирус, објави неговиот татко на Инстаграм. „Кога сè почна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Александар Вучиќ заразен од коронавирус

360 степени - 08.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград. Веста ја објави Вучиќ на својот инстаграм профил.

Синот на српскиот претседател Вучиќ заразен од коронавирус

4NEWS - 08.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку Инстаграм.

Синот на Вучиќ заразен со корона вирусот

Независен - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека син му Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави РТС. „Кога почна сè, мојот Данило ми рече дека откажувањето не е опција.

Синот на Вучиќ заболен од коронавирус

Н.Македонија - 08.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави дека неговиот син Данило има коронавирус и дека е сместен на Инфективната клиника во Белград, објави „РТС“. – Кога почна сè, мојот Данило ми рече дека откажувањето не е опција.

Синот на Александар Вучиќ хоспитализиран на инфективна клиника, позитивен на коронавирус

MakPress - 09.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград, јави Танјуг . Веста ја објави самиот претседател на својот инстаграм профил ...

Ќе го пребродиш ова: Синот на претседателот Вучиќ болен од коронавирусот

Фактор - 09.04.2020

Мојот првенец е болен е заболен од коронавирусот - претседателот на Србија Александар Вучиќ н аинстаграм ја сподели веста дека син му Данило е позитивен. Тој бил примен на Инфективната клиника.

Емотивна исповед на српскиот претседател Вучиќ: Мојот првенец е заразен со коронавирус!

Бизнис Вести - 09.04.2020

Ова го потврди претседателот на Србија на Инстаграм. -Кога се ова започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Мојот првенец е заразен со коронавирус, а клиничката слика му е таква што е примен на Инфективна клиника.

Постариот син на Вучиќ заразен со Ковид-19

Р.С.Европа - 09.04.2020

Синот на српскиот претседател Александар Вучиќ, Данило Вучиќ, е заразен со коронавирус и заради клиничката слика е хоспитализиран на Инфективната клиника во Белград. Веста ја објави самиот претседател на својот инстаграм профил.

(Фото) Синот на српскиот претседател Вучиќ заболен од коронавирусот

еМагазин - 09.04.2020

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил соопшти дека неговиот син, Данило е заболен од коронавирусот. “Кога се започна, мојот син Данило ми рече дека предавањето не е опција.

Синот на Вучиќ заразен од коронавирус: „Сине ќе победиш, те сака тато“

Скопје1 - 09.04.2020

Данило Вучиќ, синот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е примен на Инфективна клиника поради коронавирус. Дека Данило е болен, соопшти лично српскиот претседател преку ...