TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пеколен план на терористите: Исламисти планирале да извршат атентат на малиот принц...

Точка - 07.12.2017

Осомничен за тероризам на сослушувањето пред британскиот суд ги повикал неговите соборци, исламски екстремисти, да извршат атентат на малиот принц Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство од Велика Британија не може да биде безбедно, ...

Пеколна замисла на терористите: Исламистите планирале атентат на малиот принц Џорџ

Курир - 07.12.2017

Осомничениот за тероризам на своето сослушување пред судот ги повика екстремистите да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство не е безбедно, а фотографиите од малиот принц кој се пронајдени кај него даваат ...

Кралското семејство во паника: ИСИС со закани за безбедноста на принцот Џорџ

Хитпортал - 07.12.2017

Хуснаин Рашид денеска се појави на суд откако беше обвинет за закани по безбедноста на кралското семејство, како и подготовка за терористички напади. 31-годишниот маж објавил фотографија од малиот принц Џорџ под која напишал: „И кралското семејство ...

ШОКАНТНО! Закана и терор врз принцот Џорџ, исламистите планираат негов напад!

Exclusive.mk - 07.12.2017

Осомничените за тероризам, на судењето повикаа екстремисти да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид рече дека кралското семејство не е безбедно, а сликите на малиот принц пронајдени во осомничените даваат валидност на оваа изјава.

Британскиот принц Џорџ – следна цел на терористите

Канал5 - 06.12.2017

Осомничениот терорист за нападите во Лондон , во судницата призна дека преку шифрирани пораки ги повикал џихадистите да го убијат принцот Џорџ , четиригодишниот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон .

Исламисти планирале да извршат атентат на малиот принц...

Вечер - 07.12.2017

Осомничен за тероризам на сослушувањето пред британскиот суд ги повикал неговите соборци, исламски екстремисти, да извршат атентат на малиот принц Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство од Велика Британија не може да биде безбедно, ...

Исламистите планирале атентат на малиот принц Џорџ

Пулс24 - 07.12.2017

Осомничениот за тероризам на своето сослушување пред судот ги повика екстремистите да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство не е безбедно, а фотографиите од малиот принц кој се пронајдени кај него даваат ...

Пеколна замисла на терористите: Исламистите планирале атентат на малиот принц Џорџ

БркајРабота - 07.12.2017

Осомничениот за тероризам на своето сослушување пред судот ги повика екстремистите да го нападнат принцот Џорџ. Хусеин Рашид изјавил дека ниту кралското семејство не е безбедно, а фотографиите од малиот принц кој се пронајдени кај него даваат ...