TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Состојбата на Мицкоски е стабилна, тврди Филипче

Фокус - 07.03.2021

Состојбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој вчера објави дека се лекува на Инфективната клиника, е стабилна, изјави министерот за здравство, Венко Филипче. -Според моето стручно мислење, а според информациите што ги имам, неговата ...

Филипче: Според моите информации, состојбата на Мицкоски е стабилна

Фактор

Филипче: Состојбата на Мицкоски е стабилна

24Инфо

Филипче: Мицкоски е во стабилна состојба на Инфективна…

Expres

Костадинов за Мицкоски: Ова е дефинитивно најбезобразниот статус напишан од човек кој се претставува како лидер на ...

Локално - 07.03.2021

Пред да почнам да го пишувам овој статус, би му посакал на Мицкоски брзо закрепнување и добро здравје и во иднина, пишува во својот Фејсбук статус Костадин Костадинов од редовите на СДСМ. -Не ја разбирам потребата на Христијан Мицкоски кој гори од ...

СДСМ со жестока реакција: После сите порази на губитникот Мицкоски му требаат лажни анкети за внатрепартиска употреба

Centar

Костадинов: Ова е дефинитивно најбезобразниот статус напишан од човек кој се претставува како лидер на опозицијата

Frontline

Коневски: Посакувам Мицкоски што поскоро да закрепне и да се појави на Вонредниот конгрес

Слободен Печат

ВИДНИ ВМРОВЦИ СО ПОДДРШКА ЗА ЛИДЕРОТ МИЦКОСКИ - му порачаа побрзо да закрепне и да не се предава

Фактор

ИНИЦИЈАТИВЕН ОДБОР: На Мицкоски му посакуваме брзо закрепнување и здрав и прав да даде отчет на конгресот

Фактор

СДСМ: После сите порази на губитникот Мицкоски му требаат лажни анкети за внатрепартиска употреба

Сител

Канал5

СДСМ: Мицкоски нема капацитет за заедништво, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да прекинат со блокади и да застанат на страната ...

Centar - 07.03.2021

– Губитникот Христијан Мицкоски, главниот кочничар на сите процеси кои ја носат државата напред, реди порази во низа, рече на Прес-конференција, Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ. Целата прес конференција ја објавуваме интегрално во прилог: ...

Мицкоски нема капацитет за заедништво, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да прекинат со блокади и да застанат на страната на граѓаните

24Инфо

Кузеска: Мицкоски нема капацитет за заедништво

МКД

Кузеска: Мицкоски нема капацитет за заедништво, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да прекинат со блокади и да застанат на страната на граѓаните

Сител

Кузеска: Мицкоски нема капацитет за заедништво

Канал5

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски нема капацитет за заедништво, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да прекинат со блокади

iPortal

Мицкоски: Сметот мора да се измете, но прво во сопствениот двор

Телма - 06.03.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој се наоѓа на Инфективната клиника, се огласи вечерва на неговиот фејсбук профил. Пишува дека додека се бори со болеста власта византиски убедена од своите лакеи, поранешни опозиционери, се препелка во ...

Мицкоски - Сметот мора да се измете, ама најпрвин од сопствениот двор

Р.С.Европа

Мицкоски до власта и нејзините лакеи: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре или денот потоа, па да најдете содветен соговорник

Курир

Мицкоски: Сметот мора да се измете ама најпрво од сопствениот двор

Сител

Мицкоски од инфективната до Заев: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

МКД

Мицкоски за предлогот на Заев: Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре

Локално

Мицкоски одговори од Инфективна клиника: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Бриф

iPortal Фокус ММС 24 Вести Опсервер Нетпрес Тера Press24

Мицкоски од креветот во Инфективна ја одби понудата на Заев до ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 06.03.2021

Во одговор до премиерот Зоран Заев на неговата понуда за поширока коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, но без Христијан Мицкоски, лидерот на партијата соопшти дека се наоѓа на Инфективната клиника во сериозна здравствена ситуација по заразувањето со Ковид-19.

Мицкоски за својата здравствена состојба: Пеколно тежок ден, се борам со болеста, тешко дишам, главата ми пука од температура

ТВ21

Мицкоски од Инфективна му порача на Заев: Ќе се ослободите од мене само ако не се разбудам утре!

+инфо

Мицкоски од инфективна: Имам температура, тешко дишам, ама имам мотив и волја за борба против вас

Слободен Печат

Мицкоски од инфективна се огласи за својата здравствена состојба: Пеколно тежок ден, се борам со болеста, тешко дишам, главата ми пука од температура

Centar

Мицкоски му возврати на Заев од Инфективна: Тешко дишам, главата ми пука…, ама имам енергија и мотив за борба со вас

360 степени

Мицкоски од инфективна: Ќе се спасите од мене само ако не се разбудам утре

MTM

Скопско Ехо

Мицкоски не го прифаќа условот на Заев: Ќе се изборам со болеста за да ве победам вас и вашите лакеи

Република - 06.03.2021

Денес ги видовме со сета своја немоќ како нудат поделба на власта, но јас да не сум бил дел од неа, зашто со мене договор нема, започнува коментарот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната понуда на премиерот Зоран Заев за широка ...

Мицкоски на Инфективна, но со ненапуштен политички дух

Канал5

Мицкоски на Фејсбук: Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре

ТВ21

Мицкоски поминува низ пекол со короната: Тешко дишам, глвата ми пука од температура

Скопје1

Мицкоски од Инфективо до Заев: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

24Инфо

Мицкоски од инфективна: Ќе го победам вирусот, а потоа и Заев и неговите полтрони, тоа му го должам на народот

MakPress

МИЦКОСКИ Е ВО БОЛНИЦА, НА ИНФЕКТИВНА - му пиша на Заев, ќе се ослободите од мене само ако не се разбудам

Фактор

Мак. Весник Expres еМагазин

Мицкоски во февруари порача: Важно е да направиме техничка влада која ќе подготви терен за фер избори

Република - 06.03.2021

Откако институциите во државава дозволија да го снема Сашо Мијалков, обвинет за неколку дела од прислушуваните разговори, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на 23 февруари порача дека е време за техничка влада.

Предлогот на Мицкоски за техничка или експертска Влада влегува во игра

MakPress

Мицкоски: Важно е да направиме техничка влада, за да подготви терен за фер избори

Нетпрес